İçgüdü - Jeremy Robinson Kitap özeti, konusu ve incelemesi

İçgüdü kimin eseri? İçgüdü kitabının yazarı kimdir? İçgüdü konusu ve anafikri nedir? İçgüdü kitabı ne anlatıyor? İçgüdü PDF indirme linki var mı? İçgüdü kitabının yazarı Jeremy Robinson kimdir? İşte İçgüdü kitabı özeti, sözleri, yorumları ve incelemesi...

Kitap

Kitap Künyesi

Yazar: Jeremy Robinson

Çevirmen: Zeliha Babayiğit

Orijinal Adı: Instinct

Yayın Evi: Pegasus Yayınları

İSBN: 9786053431671

Sayfa Sayısı: 448

İçgüdü Ne Anlatıyor? Konusu, Ana Fikri, Özeti

"İçgüdü sizi zayıf noktanızdan vuran, saf adrenalinden şiddetli bir humma gibi."

-Thomas Greanias-

Ölümcül bir virüs dünyayı tehdit etmektedir. Sağlıklı insanlar hiçbir ön belirti olmaksızın ölmeye başlar. Virüs son derece bulaşıcıdır, hiçbir şey onu durduramaz. Jack Sigler ve Satranç Takımı bu virüse karşı çare bulma arayışını üstlenirler. 

Bu arayış onları Vietnam'ın balta girmemiş ormanlarına götürür ve burada hem insanlığın beşiğiyle hem de insanın ancak en berbat kâbuslarından tanıyabileceği bir rakiple karşılaşırlar. Bu amansız düşmana karşı verdikleri mücadele insanlığı tehdit eden virüsün tüm dünyaya yayılmasını durdurabilecek kadim bir sırrı da açığa çıkaracaktır.

"Jeremy Robinson yine yapacağını yaptı. İçgüdü çarpıcı, düşündürücü ve en zayıf insana bile cesaret verecek kadar testosteronla dolu bir hikâye. Satranç Takımı geri döndü ve bir kez daha dünyayı kurtarmak için dünyanın bir ucuna gidiyor." 

-Thenovelblog.com-

"Robinson'ın ses getiren Satranç Takımı serisinin ikinci romanı bir bilgisayar oyunu olacak kadar çılgın ve yaratıcı bir gerilim."

-Publisher's Weekly-

"Nabız yazılı bir video oyunu gibiydi. İçgüdü ise James Cameron'ın Aliens'ına bir övgü niteliğinde. Karakterinin etkileyici ve sürükleyici değişimleriyle İçgüdü, Robinson'ın bugüne kadar yazdığı en iyi kitap ve şüphesiz James Rollins ve Matthew Reilly'nin abartılı stillerini seven gerilim romanı tutkunlarının en iyiler listesinde yerini alacak." 

-Booklist-

(Tanıtım Bülteninden)

İçgüdü Alıntıları - Sözleri

 • Hayat cinsel yolla bulaşan bir hastalıktır. -R.D.Ling

İçgüdü İncelemesi - Şahsi Yorumlar

Uzun zamandır okumadığım macera türünde öyle bir kitap okudum ki, tadı damağımda kaldı resmen. İlk kitabı "Nabız" ile Bay Robinson'un harika bir iş çıkaracağı belli olmuştu zaten ama ikinci kitabın bitmesiyle serinin devam kitaplarını araştırırken cidden canım sıkıldı Çünkü ülkemizde bu harika serinin devam kitapları henüz yok. Pozitif düşünüp henüz diyorum ama ikinci kitabı 2013'te çevrilmiş, yani vazgeçmiş olabilirler bu seriden. Pegasus yayınlarından sesimi duyan varsa, lütfen vazgeçmeyin. Serinin devamını da basın. Her ne kadar çeviri ve basım hatalarıyla dolu olsa da, iki oturuşta biten böyle maceralara pek sık denk gelmiyoruz. Macera severlere beş yıldızlı tavsiyemdir. =) (G. İlke)

#okudumbitti #kitaptanıtım İçgüdü Jeremy Robinson PEGASUS YAYINLARI Sayfa Sayısı: 448 Ölümcül bir virüs dünyayı tehdit etmektedir. Sağlıklı insanlar hiçbir ön belirti olmaksızın ölmeye başlar. Virüs son derece bulaşıcıdır, hiçbir şey onu durduramaz. Yazarın ilk kitabıyla bağlantısı yok. Tamamen farklı bir olay kurgulanmış. Başlarda hiç sarmamasına rağmen birden bire hız kazandı ve zaman sonuna geldiğimi anlayamadım. Şans vermelisiniz. https://www.facebook.com/groups/2073632296251282/?ref=bookmarks SihirliFlut http://www.ukitap.com/u/SihirliFlut/ https://zebramo.com/users/323273809 (SihirliFlut)

Başta virüs kitabı sanmış ve konuya ilgim olduğu için almıştım. Tam manâsıyla bir salgın kitabı sayılmaz aslında. Yazarın okuduğum ilk kitabıydı ancak gerçekten çok beğendim. Verdiğim paraya ve harcadığım zamanıma kesinlikle değdi. Almanızı ve okumanızı şiddetle tavsiye ediyorum. (Hakan Kul)

İçgüdü PDF indirme linki var mı?

Jeremy Robinson - İçgüdü kitabı için internette en çok yapılan aramalardan birisi de İçgüdü PDF linkidir. İnternette ücretli olarak satılan çoğu kitabın PDFleri bulunmaktadır. Ancak bu PDF'leri yasal olmayan yollarla indirmek ve kullanmak hem yasalara hem de ahlaka aykırıdır. Yayın evlerinin sitesinden PDF satılıyorsa indirebilirsiniz.

Kitabın Yazarı Jeremy Robinson Kimdir?

Jeremy Bishop, Jeremiah Knight ve diğer takma adlar (1974 doğumlu) olarak da bilinen Jeremy Robinson , altmış roman ve romanın New York Times'ın en çok satan (ve Audible.com'da 1 numaralı en çok satan) yazarıdır. Kendisine Bilim Kurgu ve Aksiyon-Macera dalında 1 numaralı noktayı kazandıran ve onu en iyi yaratık özelliği yazarı olarak güvence altına alan bilim, tarih ve mitoloji öğelerini karıştırmasıyla tanınır. Romanlarının çoğu çizgi romanlara uyarlandı, film ve TV için seçildi ve on üç dile çevrildi. Nemesis Saga ve Satranç Takımı dizilerinin yazarı olarak tanınır . Aynı zamanda kurgusal olmayan başlığın, Senaryo Çalışma Kitabı'nın (2003, Lone Eagle Press) yazarıdır .

Jeremy Robinson Kitapları - Eserleri

 • Nabız
 • İçgüdü

Jeremy Robinson Alıntıları - Sözleri

 • "Sonsuza dek yaşamak istiyorum ve bu hazinenin anahtarı DNA'larımızda gizli. Genlerimizde. Ve de geçmişimizde." "Sonsuza dek yaşamak mı istiyorsunuz?" "Kim istemez ki?" (Nabız)
 • Gökkuşağında mor çizgi nerede biter, turuncu nerede başlar? Gerçi farklı renkleri görürüz, ama tam olarak birbirlerine geçtikleri sınırı değil. Işte akıl ve delilik de böyledir. - Herman Melville (Nabız)
 • Her şey son bulsa da ,insanın ölümsüzlük beklentisi muhteşem bir yanılgı olarak sürecektir. -yazar/john-kenneth-galbraith (Nabız)
 • Hayat cinsel yolla bulaşan bir hastalıktır. -R.D.Ling (İçgüdü)
 • Ölümsüzlük, ebedi yaşam bir yüktür. Bir lanet. Bu gezegen ölümsüz bir tek nesle bile yeterli olmaz. (Nabız)
 • İnsanlık tarihindeki büyük bilim insanlarının ortak bir yönleri vardır. Einstein, Galileo, da Vinci, HaWŞah... hayal gücü! Bunların hepsi olağanüstü bilim insanlarıdır, ama hepsinin fantezi, bilim kurgu ya da her ne olarak adlandırılırsa adlandırılırsın başka alanlara dokunma cesaretleri, hayal güçleri vardır. (Nabız)
 • İnsanlık tarihindeki büyük bilim insanlarının ortak bir yönleri vardır. Einstein, Galileo, da Vinci, HaWŞah... hayal gücü! Bunların hepsi olağanüstü bilim insanlarıdır, ama hepsinin fantezi, bilim kurgu ya da her ne olarak adlandırılırsa adlandırılırsın başka alanlara dokunma cesaretleri, hayal güçleri vardır. (Nabız)
 • "Biz ölümsüz ruha sahip ölümlüler, acı ve keyif için doğup yaşarız ve en büyük keyfi de acıdan alırız." Bunu Beethoven söylemiş dedi. (Nabız)
 • Kalabalık her geçen acımasız günle birlikte azalıyordu. (Nabız)
 • " Öfkelenmeniz için bir neden yok. Hemen kızmayın öyle. Her ne kadar kendini beğenmişlikten kaynaklanıyor olsa da azminizi ve inatçılığınızı takdir ediyorum." (Nabız)
 • Gökkuşağında mor çizgi nerede biter, turuncu nerede başlar? Gerçi farklı renkleri görürüz, ama tam olarak birbirlerine geçtikleri sınırı değil. Işte akıl ve delilik de böyledir. - yazar/Herman-Melville (Nabız)

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle