Adalet Bakanlığı harekete geçti... Thodex'in kurucusu bakın nerede ortaya çıktı?

Son günlerin en çok konuşulan olaylarından Thodex dolandırıcılığı ile ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor... Thodex'in kurucusu ve CEO'su olan Fatih Faruk Özer'in bulunmasıyla ilgili Adalet Bakanlığı tarafından adımlar atılmaya başlandı. Peki Fatih Faruk Özer nerede? Adalet Bakanlığı ne emri çıkardı?

GÜNCEL
PAYLAŞ:

Faruk Fatih Özer nereye kaçtı?

Ajanslara düşen son dakika haberlerine göre Thodex'in CEO'su Fatih Faruk Özer'in yeri tespit edildi. Özer, daha önce haberlerde bahsedildiği gibi Tayland'a değil, Arnavutluk'a kaçtı. Yetkililer şahsın Arnavutluk'ta olduğundan kesin olarak emin olduklarını açıkladı. Bu doğrultuda Adalet Bakanlığı gerek hava yolu şirketleri ile  gerekse de Emniyet Genel Müdürlüğü ile temasa geçerek Fatih Faruk Özer'in hangi uçuşla nereye gittiğini tespit etti.

Thodex'in CEO'su Fatih Faruk Özer Arnavutluk'ta ortaya çıktı. 319 bin kişiyi dolandırdığı söylenen Fatih Faruk Özer Adalet Bakanlığı tarafından çıkarılan kırmızı bültenle aranıyor. Bu doğrultuda Arnavutluk'taki devlet yetkililerine de bilgilendirme yapılmış durumda. Eğer Arnavutluk'taki yetkililer Fatih Faruk Özer'in yerin tespit edebilir ve ele geçirebilirlerse, onu Türkiye'ye iade edecekler.

Arnavutluk'ta yakalanabilir mi?

Faruk Fatih Özer meselesi her an devletlerarası bir mesele olacak gibi görünüyor. Ancak ele geçirilmesi hiç de kolay değil. Çünkü Arnavutluk gibi büyük bir ülkede yerinin tespit edilmesi hiç de kolay değil. Ayrıca eğer Arnavutluk'ta olduğu anlaşılmışssa, oradan yasa dışı yollarla deniz yoluyla başka bir ülkeye geçiş yapabilmesi mümkün.

Thodex nedir? Ne zaman kuruldu?

Thodex, kripto para almak veya satmak isteyen insanların kullandığı, Türkiye'de faaliyete geçirilen ilk küresel kripto para borsasıdır. Thodex ilk olarak 2017'de Koineks ismiyle kurulmuştur. Thodex'ten önce faaliyete geçirilen pek çok alım-satım borsası olmasına karşılık yapılan reklam ve kullanıcıların dağılımına bakıldığında küresel ölçekte hedefleri olduğu görülüyordu. Ancak günümüzde gelinen noktada vatandaşlar Thodex'in dolandırıcı olduğunu düşünüyor ve savcılığa suç duyurusunda bulunuyor. Bazı kullanıcılar, Twitter'da önceden yaptıkları öngörülerini paylaşıyorlar.

Thodex kimin, hangi firmaya/şirkete ait?

Thodex isimli kripto para borsası Koineks Anonim Şirketi'ne bağlı bir firmadır. Thodex ile ilgili kararlar Koineks A.Ş. yönetim kurulu başkanı ve yönetim kurulu üyeleri tarafından alınmaktadır. Thodex'in kurucusu ve CEO'su Faruk Fatih Özer isimli bir genç bir kimsedir. Özer hakkında internet üzerinde fazla bilgi bulunmuyor, ancak instagram hesabından lüks bir aracın içinde çekilmiş bir fotoğrafı bulunuyor.

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle