Şebnem Cumhur kimdir? Şebnem Cumhur kitapları ve sözleri

HolistikTerapist Şebnem Cumhur hayatı araştırılıyor. Peki Şebnem Cumhur kimdir? Şebnem Cumhur aslen nerelidir? Şebnem Cumhur ne zaman, nerede doğdu? Şebnem Cumhur hayatta mı? İşte Şebnem Cumhur hayatı...

BİYOGRAFİ
HolistikTerapist Şebnem Cumhur edebi kişiliği, hayat hikayesi ve eserleri merak ediliyor. Kitap severler arama motorlarında Şebnem Cumhur hakkında bilgi edinmeye çalışıyor. Şebnem Cumhur hayatını, kitaplarını, sözlerini ve alıntılarını sizler için hazırladık. İşte Şebnem Cumhur hayatı, eserleri, sözleri ve alıntıları...

Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Şebnem Cumhur kimdir?

http://sebnemcumhur.com/hakkimda.php

Şebnem Cumhur Kitapları - Eserleri

 • Hayat Sana da Güzel - Uyanırsan

Şebnem Cumhur Alıntıları - Sözleri

 • Ego der ki, her şey yerine oturduğunda huzuru bulacağım. Ruh der ki, huzuru bul ve her şey yerine oturacaktır. (Hayat Sana da Güzel - Uyanırsan)
 • Zihnini fetheden biri için zihin en iyi arkadaştır;fakat bunu yapamamış biri için de zihin onun en büyük düşmanıdır. (Hayat Sana da Güzel - Uyanırsan)
 • Direnç mücadeleyi, teslimiyet ise huzuru getirir. (Hayat Sana da Güzel - Uyanırsan)
 • “Genç ve hür iken, düşlerim sonsuzken dünyayı değiştirmek isterdim. Yaşlanıp akıllanınca, dünyanın değişmeyeceğini anladım. Ben de düşlerimi biraz kısıtlayarak, sadece memleketimi değiştirme kararı verdim. Ama o da değişeceğe benzemiyordu. İyice yaşlandığımda, artık son bir gayret ile sadece ailemi, kendime en yakın olanları değiştirmeyi denedim ama maalesef bunu da kabul ettiremedim. Şimdi ölüm döşeğinde yatarken birden farkettim ki önce yalnız kendimi değiştirseydim, onlara örnek olarak ailemi değiştirebilirdim. Onlardan alacağım cesaret ve ilhamla memleketimi daha ileriye götürebilirdim. Kim bilir, belki dünyayı bile değiştirebilirdim.” (Hayat Sana da Güzel - Uyanırsan)
 • Endişe, öfke ve hayal kırıklığı gibi duygular alışkınlıklardır ve diğer kötü alışkanlıklar gibi terk edilebilir. Betsy Mckee Henry (Hayat Sana da Güzel - Uyanırsan)
 • ve sen?kendi içine giden o uzun yolculuğa ne zaman başlayacaksın? (Hayat Sana da Güzel - Uyanırsan)
 • Dün akıllıydım, dünyayı değiştirmek istedim, bugün ise bilgeyim, kendimi değiştirdim. (Hayat Sana da Güzel - Uyanırsan)
 • Zihin kelimenin kökünü algılar. Örneğin; stres istemiyorum, korkmak istemiyorum, artık öfkelenmeyeceğim gibi cümlelerde stres, korku, öfke kelimeleri algılanır. Bilinçaltı zihnin buradaki istemiyorum kelimesini işleme koymaz. (Hayat Sana da Güzel - Uyanırsan)
 • "Bilim atom bombasını üretti fakat esas kötülük, insanların beyinlerinde ve kalplerindedir." ALBERT EINSTEIN (Hayat Sana da Güzel - Uyanırsan)
 • “Hepimiz yeniden doğmalıyız, sonra bir daha ve bir daha...” Bernard Shaw (Hayat Sana da Güzel - Uyanırsan)

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle