Çiçeklerin Dili - Vanessa Diffenbaugh Kitap özeti, konusu ve incelemesi

Çiçeklerin Dili kimin eseri? Çiçeklerin Dili kitabının yazarı kimdir? Çiçeklerin Dili konusu ve anafikri nedir? Çiçeklerin Dili kitabı ne anlatıyor? Çiçeklerin Dili PDF indirme linki var mı? Çiçeklerin Dili kitabının yazarı Vanessa Diffenbaugh kimdir? İşte Çiçeklerin Dili kitabı özeti, sözleri, yorumları ve incelemesi...

Kitap

Kitap Künyesi

Yazar: Vanessa Diffenbaugh

Çevirmen: Alev Bilgin

Orijinal Adı: The Language Of Flowers

Yayın Evi: Pegasus Yayınları

İSBN: 9786053430643

Sayfa Sayısı: 432

Çiçeklerin Dili Ne Anlatıyor? Konusu, Ana Fikri, Özeti

Bazen bir dal mimoza kelimelerden daha fazlasını anlatır...

Eskiden çiçeklerin duyguları ifade etmek için kullanıldığı söylenir. Örneğin papatyanın masumiyeti, manolyanın saygınlığı, hanımelinin bağlılığı ve sardunyanın da dostluğu temsil ettiğine inanılır. Fakat sıcak bir evin huzurundan hep mahrum kalmış, annesiz ve babasız Victoria için çiçekler bambaşka bir anlama sahiptir. O, çiçekleri insanlarla kurduğu iletişimin aracı olarak kullanıp öfkesini, güvensizliğini ve yalnızlığını bu yolla anlatır.

Victoria on sekiz yaşına geldiğinde evsiz bir genç kız olarak parklarda yatıp kalkar ve kendine küçük bir bahçe yaratır. Çiçekler konusundaki becerisi bir çiçekçi tarafından keşfedildiğinde de bu yeteneğini insanlara yardımcı olmak için kullanabileceğini fark eder.

Yıllardır herkesten uzak duran Victoria yavaş yavaş dünyayı tanımaya başlar ve sonunda hep kaçtığı aşka yenik düşer. Aşk, onu geçmişine ait acı verici bir sırla yüzleştirirken Victoria mutlu olmak için kendisine ve insanlara bir şans daha vermesi gerektiğini fark edecektir.

Çiçeklerin, ailenin ve aşkın anlamı hakkında yürek burkan ve mutluluğun imkânsız olmadığını anlatan bir Külkedisi masalı...

"Kalbinizi ait olduğu yere götürecek bir peri masalı..."

-Jamie Ford-

"Çiçeklerin Dili şefkatin ve aşkın iyileştirici gücünün bir kanıtı..." -Beth Hoffman-

"Dayanılmaz bir acının duygu dalgaları sizi de savuracak."

-Boston Globe-

"Bu romana daha ilk sayfadan bağlanacaksınız."

-Elle-

"Dupduru bir anlatım ve duygu dolu bir hikâye..."

-Wall Street Journal-

"Büyüleneceksiniz... Diffenbaugh gerçek sevgiden ve çiçeklerin dilinden çok iyi anlıyor. Vanessa'nın acı dolu hayatı sizi derinden etkileyecek."

-The Oprah Magazine-

Çiçeklerin Dili Alıntıları - Sözleri

 • “Bu dünyada affedilemeyecek kadar kabahatli olan tek kişinin kendin olduğunu mu sanıyorsun ? Yaşamak istemeyecek kadar canı yanmış tek kişinin sen olduğunu mu düşünüyorsun ?”
 • Böyle olmasını hiç istemedim .
 • Yosun, anne sevgisinin simgesi olarak seçilmiştir. Yaz dostları bizi ter edip kışın sıkıntılı günleri başladığında anne sevgisi gibi yosun da içimizdeki sıkıntıyı hafifletir.
 • AMCA Afedersin hayatım. İnsan hayatında bir an geliyor ki, yıllar yılı anca kanca yaşamış insanlar en olmadık şeylerden küskünlük bahaneleri hırgür vesileleri çıkarmaya başlıyorlar sırf... küllenmis ne de!... olmuş bir ateşi canlandırmak için... yirmi yaşındayken bizler, böyle mi konuşurduk? HALA Böyle konuşmazdık elbet, camı çerçeveyi indirirdik. AMCA Sahi! Hiç üşümezdik değil mi yinede...
 • Bethany'e de düğün çiçeği vermiştim : Güzelliğin etrafı aydınlatıyor
 • " Şu dükkandaki yaşlı çiftten bahsediyorum. Kalçaya şaplak atmalar, göz kırpmalar. .. Biz onlar gibi olamayız. Altmış sene sonra sen benim adımı bile hatırlamayacaksın. Hatta belki altmış gün sonra bir unutabilirsin. "

Çiçeklerin Dili İncelemesi - Şahsi Yorumlar

Sakince bir yorum yapmak istiyorum çünkü garip duygular içerisindeyim.Ana karakter olan Victoria acayip dengesiz ve çok korkak biri.Böyle karakterlerden nefret ediyorum.Ne istediğini bilmiyor ve sürekli bile bile yanlış yapıyor.Tam çıldırmalık.Grant....kitabı sevdiysem bu çocuk sayesinde sevdim.Gerçek olamayacak kadar müthiş yazılmış bir karakter.Her şeyden önce çok naif ve sevgisini çok hoş gösteriyor.Diğer karakterlerin hepsi yine çok tatlıydı.Tek sıkıntı ana karakterin dengesizliği.Kitap sayesinde ciddili çiçeklerle ilgileneceğimi düşünüyorum. 7/10 (Fatma)

Çiçeklerin Dili PDF indirme linki var mı?

Vanessa Diffenbaugh - Çiçeklerin Dili kitabı için internette en çok yapılan aramalardan birisi de Çiçeklerin Dili PDF linkidir. İnternette ücretli olarak satılan çoğu kitabın PDFleri bulunmaktadır. Ancak bu PDF'leri yasal olmayan yollarla indirmek ve kullanmak hem yasalara hem de ahlaka aykırıdır. Yayın evlerinin sitesinden PDF satılıyorsa indirebilirsiniz.

Kitabın Yazarı Vanessa Diffenbaugh Kimdir?

Vanessa Diffenbaugh Kitapları - Eserleri

 • Çiçeklerin Dili

Vanessa Diffenbaugh Alıntıları - Sözleri

 • " Şu dükkandaki yaşlı çiftten bahsediyorum. Kalçaya şaplak atmalar, göz kırpmalar. .. Biz onlar gibi olamayız. Altmış sene sonra sen benim adımı bile hatırlamayacaksın. Hatta belki altmış gün sonra bir unutabilirsin. " (Çiçeklerin Dili)
 • Yosun, anne sevgisinin simgesi olarak seçilmiştir. Yaz dostları bizi ter edip kışın sıkıntılı günleri başladığında anne sevgisi gibi yosun da içimizdeki sıkıntıyı hafifletir. (Çiçeklerin Dili)
 • AMCA Afedersin hayatım. İnsan hayatında bir an geliyor ki, yıllar yılı anca kanca yaşamış insanlar en olmadık şeylerden küskünlük bahaneleri hırgür vesileleri çıkarmaya başlıyorlar sırf... küllenmis ne de!... olmuş bir ateşi canlandırmak için... yirmi yaşındayken bizler, böyle mi konuşurduk? HALA Böyle konuşmazdık elbet, camı çerçeveyi indirirdik. AMCA Sahi! Hiç üşümezdik değil mi yinede... (Çiçeklerin Dili)
 • “Bu dünyada affedilemeyecek kadar kabahatli olan tek kişinin kendin olduğunu mu sanıyorsun ? Yaşamak istemeyecek kadar canı yanmış tek kişinin sen olduğunu mu düşünüyorsun ?” (Çiçeklerin Dili)
 • Bethany'e de düğün çiçeği vermiştim : Güzelliğin etrafı aydınlatıyor (Çiçeklerin Dili)
 • Böyle olmasını hiç istemedim . (Çiçeklerin Dili)

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle