Leyla Fırtınası - Aslı Karabulut Kitap özeti, konusu ve incelemesi

Leyla Fırtınası kimin eseri? Leyla Fırtınası kitabının yazarı kimdir? Leyla Fırtınası konusu ve anafikri nedir? Leyla Fırtınası kitabı ne anlatıyor? Leyla Fırtınası PDF indirme linki var mı? Leyla Fırtınası kitabının yazarı Aslı Karabulut kimdir? İşte Leyla Fırtınası kitabı özeti, sözleri, yorumları ve incelemesi...

Kitap

Kitap Künyesi

Yazar: Aslı Karabulut

Yayın Evi: Ephesus Yayınları

İSBN: 9786052064320

Sayfa Sayısı: 512

Leyla Fırtınası Ne Anlatıyor? Konusu, Ana Fikri, Özeti

Arka Kapak Yazısı (Tanıtım Bülteninden)

Karanlık bir gece...

Ateşli bir fırtına...

Parıltılı taşların ve sırların merkezinde yaşanan tutkulu bir aşk...

İş dünyasında otoriter kişiliğiyle tanınan menderes vardar, emrivakilerden haz etmez ve şüpheci yanını göstermekten çekinmezdi. Gecesini huzursuzluğa sürükleyen kadına yaklaşımı, sessiz bir meydan okumadan ibaretti. Bakışları buluşup da onu koruma içgüdüsüyle dolup taştığı anda, hayatındaki en büyük sırla sınanacağına ihtimal dahi vermezdi.

Özenle yarattığı kozasından çıkıp ülkesine dönmek zorunda kalan leyla artunç, kendinden başka kimseye güvenmezdi. Hiç tanımadığı bir adamın evine adım attığında, etrafını saran karanlığın, ruhuna sızmasına engel olmak için direndi. Sürüklendiği mahkûmiyet, şimdiye kadar inandıklarını sarsacak belki de tek sebepti.

İkisinin de zayıf noktalarını hedef alan tehlikeli biri, tehditlerini acımasızca savururken kırıp dökmekte ve sınırları zorlamakta tereddüt etmeyecekti.

Leyla, onu bakışlarıyla bile alevlerin içine hapseden adama karşı koyabilecek miydi? Menderes, gözleri geceyi andıran kadının korkularını ve güvensizliğini, teninden usulca söküp almayı başarabilecek miydi?

Peki ya aşk, kalplerindeki ateşe boyun eğmelerini

Sağlayabilecek miydi?

Leyla Fırtınası Alıntıları - Sözleri

 • “O kadar iyi biliyorsun ki kalbimin senin için çarptığını...” Elini Menderes’in göğsünde atan noktaya kapattı usulca. “Buraya koştuğunu, ona çılgınca sarıldığını ve onsuz nefes alamadığını...” Bakışlarını kısa bir an kocasının dudaklarına odaklarken dokunuşunun altındaki tene kararlı bir şekilde baskı uyguladı. O heyecanlı atışlar kendi ruhunda can buluyordu. “Beni koruduğunu ve güvende tutmak için her şeyi yapacağını söyledin. Ama en önemli gerekçeni benimle asla paylaşmadın.” Gözlerinde umut dolu bir ışıltı vardı. “Aynısının beni de ele geçirdiğini anlayamadın. Her gün, her gece, her an dile getirmemek için direndim.” Yutkunarak ondan uzaklaştı. Daha şimdiden üşümüştü. Ağır adımlarla kapıya doğru yürüdü. Arkasını döndüğünde Menderes’i bıraktığı şekilde buldu. “Aşkın paramparça ettiğini bilmezdim.” Karısının son sözleriyle olduğu yerde gerildi. Bakışları ileriye doğru hareketlendi. Başını çevirdiğinde Leyla’yla göz göze geldi. Kalbi neredeyse sevinç çığlıkları atıyordu ve yanlış duymuş olmaktan ölesiye korkuyordu. “İstediğim, seks değildi.” Omuzlarını hafifçe dikleştiren Leyla, üstünde kocasının gömleğiyle kapının yanında duruyordu. “Menderes Vardar’ın aşkıyla sevişmekti.” ️
 • "Karanlık Gecemin Büyüsü... Gecemin En Karası..."
 • "Bana Hissettiğin Nefreti Aklına Kazı.Çünkü İleride Sana Ters Köşe Yapacağına Bahse Girerim..."
 • "Seni kar tanelerinin içinde düşünüyorum. Zarafetine ve güçlü duruşun, o bembeyaz büyünün içinde soğuğa inat açan benzersiz bir çiçek gibi." "Ben..." Ne söyleyeceğini bilemez bir halde ona bakarken, dudaklarına konan buz kristallerini diliyle hafifçe yaladı. Menderes'in bakışlarının tam olarak o noktaya kalmasıyla kendini yine çırılçıplak hissetti. "Neden beni o şekilde düşünüyorsun? " Menderes onu belinden tutarak bedenine yaslarken, bir elini yüzüne götürüp soğuktan kızarmış yanağını hafifçe okşadı. Kelimelerinin arasından çıkan sıcak nefesi, kollarındaki kadının tenine sahiplenici izler bıraktı. "Çünkü sen, karanlık bir gecede gelen kar kraliçesisin."
 • Asi bir kadını dizginleyebilmek Onu fethetmekle eş değerdir...!
 • O kadar güzelsin ki Leyla... Tadını aldığım teninin her santimetresine bir VARDAR imzası atardım!!!!!!!!
 • "Bu hayatta en büyük hata, hakkında hiçbir şey bilmediğin birini pervasızca yargılamaktır."
 • "Bizi bir araya getiren kar fırtınası bile yokluğunun soğukluğuna yenik düşüyor."
 • "Aşk ve nefretin birlikteliği ancak felaket olur."
 • "Geçmiş bazen kanatır."

Leyla Fırtınası İncelemesi - Şahsi Yorumlar

Bu yazarin okudugum bu ikinci kitabi. kitaptaki olaylar zincirinin fazlalığı kitabi okunur ve çekici kiliyor kalemi guclu bir yazar . Sayfalar su gibi akip gidiyor .. .ona ragmen beni rahatsiz eden iki unsur var birincisi bi olayi yada durumu tasvir eder iken cok cok detaycilik soz konusu bu biraz insani yoruyo ve sıkıyo...ikincisi bu kitap 18+ okuyucu kitlesine hitap ediyir herkez okuyamaz . Bence hersey dozunda olmali bi an kitap deilde porno film izliyorm izlenimi yaratti . okadr cok detaycilik ve tasvirle anlatilmis ki bence cinselligin goze bu denli sokulmasi kitabin kalitesini dusuruyor . Kalemi ,olay orgusu saglam bi yazar takdir ediyorum ... bana gore beni bi okuyucu olarak bu kadar cinselligin on planda tutulmasi sıktı bunaltti bi ara yarim birakmayi bile dusundum . (Yasemin ÇÖREK)

Leyla gecmisini birakip yillar once yurt disinda yasamaya basliyor. Bir gece yasadigi saldiridan sonra yardim icin aradigi arkadasinin israri ile kactigi yere Turkiye'ye donmek zorunda kaliyor. Ve onu Turkiye'de korucak kisi Menderes Vardar oluyor. Tabi ki kontrol delisi olan hicbir seyi hesaplamadan hareket etmeyen Menderes icin Leyla'yı hemen kabul etmek kolay degil. Cunku o ailesini riske atcak birisi atmaz. Ama hesaba katmadigi bir sey var... #alıntı "Seni kar tanelerinin içinde düşünüyorum. Zarafetin ve güçlü duruşun, o bembeyaz büyünün içinde soğuğa inat açan benzersiz bir çiçek gibi.” “Ben...” Ne söyleyeceğini bilemez bir halde ona bakarken, dudaklarına konan buz kristallerini diliyle hafifçe yaladı. Menderes’in bakışlarının tam olarak o noktaya kaymasıyla kendini yine çırılçıplak hissetti. “Neden beni o şekilde düşünüyorsun?” Menderes onu belinden tutarak bedenine yaslarken, bir elini yüzüne götürüp soğuktan kızarmış yanağını hafifçe okşadı. Kelimelerinin arasından çıkan sıcak nefesi, kollarındaki kadının tenine sahiplenici izler bıraktı. “Çünkü sen, karanlık bir gecede gelen kar kraliçesisin.” (@kahve_kitap_aski)

Leyla Fırtınası: ❄❄ Açıkçası kitap hakkında ne düşüneceğimi bilemiyorum. Sevdim mi sevmedim mi karar veremedim. Konu güzeldi. Kitapta gayet akıcı ilerliyor. Menderes zaten harika fakat bazı olayların gereksizliği ve yazarın yarattığı kadın karakter kitaba gölge düşürmüş gibi geldi. Leyla karakterini güçlü duruşundan dolayı sevdim ve bazı noktalarda onu çok iyi anladım ama sinir olmadan edemediğim noktalarda var. Menderesten nefret ettiğini söylerken aynı zamanda onu arzuladığını ve istediğini kabul etmesi ama buna rağmen ondan nefret ettiğini düşünmesi kadar saçma ve çelişkili bir durum daha olamaz. Hem adamdan uzak durmaya karar veriyor hem de bunu her düşündüğünde adamla yakınlaşmanın yollarını arıyor. Doğal olarak okurken sürekli bu celiskiler beni sinir etti. Yazarın şuana kadar çıkan 3 kitabını da okudum ve yazdığı kadın karakterlerde bir tık sorun oldugunu düşünüyorum. Birde her kitabında kadın karakterlerin kişiliği sürekli duygusal ve en ufak şeye ağlayan bir yapıda. Duygusal insanlara karşı değilim ama her kitabında kadın karakterlerin böyle olması bir süre sonra beni boğuyor. Karakterlerde tekrara düşmüş hissi veriyor. Yazarın kendini geliştirdiği anlaşılıyor. Bu yüzden Ahu Ateşine beklentim daha fazla. Ayrıca Menderesin gücünden o kadar çok bahsedilmesine rağmen Melih denen adamın her yerde Leylanın karşısına bu kadar kolay çıkmasıda saçma geldi. Ayrıca sürekli kar fırtınası, kar tanesi gibi sıfatların her iki sayafada bir kullanılması ve sürekli gözümüze sokularak bir anlam yaratma çabası beni darladı. Yeter tamam anladık aşkınız bir kar fırtınası kadar güzel ve güçlü demek istedim:) Kitap güzel fakat Leyla karakteri yüzünden bir parça hayal kırıklığı yaşadım. Umarım Ahu biraz daha dengeli bir karakter olur. Merak ettiğim için seriyi okumaya devam edeceğim. Umarım Uras ve Ahunun hikayesi beklediğimize değer ve en kısa zamanda çıkar. yazar/i12473 kitap/kitap--102886 (Münevver)

Leyla Fırtınası PDF indirme linki var mı?

Aslı Karabulut - Leyla Fırtınası kitabı için internette en çok yapılan aramalardan birisi de Leyla Fırtınası PDF linkidir. İnternette ücretli olarak satılan çoğu kitabın PDFleri bulunmaktadır. Ancak bu PDF'leri yasal olmayan yollarla indirmek ve kullanmak hem yasalara hem de ahlaka aykırıdır. Yayın evlerinin sitesinden PDF satılıyorsa indirebilirsiniz.

Kitabın Yazarı Aslı Karabulut Kimdir?

1986 yılında İstanbul'da doğan yazar, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi'nde lisans eğitimini tamamlamıştır. 2009 yılından bu yana, Türkiye’nin önde gelen holdinglerinden birinde Personal Assistant olarak kariyerini sürdürmektedir. Kitaplarını yetişkin romans türünde yazmakta olup; kurgularında aşk, tutku, aksiyon, romantik komedi konularını işlemekte ve okura birçok duyguyu bir arada yaşatmaktadır. Yazarın sırasıyla Ateş ve Buz, Kan Kırmızı, Eylül Çıkmazı ile Leyla Fırtınası isimli basılmış dört kitabı bulunmaktadır. Merakla beklenen diğer hikâyelerini ise okurlarıyla buluşturmak için yazmaya devam etmektedir.

Aslı Karabulut Kitapları - Eserleri

 • Kan Kırmızı
 • Ateş ve Buz
 • Eylül Çıkmazı
 • Leyla Fırtınası

Aslı Karabulut Alıntıları - Sözleri

 • "Seni kar tanelerinin içinde düşünüyorum. Zarafetine ve güçlü duruşun, o bembeyaz büyünün içinde soğuğa inat açan benzersiz bir çiçek gibi." "Ben..." Ne söyleyeceğini bilemez bir halde ona bakarken, dudaklarına konan buz kristallerini diliyle hafifçe yaladı. Menderes'in bakışlarının tam olarak o noktaya kalmasıyla kendini yine çırılçıplak hissetti. "Neden beni o şekilde düşünüyorsun? " Menderes onu belinden tutarak bedenine yaslarken, bir elini yüzüne götürüp soğuktan kızarmış yanağını hafifçe okşadı. Kelimelerinin arasından çıkan sıcak nefesi, kollarındaki kadının tenine sahiplenici izler bıraktı. "Çünkü sen, karanlık bir gecede gelen kar kraliçesisin." (Leyla Fırtınası)
 • “Seni önemsiyorum; çünkü gülüşün, güneşin verdiği ışıktan daha fazla. Seni önemsiyorum; çünkü seni ne kadar öpersem öpeyim sana doyamayacağımı biliyorum. Seni önemsiyorum; çünkü sana dokunmadan nefes alamayacakmışım gibi hissediyorum. Seni önemsiyorum; çünkü bana şimdiye kadar hiç hissetmediğim duyguları tattırdın ve bunun ne anlama geldiğini anlamaya çalışırken bu muhteşemliğin içinde kayboluyorum. Ve Balım…” Yüzüne doğru düşen bir bukleyi kulağının arkasına sıkıştırıp devam etti. “Eğer sana duyduğum bu şey aşksa, bunu bana kanıtlaman gerekiyor. Çünkü ben daha önce hiç âşık olmadım.” Balım az önce yatakta duyduklarından sonra ondan böyle bir itiraf beklemiyordu. Emir ona âşık olduğunu mu söylüyordu şimdi? Eğer bu bir rüyaysa uyanmak istemiyordu. Korkarak da olsa sesini çıkarmayı başarabildi. “Sen bana âşık mısın?” “Aynı belirtiler sende de varsa be sen buna aşk diyorsan… Evet peri kızı… Sana âşığım.” (Kan Kırmızı)
 • “Şu başak tanelerinin, kuytu yeşilliklerinin ve aşka davet eden dudaklarının suçlusu sensin, Eylül. Gözlerin gözlerime değdiğinden beri çıkmazdayım. Çünkü bütün yollar sana çıkıyor aslında. Çünkü baktığım her yerde kuytu yeşillikleri görüyorum. Çünkü rüzgârda savrulan hep bu başak taneleri… Ve ben… Bir Eylül Çıkmazında sadece senin için nefes alıyorum.” (Eylül Çıkmazı)
 • "Bizi bir araya getiren kar fırtınası bile yokluğunun soğukluğuna yenik düşüyor." (Leyla Fırtınası)
 • "Karanlık Gecemin Büyüsü... Gecemin En Karası..." (Leyla Fırtınası)
 • Gece başını yastığa koymuşken telefonun titrediğini duymuş, Mert’in mesajını görünce içi mutlulukla dolmuştu. “Özledim... Kokuna ihtiyacım var... Yarın gece benimle kalmanı istiyorum. Seni seviyorum.” (Ateş ve Buz)
 • "Aşk ve nefretin birlikteliği ancak felaket olur." (Leyla Fırtınası)
 • Ve tutkunun ateşi,aşka pervane oldu... (Kan Kırmızı)
 • Benden vazgeçmedin... Senden asla vazgeçmem.Sensiz nefes alamazken bu nasıl mümkün olabilir? (Kan Kırmızı)
 • "Annelerimiz aynı olmadığı için abim artık beni sevmeyecek mi ?" (Kan Kırmızı)
 • O kadar güzelsin ki Leyla... Tadını aldığım teninin her santimetresine bir VARDAR imzası atardım!!!!!!!! (Leyla Fırtınası)
 • “O kadar iyi biliyorsun ki kalbimin senin için çarptığını...” Elini Menderes’in göğsünde atan noktaya kapattı usulca. “Buraya koştuğunu, ona çılgınca sarıldığını ve onsuz nefes alamadığını...” Bakışlarını kısa bir an kocasının dudaklarına odaklarken dokunuşunun altındaki tene kararlı bir şekilde baskı uyguladı. O heyecanlı atışlar kendi ruhunda can buluyordu. “Beni koruduğunu ve güvende tutmak için her şeyi yapacağını söyledin. Ama en önemli gerekçeni benimle asla paylaşmadın.” Gözlerinde umut dolu bir ışıltı vardı. “Aynısının beni de ele geçirdiğini anlayamadın. Her gün, her gece, her an dile getirmemek için direndim.” Yutkunarak ondan uzaklaştı. Daha şimdiden üşümüştü. Ağır adımlarla kapıya doğru yürüdü. Arkasını döndüğünde Menderes’i bıraktığı şekilde buldu. “Aşkın paramparça ettiğini bilmezdim.” Karısının son sözleriyle olduğu yerde gerildi. Bakışları ileriye doğru hareketlendi. Başını çevirdiğinde Leyla’yla göz göze geldi. Kalbi neredeyse sevinç çığlıkları atıyordu ve yanlış duymuş olmaktan ölesiye korkuyordu. “İstediğim, seks değildi.” Omuzlarını hafifçe dikleştiren Leyla, üstünde kocasının gömleğiyle kapının yanında duruyordu. “Menderes Vardar’ın aşkıyla sevişmekti.” ️ (Leyla Fırtınası)
 • “Aşkın en deli halisin sen.” (Eylül Çıkmazı)
 • “Peki, sizin aranızdaki pürüzler?” “O konuyu hiç açma. Bana layık gördüğü muameleden sonra bir daha yüzüne bakmadım. Köpek gibi dolanıyor peşimde. Ama o kadar kolay değil.” (Ateş ve Buz)
 • “Saçma gelebilir ama... Beni öptüğün için birbirimize ait olduğumuzu düşünmüştüm. Sonra sen hep uzak durdun benden. Ben adım attıkça kaçtın.” Bir an, o zamanlarda hissettiklerine tahammül edemiyormuş gibi gözlerini sımsıkı kapattı. Elindeki kadehe biraz daha baskı yaparken, daha rahat konuşabilmek için tek bir yudum aldı. Bakışlarını kaldırıp onunla buluştuğunda, midesinde kelebekler uçuşmaya başladı. “En kötüsü de neydi, biliyor musun? O fotoğrafları gördüğümde, bedenimdeki tüm kan çekildi sanki. Çok... Çok kıskandım. Akla hayale gelmeyecek kadar çok... Senden nefret ettim. O kadından... Kendimden...” Poyraz elini uzatıp yüzüne dokunduğunda, Eylül de başını onun avucuna yasladı ve gözlerini yeniden kapattı. Bir süre o temasın gücünü ve içinde barındırdığı güveni hissetti iliklerine kadar. “Neden? diye sordum. Bana çekildiğini biliyordum ama bir erkek aynı anda iki kadını nasıl isteyebilirdi? Üstelik kendimi fazlasıyla iğrenç hissediyordum. Araya giren kara kedi gibi.” “Böyle hissetmenin sorumlusu benim. Bana defalarca sordun ama ben susmayı tercih ettim.” Eylül’ün gözünden düşen tek damla yaşı parmağının ucuyla yakalayıp sildi. “Senden uzak duruyordum, çünkü bizimle karşılaştığın ilk anda hedef olmuştun. Sonra pastaneye yapılan saldırı... Duyduğum anda adeta uçarak geldim. Seni henüz tanımasam da, beni kendine tutsak eden kokunun, kuytu yeşilliklerinin ve bana bakarken sanki kendini teslim edermişçesine beklenti içerisine girmiş olmanın tüm dünyamı sarstığını kabullenmiştim. Eğer seninle yakınlaşırsam, eğer hayatıma tamamen girersen, yeniden hedef olacaktın ve ben seni kaybetmeye dayanamazdım, Eylül.” “Beni kaybetmeyeceksin. Söz veriyorum. Şimdi sen de bana söz ver. Ne olursa olsun, beni kendinden uzaklaştırmayacaksın. Çünkü buna bir kez daha dayanamam.” (Eylül Çıkmazı)
 • “Dünyadaki en şanslı adamlardan biri olduğumu söylerler. Öyleyimdir de... Ama koskoca İstanbul’da denk geldiğim tenis hocasını düşünürsek, şansımın azaldığını görüyorum.” “Böyle düşünüyorsanız, yolu biliyorsunuz.” (Ateş ve Buz)
 • "Geçmiş bazen kanatır." (Leyla Fırtınası)
 • Gözlerin gözlerime değdiğinden beri çıkmazdayım. Çünkü bütün yollar sana çıkıyor aslında. Çünkü baktığım her yerde kuytu yeşillikleri görüyorum. Çünkü rüzgarda savrulan hep bu başak taneleri... Ve ben... Bir Eylül çıkmazında sadece senin için nefes alıyorum. (Eylül Çıkmazı)
 • Asi bir kadını dizginleyebilmek Onu fethetmekle eş değerdir...! (Leyla Fırtınası)
 • “Bazen olacakların önüne geçemezsin. Ve bu , kaderden başka bir şey değildir.” (Eylül Çıkmazı)

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle