Ziya Selçuk İstifa mı Etti? Ziya Selçuk İstifa Ediyor İddiası

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk istifa mı etti? "İstifa mı ediyor? " iddaları ne yönde? İşte Milli Eğitim Bakanlığı'ndan Ziya Selçuk İstifa etti iddiasına yanıt...

GÜNCEL

Sosyal medya üzerinden Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un istifa ettiğine ilişkin iddialar gündeme gelmesi üzerine Milli Eğitim Bakanlığı’ndan son dakika açıklaması geldi.

ZİYA SELÇUK İSTİFA MI ETTİ SORUSUNUN DOĞRU CEVABI MİLLİ EĞİTİM'DEN GELDİ

Ziya Selçuk istifa etti mi? Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı ve hesaplarını Instagram'dan takip etmiyor olması 'istifa mı ediyor?' iddialarını gündeme getirdi. Sosyal medyada Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a yönelik kara propaganda yapılarak istifa ettiğine yönelik yalan haberler dolaşıma sokuldu. Bakan Ziya Selçuk’un istifa ettiğine ilişkin iddialara Milli Eğiti Bakanlığından anında yalanlama geldi.

Açıklama

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) sosyal medyadan yapılan sahte paylaşımlara karşı uyarıda bulundu. Milli Eğitim Bakanlığı, sosyal medya üzerinden yapılan asılsız haberlere ve paylaşımlara karşı vatandaşlara uyarıda bulundu. Bakanlığın sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, “Lütfen, Bakanlığımız resmi iletişim kanalları tarafından paylaşılmayan içeriklere itibar etmeyiniz” denildi.

ZİYA SELÇUK İSTİFA EDİYOR İDDİASI ORTAYA NASIL ATILDI?

Bu görsel paylaşımından sonra Bakan Selçuk'un Instagram hesabında bazı değişiklikler yaparak istifaya hazırlandığı iddia edildi. 

İddialara göre ''Milli Eğitim Bakanı'' ibaresini biyografisinden kaldıran Selçuk, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MEB hesaplarını da takip etmeyi bıraktı.

İddialar sosyal medyada dallanıp budaklanırken Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yalanlama geldi. 

ZİYA SELÇUK KİMDİR?

Ziya Selçuk, 1 Mayıs 1961 yılında Ankara’da doğdu. Ankara Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamlayarak Gelişim Psikolojisi alanında da yüksek lisans yapmıştır.

1989 yılında Hacettepe Üniversitesi’nde Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik alanında doktorasını tamamlamıştır. Gazi Üniversitesi’nde görev alan Selçuk, doçent ve profesör unvanlarını almıştır.

TED Üniversitesi’nin kurucusu ve Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcısı Ziya Selçuk, birçok özel eğitim kurumunun kuruluşunda yer almış ve müfredat reformunda da başarılar elde etmiştir. 2003-2008 yıllarında Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı yapmıştır.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un rehberlik, davranış gözlemi, iletişim, gelişim, öğrenme ve mizaç konularında çeşitli araştırmaları vardır. Türkiye Zeka Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi ve TÜBİTAK Grup Yürütme Komitesi Üyesi olan Selçuk, 3 çocuk babasıdır.

 

 

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle