Zeyni Bedir güven tazeledi

​2019 yılında kurulan Mardin'in Midyat ilçe Belediyesi Kent Konseyi'nin 2'inci seçimli Olağan Genel kurul toplantısı gerçekleştirildi.

GÜNCEL

Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin'in seçim vaatlerinden olan Midyat Kent Konseyi, 2'inci seçimli Olağan Genel kurul toplantısını gerçekleştirdi. İki adayın yarıştığı seçimde mevcut başkan Zeyni Bedir oyların büyük çoğunluğunu alarak tekrar seçildi.

Milli İrade Okulu konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıya; Midyat Kent Konseyi  yönetim ve yürütme kurulu üyeleri, Midyat Belediye Başkan Vekili Asaf Demirdağ, Belediye Başkan Yardımcıları Abdurrahim Güneş ve Masum Cengiz, siyasi parti ile STK temsilcileri, bazı kurum amirleri, bazı mahalle muhtarları ve delegeler katıldı.

Seçim öncesi Belediye Başkan Yardımcısı Abdurrahim Çelik genel kurula yönelik Kent Konseyinin önemine binaen bir konuşma gerçekleştirdi.

Yapılan yoklama sonucunda yeterli çoğunluğun sağlandığı tespit edildi. Ardından divan kurulu ve tasnif komisyonu oluşturuldu.  Mevcut Başkan Zeyni Bedir ve Sadullah Güneş’in Midyat Kent Konseyi adaylıkları açıklandı. Adaylar genel kurula ve delegelere yönelik konuşmalarını gerçekleştirdi.

143 delegenin bulunduğu seçimde oyların 112'sini alan Zeyni Bedir yeniden Kent Konseyi Başkanı seçildi. Diğer aday Sadullah Güneş ise oyların 18'ini alabildi. 5 oy geçersiz sayıldı.  Seçilen Yürütme Kurulu üyelerinin isimlerinin okunmasının ardından toplantı sona erdi. Yeniden Kent Konseyi Başkanlığına seçilerek güven tazeleyen mevcut Kent Konseyi Başkanı Zeyni Bedir katılımcılara teşekkür etti.

Kazananın Midyat olduğunu ifade eden Bedir, “Midyat Kent Konseyi 2'inci seçimli olağan genel kurul seçimimizi yapmış bulunmaktayız. 143 delegemizin 112 oyunu şahsım, 18 oyunu da diğer aday arkadaşımız aldı. Katılan 135kişi oy kullandı. Yoğun bir katılımla 2'inci olağan genel kurul seçimimizi yapmış olduk. Kazanan Midyat oldu. Kazanan Kent Konseyi paydaşları olmuştur. Bundan dolayı tüm paydaşlarımıza, yönetim ve yürütme kurulu üyelerimize beni seçtikleri için teşekkür ederim.”

İLKHA

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle