Hayat Sana da Güzel - Uyanırsan - Şebnem Cumhur Kitap özeti, konusu ve incelemesi

Hayat Sana da Güzel - Uyanırsan kimin eseri? Hayat Sana da Güzel - Uyanırsan kitabının yazarı kimdir? Hayat Sana da Güzel - Uyanırsan konusu ve anafikri nedir? Hayat Sana da Güzel - Uyanırsan kitabı ne anlatıyor? Hayat Sana da Güzel - Uyanırsan PDF indirme linki var mı? Hayat Sana da Güzel - Uyanırsan kitabının yazarı Şebnem Cumhur kimdir? İşte Hayat Sana da Güzel - Uyanırsan kitabı özeti, sözleri, yorumları ve incelemesi...

Kitap

Kitap Künyesi

Yazar: Şebnem Cumhur

Tasarımcı: Şükrü Karakoç

Yayın Evi: Ganj Kitap

İSBN: 9786055006167

Sayfa Sayısı: 172

Hayat Sana da Güzel - Uyanırsan Ne Anlatıyor? Konusu, Ana Fikri, Özeti

Danışmanlık ve koçluk çalışmaları ile tanınan Şebnem Cumhur, HAYAT SANA DA GÜZEL - uyanırsan diyerek her bir bireyi kendi gerçeğine uyanmaya davet ediyor. Kendini tanıma ve geliştirme yolunda bireyin neye dikkat etmesi gerektiğini en somut örnekleriyle bir bir açıklıyor. Bütünsel yaklaşımıyla insanı bedensel, zihinsel, ruhsal ve çevresel olarak tüm boyutlarıyla ele alıyor. Kitap her durumda işe yarayabilecek öneriler ve yaklaşımları herkesin anladığı şekilde izah etme başarısı gösteriyor.

Gözümüzü açıp nefes aldığımız her gün, aslında bize yeniden verilen bir armağan, bir fırsattır. Her sabah uyandığımızda yeniden doğarız. Uyandığımız her gün hayatımızı yazmamız için boş bir sayfa açılır ve biz, yaşadıklarımızla içini doldururuz. Hayat bizim aynamızdır, bizden yansıyanı bize gösterir.

Hayatını gözden geçir. Sana neler yansıtıyor? Eğer hayat o arzuladıklarını, dilediklerini, istediklerini sana yansıtmıyorsa, bunun tek nedeni sen olmalısın. Hayatını, kendi derinliklerine inmeden, sorgulamadan, fark etmeden yaşamış olmandır. Her gününü farkındalık ile geçirir, uyanırsan bilinçli seçimlerinle daha da güzelleşirsin ve Hayat Sana Da Çok Güzel olur.

Hayat Sana da Güzel - Uyanırsan Alıntıları - Sözleri

 • Zihnini fetheden biri için zihin en iyi arkadaştır;fakat bunu yapamamış biri için de zihin onun en büyük düşmanıdır.
 • ve sen?kendi içine giden o uzun yolculuğa ne zaman başlayacaksın?
 • Endişe, öfke ve hayal kırıklığı gibi duygular alışkınlıklardır ve diğer kötü alışkanlıklar gibi terk edilebilir. Betsy Mckee Henry
 • Dün akıllıydım, dünyayı değiştirmek istedim, bugün ise bilgeyim, kendimi değiştirdim.
 • Ego der ki, her şey yerine oturduğunda huzuru bulacağım. Ruh der ki, huzuru bul ve her şey yerine oturacaktır.
 • Direnç mücadeleyi, teslimiyet ise huzuru getirir.
 • "Bilim atom bombasını üretti fakat esas kötülük, insanların beyinlerinde ve kalplerindedir." ALBERT EINSTEIN
 • Zihin kelimenin kökünü algılar. Örneğin; stres istemiyorum, korkmak istemiyorum, artık öfkelenmeyeceğim gibi cümlelerde stres, korku, öfke kelimeleri algılanır. Bilinçaltı zihnin buradaki istemiyorum kelimesini işleme koymaz.
 • “Genç ve hür iken, düşlerim sonsuzken dünyayı değiştirmek isterdim. Yaşlanıp akıllanınca, dünyanın değişmeyeceğini anladım. Ben de düşlerimi biraz kısıtlayarak, sadece memleketimi değiştirme kararı verdim. Ama o da değişeceğe benzemiyordu. İyice yaşlandığımda, artık son bir gayret ile sadece ailemi, kendime en yakın olanları değiştirmeyi denedim ama maalesef bunu da kabul ettiremedim. Şimdi ölüm döşeğinde yatarken birden farkettim ki önce yalnız kendimi değiştirseydim, onlara örnek olarak ailemi değiştirebilirdim. Onlardan alacağım cesaret ve ilhamla memleketimi daha ileriye götürebilirdim. Kim bilir, belki dünyayı bile değiştirebilirdim.”
 • “Hepimiz yeniden doğmalıyız, sonra bir daha ve bir daha...” Bernard Shaw

Hayat Sana da Güzel - Uyanırsan İncelemesi - Şahsi Yorumlar

Uyanmak mı istiyorsunuz? Bu kitabı okuyun derim, ben yarı uyanık duruyordum da ki bu kitabı okuyana kadar.... Benliğimi buldum buna inanıyorum. Bugün ilk kez kendime GÜNAYDIN dedim. Aradığım iç huzurun içimin ruhumun derinliklerine olduğunu fark ettim ve buldum. Ve artık kendime şunu diyorum. “ sen kendini mutlu edemezsen, kimse seni mutlu edemez.” (Derya K..)

Hayati daha farkli pencereden bakmak sadece duyulara bagli kalmamak ve insanlarin duygularinin olusumlari uzerine derleme bir kitap diyebilirim. Ayrica cesitli yazarlardan soz alintilari ile suslenmis hos bir gelisim kitabi. (Ersan GÖKTAŞ)

“ Hayat sanada güzel uyanırsan “ adlı Şebnem Cumhur ‘un bu kitabı , geneli kendi soruları bizim cevabını verdiğimizi düşündüğü cevaplarla geçmiş ki ben buraları hep atladım , sadece sayfa aralarındaki farklı şahışlara ait özlü sözler hariç. Sonlara doğru yazmış olduğu şu sözler işin himalayasıydı diyebilirim “ Pek çok konuyu sorguladaığımızı ve farkındalığımızı yükselttiğimize inanıyorum. Kendine bundan sonra sohbetimizden öğrendiğin şekilde yaklaşırsan hayatını tam istedediğin şekle sokabilirsin “ :))))))) Bu tarz kitaplara denk geldikçe daha çooook var diyorum (Nazım atagün)

Hayat Sana da Güzel - Uyanırsan PDF indirme linki var mı?

Şebnem Cumhur - Hayat Sana da Güzel - Uyanırsan kitabı için internette en çok yapılan aramalardan birisi de Hayat Sana da Güzel - Uyanırsan PDF linkidir. İnternette ücretli olarak satılan çoğu kitabın PDFleri bulunmaktadır. Ancak bu PDF'leri yasal olmayan yollarla indirmek ve kullanmak hem yasalara hem de ahlaka aykırıdır. Yayın evlerinin sitesinden PDF satılıyorsa indirebilirsiniz.

Kitabın Yazarı Şebnem Cumhur Kimdir?

http://sebnemcumhur.com/hakkimda.php

Şebnem Cumhur Kitapları - Eserleri

 • Hayat Sana da Güzel - Uyanırsan

Şebnem Cumhur Alıntıları - Sözleri

 • Ego der ki, her şey yerine oturduğunda huzuru bulacağım. Ruh der ki, huzuru bul ve her şey yerine oturacaktır. (Hayat Sana da Güzel - Uyanırsan)
 • Zihnini fetheden biri için zihin en iyi arkadaştır;fakat bunu yapamamış biri için de zihin onun en büyük düşmanıdır. (Hayat Sana da Güzel - Uyanırsan)
 • Direnç mücadeleyi, teslimiyet ise huzuru getirir. (Hayat Sana da Güzel - Uyanırsan)
 • “Genç ve hür iken, düşlerim sonsuzken dünyayı değiştirmek isterdim. Yaşlanıp akıllanınca, dünyanın değişmeyeceğini anladım. Ben de düşlerimi biraz kısıtlayarak, sadece memleketimi değiştirme kararı verdim. Ama o da değişeceğe benzemiyordu. İyice yaşlandığımda, artık son bir gayret ile sadece ailemi, kendime en yakın olanları değiştirmeyi denedim ama maalesef bunu da kabul ettiremedim. Şimdi ölüm döşeğinde yatarken birden farkettim ki önce yalnız kendimi değiştirseydim, onlara örnek olarak ailemi değiştirebilirdim. Onlardan alacağım cesaret ve ilhamla memleketimi daha ileriye götürebilirdim. Kim bilir, belki dünyayı bile değiştirebilirdim.” (Hayat Sana da Güzel - Uyanırsan)
 • Endişe, öfke ve hayal kırıklığı gibi duygular alışkınlıklardır ve diğer kötü alışkanlıklar gibi terk edilebilir. Betsy Mckee Henry (Hayat Sana da Güzel - Uyanırsan)
 • ve sen?kendi içine giden o uzun yolculuğa ne zaman başlayacaksın? (Hayat Sana da Güzel - Uyanırsan)
 • Dün akıllıydım, dünyayı değiştirmek istedim, bugün ise bilgeyim, kendimi değiştirdim. (Hayat Sana da Güzel - Uyanırsan)
 • Zihin kelimenin kökünü algılar. Örneğin; stres istemiyorum, korkmak istemiyorum, artık öfkelenmeyeceğim gibi cümlelerde stres, korku, öfke kelimeleri algılanır. Bilinçaltı zihnin buradaki istemiyorum kelimesini işleme koymaz. (Hayat Sana da Güzel - Uyanırsan)
 • "Bilim atom bombasını üretti fakat esas kötülük, insanların beyinlerinde ve kalplerindedir." ALBERT EINSTEIN (Hayat Sana da Güzel - Uyanırsan)
 • “Hepimiz yeniden doğmalıyız, sonra bir daha ve bir daha...” Bernard Shaw (Hayat Sana da Güzel - Uyanırsan)

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle