Atatürk ve Kayıp Kıta Mu'nun Şifresi - Harika Yamak Kitap özeti, konusu ve incelemesi

Atatürk ve Kayıp Kıta Mu'nun Şifresi kimin eseri? Atatürk ve Kayıp Kıta Mu'nun Şifresi kitabının yazarı kimdir? Atatürk ve Kayıp Kıta Mu'nun Şifresi konusu ve anafikri nedir? Atatürk ve Kayıp Kıta Mu'nun Şifresi kitabı ne anlatıyor? Atatürk ve Kayıp Kıta Mu'nun Şifresi PDF indirme linki var mı? Atatürk ve Kayıp Kıta Mu'nun Şifresi kitabının yazarı Harika Yamak kimdir? İşte Atatürk ve Kayıp Kıta Mu'nun Şifresi kitabı özeti, sözleri, yorumları ve incelemesi...

Kitap

Kitap Künyesi

Yazar: Harika Yamak

Yayın Evi: Yılmaz Basım

İSBN: 9786059828093

Sayfa Sayısı: 168

Atatürk ve Kayıp Kıta Mu'nun Şifresi Ne Anlatıyor? Konusu, Ana Fikri, Özeti

“Yakın ve uzak çağlar düşünülürse Türk'e yurtluk etmemiş bir kıta yoktur. Bütün yeryüzünde Asya, Avrupa, Afrika, Türk atalarına yurt olmuştur. Bu gerçekleri yeni tarih belgeleri göstermektedir...”

Atatürk ve Kayıp Kıta Mu'nun Şifresi Alıntıları - Sözleri

 • Türk milletinin kökünün dayandığı Türk adındaki insan, insanlığın ikinci babası Nuh Aleyhisselam'ın oğlu Yafes'in oğlu olan kişidir.
 • "Anadolu 7000 yıllık Türk beşiğidir." sözü ile de bu teze katkısını sürdürmüştür. Anadolu'da Türklerin varlığı, Malazgirt Savaşı'ndan çok öncelere dayanmaktadır. Anadolu'nun bu kadim halkları bu teze göre Türk kökenlidir. Bu durumu Atatürk yazdığı şiirde de göstermektedir: "Gafil, hangi üç asır, hangi on asır, Tuna ezelden Türk diyarıdır. Bilinen tarihler söylememiş bunu, Kalkıyor örtüler, örtülen doğacak. Dinleyin sesini doğan tarihin, Aydınlıkta karaltı, karaltıda şafak. Yalan tarihi gömüp, doğru tarihe gidin, Asya'nın ortasında Oğuz oğulları. Avrupa'nın Alplerinde Oğuz torunları. Doğudan çıkan biz. Nerde olsa, ne olsa kendimizi biliriz. Türk sadece bir milletin adı değil, Türk bütün adamların birliğidir. Ey birbirine diş bileyen yığınlar. Ey yığın yığın insan gafletleri. Yırtılsın gözlerdeki gafletten perde. Hakikat nerede?"
 • Kayıtlara, kitabelere ve ananelere göre, insanın arz üzerine zuhur etmesi Mu diyarında vuku bulmuş ve bu sebepten dolayı Mu adına "Kui diyari" ismi de ilave edilmişti.
 • "Yakın ve uzak çağlar düşünülürse Türk 'e yurtluk etmemiş bir kıta yoktur. Bütün yeryüzü Asya, Avrupa, Afrika, Türk atalarına yurt olmuştur. Bu gerçekleri yeni tarih belgeleri göstermektedir."
 • "Bu memleket, dünyanın beklemediği, asla ümit etmediği müstesna mevcudiyetin yüksek tecellisine, yüksek sahne oldu. Bu sahne 7 bin senelik, en aşağı bir Türk beşiğidir. Beşik tabiatın rüzgarları ile sallandı; beşiğin içindeki çocuk tabiat yağmurları ile yıkandı. O çouk tabiatın şimşeklerinden, yıldırımlarından, kasırlarından evveka korkar gibi oldu; sonra onlara alıştı; onları tabiatın babası tanıdı, onların oğlu oldu; Bir gün o tabiat çocuğu tabiat oldu; şimşek, yıldırım, güneş oldu; Türk oldu. Türk budur, Yıldırımdır, kasırgadır, dünyayı aydınlatan güneştir. "
 • Naakal öğretisine göre; Tanrı, sevgidir. Tüm evreni sevgi üzerine kurmuştur.
 • Mısır inancında Tanrı, insan da dahil olmak üzere, her şeyde var olabilirdi.
 • Tarih ilimlerin bulduğu belgelere dayandıkça temelli olur. Tarihi, belgelere dayanan milletlerdir ki kendi aslını bulur ve tanır. Işte bizim tarihimiz, Türk tarihi bu ilim belgelerine dayanır. Yeterki bugünün aydın gençliği bu belgeleri aracısız tanısın tanısın tanıtsın
 • Mısır astronomisi ayinlerin ve dinsel törenlerin bir parçasıydı. Çok dindar olduklarından din işlerinin aksamaması için özen gösterirlerdi. Zamanın akışına anlam vermek isterlerdi. Zaman bitmez bir döngüye sahipti. Daima yeni baştan yaşanıyordu. Günleri uğurlu ve uğursuz olarak ikiye ayrılırdı. Zaman dilimleri için sihir formülleri vardı. Hareketlerini bu şekilde yönlendiriyorlardı. Ölümü geceye benzetirlerdi. Ölüm sonrasında, ruhlarını, düşmanlarından koruyabilmeleri için dünyasal görevlerini doğru zamanlarda yapıyorlardı. Sadece bu nedenle mezarlıklara lahit kapaklarının içlerine köşegen yıldız saatleri resimleri yaparlardı.

Atatürk ve Kayıp Kıta Mu'nun Şifresi İncelemesi - Şahsi Yorumlar

Eğer kitap okuma isteğiniz varsa bu kitapla o isteği öldürebilirsiniz. Ben hayatımda bu kadar çok yazım yanlışı içeren ve noktalama işaretlerini yanlış kullanan bir kitap görmedim. Yok arkadaş yok o kadar çok yoruyor ki 1 ayda 180 sayfalık kitabı anca bitirdim çünkü sizi kitaptan soğutuyor. İçeriği hakkında yorum yapmak istemiyorum yazım yanlışları yeterince midemi bulandırdı fakat yiğidi öldür hakkını yeme demişler son 10 sayfası güzeldi. (Kerem Erbasan)

Atatürk ün Mu Kıtası merakı ve bunun üzerine Meksika ya elçi olarak araştırma yapmak üzere Tahsin Mayatepek i göndermesi elçinin gönderdiği onlarca rapor üzerine elde edilen bilgilerde mayalar ve inkaların kullandığı isimlerin Türkçe ye benzerliği üzerine Mu Kıtası üzerine yazılan kitapları yazarları ve çevirmenleri Atatürk e göndermiş başta bu konuda en belirgin yazar olan Churchward ın eserine göre Mu Kıtası batması neticesinde insanların bir kısmı Afrika bir kısmı Doğu Asya ve Hindistan'a ulaşmıştır Cennet gibi bir hayatın yaşandığı bu kıta hakkın daki bilgiler Mu kıtasından kurtulan insanların getirmiş olduğu tabletler de belirtildiği araştırmacılar tarafından belirtildiği bu kitap ta çok daha fazlasını bulacaksınız. (celal çelik)

Kitap konu itibariyle ilgi çekici ancak eksikleri var .Kendini sürekli tekrar etmesinden ve akademik bir dile sahip olmamasından ( zaten akademik bir eser değil ) başka yazım hataları içeriyor.Konu parça parça ve tek bir yerde toplanıp bir sonuca varmıyor yani konu bütünlüğü kısman sağlanamamış buda bölümler arası geçişlerde bağlantısızlık ortaya çıkartmış .Özetlemek gerekirse çok önemli bir konu özensiz ele alınmış ancak konu oldukça ilgi çekici olduğu için ister istemez kendini okutuyor .Bir tarihçi olarak içerdiği hatalardan dolayı tavsiye etmezdim velakin anlatmaya çalıştığı ve vurgulamak istediği konu dikkate değer olduğundan konunun çok yönlü bir okumayı, araştırılmayı gerekli kılması hasabiyle göz atılabilir olduğunu düşünüyorum.Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yürüttüğü önem verdiği her türlü siyasal ,sosyal, kültürel çalışmayı bilmek anlamak kurduğu cumhuriyetin vatandaşları olarak hem bir borcumuz hem bir görevimiz olduğundan ve kendisinin bu konu üzerinde önemle durduğu ,hatırı sayılır bir değer verip inceleme yürüttüğü için dikkate değer. (Asi)

Atatürk ve Kayıp Kıta Mu'nun Şifresi PDF indirme linki var mı?

Harika Yamak - Atatürk ve Kayıp Kıta Mu'nun Şifresi kitabı için internette en çok yapılan aramalardan birisi de Atatürk ve Kayıp Kıta Mu'nun Şifresi PDF linkidir. İnternette ücretli olarak satılan çoğu kitabın PDFleri bulunmaktadır. Ancak bu PDF'leri yasal olmayan yollarla indirmek ve kullanmak hem yasalara hem de ahlaka aykırıdır. Yayın evlerinin sitesinden PDF satılıyorsa indirebilirsiniz.

Kitabın Yazarı Harika Yamak Kimdir?

Harika Yamak, Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname, Araştırma - İnceleme, Azınlıklar & Etnik Gruplar kategorilerinde eserler yazmış popüler bir yazardır.

Başlıca kitapları alfabetik sırayla; Atatürk ve Ermeni Soykırım Yalanı, Atatürk ve Kayıp Kıta Mu'nun Şifresi, Atatürk ve Liderlik, Atatürk ve İzmir, Atatürk'ten Türkiye'ye Işık Tutan Konuşmalar, Atatürk'ten İnsanlığa Yol Gösteren Sözler olarak sayılabilir.

Harika Yamak kitapları; Parola Yayınları, Yılmaz Basım aracılığıyla kitapseverlerle buluşmuştur.

Harika Yamak tarafından yazılan son kitap "Atatürk ve Ermeni Soykırım Yalanı", Yılmaz Basım tarafından okurların beğenisine sunulmuştur.

Harika Yamak Kitapları - Eserleri

 • Atatürk ve Kayıp Kıta Mu'nun Şifresi
 • Atatürk'ün Din Anlayışı
 • Atatürk ve İzmir
 • Atatürk ve Ermeni Soykırım Yalanı
 • Atatürk ve Liderlik
 • Atatürk'ün Manevi Dünyası ve Sözleri
 • Atatürk'ten İnsanlığa Yol Gösteren Sözler
 • Gün Gün Gezi Hatırası - Taksim Çiçekleri
 • Mustafa Kemal Atatürk
 • Atatürk'ten Türkiye'ye Işık Tutan Konuşmalar

Harika Yamak Alıntıları - Sözleri

 • Vatan sevgisi imandandır. (Atatürk'ün Din Anlayışı)
 • Bir araştırmacı yazar için temel kural, gerçek bilgilere sadık kalmaktır. Tarihî bilgi ve belgeleri çarpıtmamaktır. “Sözde” kavramı Ermeni Soykırımı meselesinde resmî söylemdir. (Atatürk ve Ermeni Soykırım Yalanı)
 • Musul bizim için çok kıymetlidir birincisi civarında sonsuz Servet teşkil eden petrol kaynakları vardır. İkincisi bunun kadar önemli olan kürtlük meselesidir İngilizler orada bir kürdüm hükümeti teşkil etmek istiyorlar Bu mu yaptıkları takdirde Bu fikir bizim okuduğumuz dahilindeki Kürtlere de sirayet edebilir. (Atatürk ve Ermeni Soykırım Yalanı)
 • İnsanlıkta, din hakkındaki duygu ve düşünce, her türlü hurafelerden arındırılarak gerçek bilim ve tekniğin nurlarıyla buluşuncaya ve mükemmel bir hale gelinceye kadar, din oyunu aktörlerine her yerde tesadüf edilecektir. (Atatürk'ten İnsanlığa Yol Gösteren Sözler)
 • "Doğru düşünmesini biliyorsan ve doğru bir şey yapmak yolundaysan mutlaka başarırsın!" (Atatürk ve İzmir)
 • Fikirler cebr-ü şiddetle, top ve tüfekle asla öldürülemez. (Atatürk'ten İnsanlığa Yol Gösteren Sözler)
 • Ulusa dayanmayan İstanbul'daki hükümetin, bütün bu düşman saldırıları karşısında beceriksiz ve hiç durumunda kalarak Ulus haklarını ve ülkeyi savunamamakta olduğu kesinleşmiştir. (Atatürk ve Ermeni Soykırım Yalanı)
 • Benim yakın arkadaşlarım,toprağı verimli işletemeyen çiftçiyi kınamasını biliyor da,vatanınını şu kasvetli ve harap hâle getirmiş yönetim biçimini öpüp başına koymada sakınca görmüyor. Ben bunu halkıma anlatacağım. Ben bunu halkımla başaracağım. (Atatürk ve İzmir)
 • Türk milletinin kökünün dayandığı Türk adındaki insan, insanlığın ikinci babası Nuh Aleyhisselam'ın oğlu Yafes'in oğlu olan kişidir. (Atatürk ve Kayıp Kıta Mu'nun Şifresi)
 • Milletimiz dil ve din gibi kuvvetli iki hazineye sahiptir. Bu faziletleri hiçbir kuvvet milletimizin kalp ve vicdanından alamayacaktır ve alamaz. (Atatürk'ün Din Anlayışı)
 • Milletin şerefi, haysiyeti, hürriyeti, İstiklali hakikaten tehlikeye düşmüştür. Bu felaketten kurtulmak, İcap ederse vatanın son bir ferdine kadar ölmeyi göze almak lazımdır. Padişah olsun, halife olsun, İsim ve her ne olursa olsun Önemli bir şahıs ve makamın hikmeti mevcudiyeti kalmamıştır. Yegane kurtuluş çaresi halkın doğrudan doğruya hakimiyeti eline alması ve iradesini kullanmasıdır. (Atatürk'ün Din Anlayışı)
 • Armutlu'ya gelinir. Burada mola verilir. Mustafa Kemal koyu bir güneş gözlüğü taktığı için tanınmaz. Orada bulunan bir ihtiyar koynundan bir resim çıkarır, birkaç kere önce resme, sonra Mustafa Kemale bakar. Mustafa Kemal gözlüğünü alnına dogru kaldırınca ihtiyar daha yakına yanaşır ve daha dikkatli bakar. Birdenbire yüzünün rengi değişir, her yanı titreyerek, "Bu sensin, bu!" diye bağırır. Sonra orada bulunanlara dönerek, haykıra haykıra, "Ey ahali koşun, koşun! Bu odur. Kemalimiz geldi!" der demez bütün halk otomobile koşar. Kadin, erkek, çocuk, yaşlı kimi toprağı kimi tekerlekleri öpüyor, kimi Mustafa Kemal'in boynuna, eline sarılıyor kimi otomobili omuzlannda taşımaya çalışıyordu. (Atatürk ve İzmir)
 • Her sarıklıyı hoca sanmayın, hoca olmak sarıkla değil, akılladır. (Atatürk'ün Manevi Dünyası ve Sözleri)
 • "Laiklik yalnız din ve dünya işlerinin ayrılması demek değildir. Tüm yurttaşların vicdan, ibadet ve din özgürlüğü de demektir." Mustafa Kemal Atatürk (Atatürk'ün Din Anlayışı)
 • Benimsenen kötülük(ehven-i şer), kötülüklerin en büyüğüdür. (Atatürk'ten İnsanlığa Yol Gösteren Sözler)
 • Osman Gazi, Çobanoğlu Beyliği'nden koparak kendi bağımsızlığını ilan etti. Böylelikle, dünya tarihinin en büyük imparatorluklarından birisi olan Osmanlı Devleti ortaya çıkmış oldu. (Atatürk ve Liderlik)
 • Atatürk, Bursa'ya gelirken Fikriye Hanımı da beraberinde getirmek zorunda kalmıştı. Şayet Fikriye Hanım Paşa ile Bursa'ya gelmeseydi, Atatürk Latife Hanım'ı Bursa'ya davet etmek, onunla beraber 12 gün geçirmek zorunda kalacaktı. Hatta Atatürk, küçük bir telgraf ile Latife Hanım'a seyahat için hazır olmasını da bildirmişti. Latife Hanım'ın Yıkıldığı An Latife Hanım, Atatürk’ün Fikriye ile beraber Bursa’ya gittiğini duyduğu an, dünya adeta Latife Hanım’ın başına yıkılmıştı. Bu nasıl şeydi? Kendisine hem seyahate hazır ol deniyor hem de birkaç saat sonra bir başka telyazısı ile, “Benden haber gelene kadar yerinizden ayrılmayınız.” deniyordu. Latife Hanım adeta dişi bir kaplan gibi soluyordu. Durmadan, dinlenmeden, “Bu bana nasıl yapılır. Bu bana nasıl yapılır." diyordu. Çaresizlik ve hırçınlık, kıskançlığın verdiği acı haline gelmişti. Öfkesi giderek daha da büyüyordu. Kararını vermişti. Bursa’ya gidecekti. Koşar adımlarla merdivenleri çıkmıştı, yatak odasında kısa zamanda bavulunu hazırlamıştı. Hem Atatürk'le hem de kim olduğunu dahi bilmediği Fikriye ile yüzleşmek ve hesaplaşmak niyetindeydi. Latife, gel-git yapılacak biri değildi. Latife kızgınlığını ve öfkesini yenemiyordu. (Atatürk ve İzmir)
 • "Yakın ve uzak çağlar düşünülürse Türk 'e yurtluk etmemiş bir kıta yoktur. Bütün yeryüzü Asya, Avrupa, Afrika, Türk atalarına yurt olmuştur. Bu gerçekleri yeni tarih belgeleri göstermektedir." (Atatürk ve Kayıp Kıta Mu'nun Şifresi)
 • Arkadaşlar! Yarın Cumhuriyeti ilan edeceğiz. (Atatürk ve İzmir)
 • Tehcir bir zorunluluktur tehcirde Ermenilere katliam yapılmamıştır. Tehcir edilenler hayattadır . Tehcir Ermeni çetelerinin Türkleri yapıldığı katliamda katliamlardan doğan kim ve düşmanlıktan dolayı bir yönüyle Ermenilerin hayatını kurtarmıştır 1. Dünya ve Kurtuluş savaşı sırasında katliama uğrayan asıl soykırım derişimle tâbi tutulan Türklerdir. Türkleri ve Ermenilere birbirine kırmaları için dolgu da önce Ruslar sonra İngilizler güneyde Fransızlar kışkırtmıştır.Ermeni kırım'ı yalandır, uydurmadır, iftiradır İngiliz propagandasıdır. Ermenilere Kırım yaptınız konulu saldırılar tarihi gerçeklere değil siyasi emellere dayanmaktadır. Siyasi emel topraktır. Türkiye'nin doğusunda Kafkas Seddi oluşturmaktır. (Atatürk ve Ermeni Soykırım Yalanı)

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle