Merhamet - Ann Leckie Kitap özeti, konusu ve incelemesi

Merhamet kimin eseri? Merhamet kitabının yazarı kimdir? Merhamet konusu ve anafikri nedir? Merhamet kitabı ne anlatıyor? Merhamet PDF indirme linki var mı? Merhamet kitabının yazarı Ann Leckie kimdir? İşte Merhamet kitabı özeti, sözleri, yorumları ve incelemesi...

Kitap

Kitap Künyesi

Yazar: Ann Leckie

Çevirmen: Yaprak Onur

Orijinal Adı: Ancillary Mercy

Yayın Evi: İthaki Yayınları

İSBN: 9786053757139

Sayfa Sayısı: 360

Merhamet Ne Anlatıyor? Konusu, Ana Fikri, Özeti

Adalet ile başlayan üçlemenin sonu…

Bir zamanlar Toren'in Adaleti binlerce bağılıyla galaksiye korku salan bir uzay gemisiydi. Şimdi ise Kalr'ın Merhameti'nin kumandanı olarak intikam için son savaşını veriyor.

“Leckie, Iain M. Banks ve C. J. Cherryh'nin varisi olmaya aday.”

-Elizabeth Bear, Hugo ve John W. Campbell ödüllü yazar-

“Bu üçlemeyi okumadıysanız kesinlikle okumalısınız. Ann Leckie’nin sosyopolitik uzay operası, uzak galaksilerde lazer savaşı yapan uzay gemilerine yeni bir soluk getiriyor.”

-NPR Books-

Ann Leckie’nin üçlemesi, bir bilimkurgu klasiği olarak yıllarca okunacak.”

-Library Journal-

“Soluk kesen, muhteşem bir eser.”

-Publishers Weekly (Starred Review)-

“Merhamet, umut veren üçlemenin görkemli sonu.”

-RT Book Reviews-

Merhamet Alıntıları - Sözleri

 • Eğlencelerin neredeyse tamamı ya zafer ya da felaketle sonuçlanır; ya mutluluğa ulaşılır ya da tüm umutların yok eden bir yenilgi yaşanır. Ama daima, sonun ardından yaşanan şeyler de vardır; daima ertesi sabah ya da bir sonraki gün, değişimler, kazançlar ve kayıplar olur. Hep bir adım daha ilerisi. Ta ki hiçbirimizin kaçamayacağı gerçek son gelene kadar. Ama o son bile küçüktür, bize ne kadar büyük görünse de. Hâlâ diğer herkes için ertesi sabah vardır. Evrenin geri kalan enginliği içinde o son hiç yaşanmamış gibidir. Her son keyfidir. Her son başka bir açıdan bakıldığında aslında son değildir.

Merhamet İncelemesi - Şahsi Yorumlar

Gelecekte yapay zekaların nasıl olabileceğini, insanlarla nasıl yaşayabilip onların yaşamlarını düzeltip ya da değiştirebileceğinin tahminini okumak isterseniz bu kitabı tercih edebilirsiniz. Üç kitaptan oluşan bu seride ilk iki kitabın bitişindeki heyecanlı ya da meraklı sona üçüncü kitapta ulaşılamamış. (Cgds Cls)

Radch İmparatorluğu serisinin üçüncü kitabıdır. Üçleme degil de beşleme olsaydı da okurdum. Diygulara sahip olma kapasitesine sahip yapay zekalar ve onların kişilik sahibi bireyler olduğunu kabul edebilen insanlar. Sakın bu seriyi atlamayın. (Galadriel)

Imperial Radch serisi üçüncü kitap Merhamet ile son buluyor. Serinin tüm kitaplarını türün severlerine şiddetle öneririm. Konunun işlenişi harika, çeviri çok akıcı ve sanki kitap Türkçe yazılmış gibi hissettiriyor. Özellikle kitabın sonu bence çok iyi düşünülmüş ve olası en iyi sonlardan biri tabi bu sonun herkesi tatmin ettiğini düşünmüyorum. (Halim Ayatar)

Merhamet PDF indirme linki var mı?

Ann Leckie - Merhamet kitabı için internette en çok yapılan aramalardan birisi de Merhamet PDF linkidir. İnternette ücretli olarak satılan çoğu kitabın PDFleri bulunmaktadır. Ancak bu PDF'leri yasal olmayan yollarla indirmek ve kullanmak hem yasalara hem de ahlaka aykırıdır. Yayın evlerinin sitesinden PDF satılıyorsa indirebilirsiniz.

Kitabın Yazarı Ann Leckie Kimdir?

Ann Leckie, Amerikalı bir bilim kurgu ve fantazi yazarıdır. 2013 ilk romanı Yardımcı Adalet, kısmen yapay bilinç ve cinsiyet körlüğü ile ilgili olarak, 2014 "En İyi Roman" dalında Hugo Ödülünü, ayrıca Nebula Ödülünü, Arthur C. Clarke Ödülünü ve BSFA Ödülünü kazandı.

Ann Leckie Kitapları - Eserleri

 • Adalet
 • Merhamet
 • Kudret

Ann Leckie Alıntıları - Sözleri

 • Bilgi güçtü. Bilgi güvenlikti. Eksik bilgiyle yapılmış planların tümü ölümcül kusurlara sahipti. (Adalet)
 • "Bariz olan şeyleri görmek o kadar da kolay değildi; görülmesi gereken zaman çoktan geçmiş olsa dahi." (Kudret)
 • Koridorun duvarları ve yerleri de iskele bölmesi gibi yaşını ve kötü kullanımı gösteriyordu. İkisi de onurlu bir askeri geminin temizlenmesi isteyeceği sıklıkta temizlenmiyordu. Ama renkli çelenkler duvarları aydınlatıyordu. Bayrama uygun çelenkler. On adım sonra yürüyüş tempomu bozmadan, “Kaptan,” dedim. “Bunun Cinsel Organ festivali olduğunu anlıyorum. Ama cinsel organ dediğinizde tüm cinsel organlardan bahsedilmiyor mu? Yani sadece tek bir türünden değil, değil mi?” Her attığım adımda koridorun sonuna kadar uzanan duvarda asılı küçük penisleri görüyordum. Parlak yeşil, ateş pembesi, elektrik mavisi ve özelikle göz yakıcı tonda bir turuncu. (Kudret)
 • ama şuramda bir bulantı. gitmiyor, geçmiyor...” (Adalet)
 • Yoksulluğu bitirmek hayır işi değildir. Bir adalettir. (Adalet)
 • Eğlencelerin neredeyse tamamı ya zafer ya da felaketle sonuçlanır; ya mutluluğa ulaşılır ya da tüm umutların yok eden bir yenilgi yaşanır. Ama daima, sonun ardından yaşanan şeyler de vardır; daima ertesi sabah ya da bir sonraki gün, değişimler, kazançlar ve kayıplar olur. Hep bir adım daha ilerisi. Ta ki hiçbirimizin kaçamayacağı gerçek son gelene kadar. Ama o son bile küçüktür, bize ne kadar büyük görünse de. Hâlâ diğer herkes için ertesi sabah vardır. Evrenin geri kalan enginliği içinde o son hiç yaşanmamış gibidir. Her son keyfidir. Her son başka bir açıdan bakıldığında aslında son değildir. (Merhamet)
 • “Eskisi gibi değiliz,” dedi. “Her şey eninde sonunda tükeniyor.” (Adalet)

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle