Harika Yamak kimdir? Harika Yamak kitapları ve sözleri

Yazar Harika Yamak hayatı araştırılıyor. Peki Harika Yamak kimdir? Harika Yamak aslen nerelidir? Harika Yamak ne zaman, nerede doğdu? Harika Yamak hayatta mı? İşte Harika Yamak hayatı...

BİYOGRAFİ
Yazar Harika Yamak edebi kişiliği, hayat hikayesi ve eserleri merak ediliyor. Kitap severler arama motorlarında Harika Yamak hakkında bilgi edinmeye çalışıyor. Harika Yamak hayatını, kitaplarını, sözlerini ve alıntılarını sizler için hazırladık. İşte Harika Yamak hayatı, eserleri, sözleri ve alıntıları...

Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Harika Yamak kimdir?

Harika Yamak, Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname, Araştırma - İnceleme, Azınlıklar & Etnik Gruplar kategorilerinde eserler yazmış popüler bir yazardır.

Başlıca kitapları alfabetik sırayla; Atatürk ve Ermeni Soykırım Yalanı, Atatürk ve Kayıp Kıta Mu'nun Şifresi, Atatürk ve Liderlik, Atatürk ve İzmir, Atatürk'ten Türkiye'ye Işık Tutan Konuşmalar, Atatürk'ten İnsanlığa Yol Gösteren Sözler olarak sayılabilir.

Harika Yamak kitapları; Parola Yayınları, Yılmaz Basım aracılığıyla kitapseverlerle buluşmuştur.

Harika Yamak tarafından yazılan son kitap "Atatürk ve Ermeni Soykırım Yalanı", Yılmaz Basım tarafından okurların beğenisine sunulmuştur.

Harika Yamak Kitapları - Eserleri

 • Atatürk ve Kayıp Kıta Mu'nun Şifresi
 • Atatürk'ün Din Anlayışı
 • Atatürk ve İzmir
 • Atatürk ve Ermeni Soykırım Yalanı
 • Atatürk ve Liderlik
 • Atatürk'ün Manevi Dünyası ve Sözleri
 • Atatürk'ten İnsanlığa Yol Gösteren Sözler
 • Gün Gün Gezi Hatırası - Taksim Çiçekleri
 • Mustafa Kemal Atatürk
 • Atatürk'ten Türkiye'ye Işık Tutan Konuşmalar

Harika Yamak Alıntıları - Sözleri

 • Vatan sevgisi imandandır. (Atatürk'ün Din Anlayışı)
 • Bir araştırmacı yazar için temel kural, gerçek bilgilere sadık kalmaktır. Tarihî bilgi ve belgeleri çarpıtmamaktır. “Sözde” kavramı Ermeni Soykırımı meselesinde resmî söylemdir. (Atatürk ve Ermeni Soykırım Yalanı)
 • Musul bizim için çok kıymetlidir birincisi civarında sonsuz Servet teşkil eden petrol kaynakları vardır. İkincisi bunun kadar önemli olan kürtlük meselesidir İngilizler orada bir kürdüm hükümeti teşkil etmek istiyorlar Bu mu yaptıkları takdirde Bu fikir bizim okuduğumuz dahilindeki Kürtlere de sirayet edebilir. (Atatürk ve Ermeni Soykırım Yalanı)
 • İnsanlıkta, din hakkındaki duygu ve düşünce, her türlü hurafelerden arındırılarak gerçek bilim ve tekniğin nurlarıyla buluşuncaya ve mükemmel bir hale gelinceye kadar, din oyunu aktörlerine her yerde tesadüf edilecektir. (Atatürk'ten İnsanlığa Yol Gösteren Sözler)
 • "Doğru düşünmesini biliyorsan ve doğru bir şey yapmak yolundaysan mutlaka başarırsın!" (Atatürk ve İzmir)
 • Fikirler cebr-ü şiddetle, top ve tüfekle asla öldürülemez. (Atatürk'ten İnsanlığa Yol Gösteren Sözler)
 • Ulusa dayanmayan İstanbul'daki hükümetin, bütün bu düşman saldırıları karşısında beceriksiz ve hiç durumunda kalarak Ulus haklarını ve ülkeyi savunamamakta olduğu kesinleşmiştir. (Atatürk ve Ermeni Soykırım Yalanı)
 • Benim yakın arkadaşlarım,toprağı verimli işletemeyen çiftçiyi kınamasını biliyor da,vatanınını şu kasvetli ve harap hâle getirmiş yönetim biçimini öpüp başına koymada sakınca görmüyor. Ben bunu halkıma anlatacağım. Ben bunu halkımla başaracağım. (Atatürk ve İzmir)
 • Türk milletinin kökünün dayandığı Türk adındaki insan, insanlığın ikinci babası Nuh Aleyhisselam'ın oğlu Yafes'in oğlu olan kişidir. (Atatürk ve Kayıp Kıta Mu'nun Şifresi)
 • Milletimiz dil ve din gibi kuvvetli iki hazineye sahiptir. Bu faziletleri hiçbir kuvvet milletimizin kalp ve vicdanından alamayacaktır ve alamaz. (Atatürk'ün Din Anlayışı)
 • Milletin şerefi, haysiyeti, hürriyeti, İstiklali hakikaten tehlikeye düşmüştür. Bu felaketten kurtulmak, İcap ederse vatanın son bir ferdine kadar ölmeyi göze almak lazımdır. Padişah olsun, halife olsun, İsim ve her ne olursa olsun Önemli bir şahıs ve makamın hikmeti mevcudiyeti kalmamıştır. Yegane kurtuluş çaresi halkın doğrudan doğruya hakimiyeti eline alması ve iradesini kullanmasıdır. (Atatürk'ün Din Anlayışı)
 • Armutlu'ya gelinir. Burada mola verilir. Mustafa Kemal koyu bir güneş gözlüğü taktığı için tanınmaz. Orada bulunan bir ihtiyar koynundan bir resim çıkarır, birkaç kere önce resme, sonra Mustafa Kemale bakar. Mustafa Kemal gözlüğünü alnına dogru kaldırınca ihtiyar daha yakına yanaşır ve daha dikkatli bakar. Birdenbire yüzünün rengi değişir, her yanı titreyerek, "Bu sensin, bu!" diye bağırır. Sonra orada bulunanlara dönerek, haykıra haykıra, "Ey ahali koşun, koşun! Bu odur. Kemalimiz geldi!" der demez bütün halk otomobile koşar. Kadin, erkek, çocuk, yaşlı kimi toprağı kimi tekerlekleri öpüyor, kimi Mustafa Kemal'in boynuna, eline sarılıyor kimi otomobili omuzlannda taşımaya çalışıyordu. (Atatürk ve İzmir)
 • Her sarıklıyı hoca sanmayın, hoca olmak sarıkla değil, akılladır. (Atatürk'ün Manevi Dünyası ve Sözleri)
 • "Laiklik yalnız din ve dünya işlerinin ayrılması demek değildir. Tüm yurttaşların vicdan, ibadet ve din özgürlüğü de demektir." Mustafa Kemal Atatürk (Atatürk'ün Din Anlayışı)
 • Benimsenen kötülük(ehven-i şer), kötülüklerin en büyüğüdür. (Atatürk'ten İnsanlığa Yol Gösteren Sözler)
 • Osman Gazi, Çobanoğlu Beyliği'nden koparak kendi bağımsızlığını ilan etti. Böylelikle, dünya tarihinin en büyük imparatorluklarından birisi olan Osmanlı Devleti ortaya çıkmış oldu. (Atatürk ve Liderlik)
 • Atatürk, Bursa'ya gelirken Fikriye Hanımı da beraberinde getirmek zorunda kalmıştı. Şayet Fikriye Hanım Paşa ile Bursa'ya gelmeseydi, Atatürk Latife Hanım'ı Bursa'ya davet etmek, onunla beraber 12 gün geçirmek zorunda kalacaktı. Hatta Atatürk, küçük bir telgraf ile Latife Hanım'a seyahat için hazır olmasını da bildirmişti. Latife Hanım'ın Yıkıldığı An Latife Hanım, Atatürk’ün Fikriye ile beraber Bursa’ya gittiğini duyduğu an, dünya adeta Latife Hanım’ın başına yıkılmıştı. Bu nasıl şeydi? Kendisine hem seyahate hazır ol deniyor hem de birkaç saat sonra bir başka telyazısı ile, “Benden haber gelene kadar yerinizden ayrılmayınız.” deniyordu. Latife Hanım adeta dişi bir kaplan gibi soluyordu. Durmadan, dinlenmeden, “Bu bana nasıl yapılır. Bu bana nasıl yapılır." diyordu. Çaresizlik ve hırçınlık, kıskançlığın verdiği acı haline gelmişti. Öfkesi giderek daha da büyüyordu. Kararını vermişti. Bursa’ya gidecekti. Koşar adımlarla merdivenleri çıkmıştı, yatak odasında kısa zamanda bavulunu hazırlamıştı. Hem Atatürk'le hem de kim olduğunu dahi bilmediği Fikriye ile yüzleşmek ve hesaplaşmak niyetindeydi. Latife, gel-git yapılacak biri değildi. Latife kızgınlığını ve öfkesini yenemiyordu. (Atatürk ve İzmir)
 • "Yakın ve uzak çağlar düşünülürse Türk 'e yurtluk etmemiş bir kıta yoktur. Bütün yeryüzü Asya, Avrupa, Afrika, Türk atalarına yurt olmuştur. Bu gerçekleri yeni tarih belgeleri göstermektedir." (Atatürk ve Kayıp Kıta Mu'nun Şifresi)
 • Arkadaşlar! Yarın Cumhuriyeti ilan edeceğiz. (Atatürk ve İzmir)
 • Tehcir bir zorunluluktur tehcirde Ermenilere katliam yapılmamıştır. Tehcir edilenler hayattadır . Tehcir Ermeni çetelerinin Türkleri yapıldığı katliamda katliamlardan doğan kim ve düşmanlıktan dolayı bir yönüyle Ermenilerin hayatını kurtarmıştır 1. Dünya ve Kurtuluş savaşı sırasında katliama uğrayan asıl soykırım derişimle tâbi tutulan Türklerdir. Türkleri ve Ermenilere birbirine kırmaları için dolgu da önce Ruslar sonra İngilizler güneyde Fransızlar kışkırtmıştır.Ermeni kırım'ı yalandır, uydurmadır, iftiradır İngiliz propagandasıdır. Ermenilere Kırım yaptınız konulu saldırılar tarihi gerçeklere değil siyasi emellere dayanmaktadır. Siyasi emel topraktır. Türkiye'nin doğusunda Kafkas Seddi oluşturmaktır. (Atatürk ve Ermeni Soykırım Yalanı)

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle