Ann Leckie kimdir? Ann Leckie kitapları ve sözleri

Amerikalı Bilim-kurgu ve Fantazi Yazarı Ann Leckie hayatı araştırılıyor. Peki Ann Leckie kimdir? Ann Leckie aslen nerelidir? Ann Leckie ne zaman, nerede doğdu? Ann Leckie hayatta mı? İşte Ann Leckie hayatı...

BİYOGRAFİ
Amerikalı Bilim-kurgu ve Fantazi Yazarı Ann Leckie edebi kişiliği, hayat hikayesi ve eserleri merak ediliyor. Kitap severler arama motorlarında Ann Leckie hakkında bilgi edinmeye çalışıyor. Ann Leckie hayatını, kitaplarını, sözlerini ve alıntılarını sizler için hazırladık. İşte Ann Leckie hayatı, eserleri, sözleri ve alıntıları...

Doğum Tarihi: 2 Mart 1966

Doğum Yeri: Toledo, Ohio, ABD

Ann Leckie kimdir?

Ann Leckie, Amerikalı bir bilim kurgu ve fantazi yazarıdır. 2013 ilk romanı Yardımcı Adalet, kısmen yapay bilinç ve cinsiyet körlüğü ile ilgili olarak, 2014 "En İyi Roman" dalında Hugo Ödülünü, ayrıca Nebula Ödülünü, Arthur C. Clarke Ödülünü ve BSFA Ödülünü kazandı.

Ann Leckie Kitapları - Eserleri

  • Adalet
  • Merhamet
  • Kudret

Ann Leckie Alıntıları - Sözleri

  • Bilgi güçtü. Bilgi güvenlikti. Eksik bilgiyle yapılmış planların tümü ölümcül kusurlara sahipti. (Adalet)
  • "Bariz olan şeyleri görmek o kadar da kolay değildi; görülmesi gereken zaman çoktan geçmiş olsa dahi." (Kudret)
  • Koridorun duvarları ve yerleri de iskele bölmesi gibi yaşını ve kötü kullanımı gösteriyordu. İkisi de onurlu bir askeri geminin temizlenmesi isteyeceği sıklıkta temizlenmiyordu. Ama renkli çelenkler duvarları aydınlatıyordu. Bayrama uygun çelenkler. On adım sonra yürüyüş tempomu bozmadan, “Kaptan,” dedim. “Bunun Cinsel Organ festivali olduğunu anlıyorum. Ama cinsel organ dediğinizde tüm cinsel organlardan bahsedilmiyor mu? Yani sadece tek bir türünden değil, değil mi?” Her attığım adımda koridorun sonuna kadar uzanan duvarda asılı küçük penisleri görüyordum. Parlak yeşil, ateş pembesi, elektrik mavisi ve özelikle göz yakıcı tonda bir turuncu. (Kudret)
  • ama şuramda bir bulantı. gitmiyor, geçmiyor...” (Adalet)
  • Yoksulluğu bitirmek hayır işi değildir. Bir adalettir. (Adalet)
  • Eğlencelerin neredeyse tamamı ya zafer ya da felaketle sonuçlanır; ya mutluluğa ulaşılır ya da tüm umutların yok eden bir yenilgi yaşanır. Ama daima, sonun ardından yaşanan şeyler de vardır; daima ertesi sabah ya da bir sonraki gün, değişimler, kazançlar ve kayıplar olur. Hep bir adım daha ilerisi. Ta ki hiçbirimizin kaçamayacağı gerçek son gelene kadar. Ama o son bile küçüktür, bize ne kadar büyük görünse de. Hâlâ diğer herkes için ertesi sabah vardır. Evrenin geri kalan enginliği içinde o son hiç yaşanmamış gibidir. Her son keyfidir. Her son başka bir açıdan bakıldığında aslında son değildir. (Merhamet)
  • “Eskisi gibi değiliz,” dedi. “Her şey eninde sonunda tükeniyor.” (Adalet)

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle