Nabız - Jeremy Robinson Kitap özeti, konusu ve incelemesi

Nabız kimin eseri? Nabız kitabının yazarı kimdir? Nabız konusu ve anafikri nedir? Nabız kitabı ne anlatıyor? Nabız PDF indirme linki var mı? Nabız kitabının yazarı Jeremy Robinson kimdir? İşte Nabız kitabı özeti, sözleri, yorumları ve incelemesi...

Kitap

Kitap Künyesi

Yazar: Jeremy Robinson

Çevirmen: Çiğdem Öztekin

Orijinal Adı: Pulse

Yayın Evi: Pegasus Yayınları

İSBN: 9786054456772

Sayfa Sayısı: 480

Nabız Ne Anlatıyor? Konusu, Ana Fikri, Özeti

Jeremy Robinson’ın Satranç Takımı serisinin ilk kitabı, okurları heyecan dolu bir aksiyona, adrenalin yüklü bir maceraya davet ediyor. Genetik çalışmalar yürüten Manifold şirketinin kurucusu Richard Ridley, ölümsüzlüğe açılan kapıları keşfetmiştir: Peru çölünde üzerinde Antik Yunanca yazılar bulunan bir taşın altında gömülü tarihî bir eser ona istediğini vermiştir.

Manifold şirketi tarihî eseri çalıp arkeolog Dr. George Pierce’ı kaçırınca, ABD Özel Kuvvetleri’nden Şah kod adlı Jack Siegler ve ekibi Satranç Takımı -Vezir, Kale, Fil, At ve Koyu Mavi-, Manifold’un peşine düşmüştür. Başkanın özel emriyle kurulan Satranç Takımı, her türlü tehdit ve tehlikeyle mücadele için bir araya getirilmiş teknolojik silahlara ve çok özel yeteneklere sahip, eğitimli bir birimdir. Ridley’nin bir ordu yaratma planı onu bir numaralı tehdide dönüştürmüştür.Satranç Takımı, Manifold şirketinin gelişmiş silahlarla donatılmış güvenlik güçleriyle ve ölümsüz canavarıyla başa çıkmak zorundadır. Aksi takdirde, Manifold insanlık tarihini sonsuza dek değiştirecektir.

“Çılgınca bir aksiyon, zekice bir kurmaca ve mitolojiden esinlenilip yeniden yaratılmış bir dehşet; hepsi bir araya gelip, hız trenini andıran, kesintisiz bir gerilim ve maceraya dönüşüyor. Satrancın bu kadar eğlenceli olabileceği kimin aklına gelirdi?” -James Rollins

“Nabız kendini aşmış, mermi gibi yol alıyor; keyifli vakit geçirmek isteyenler için…” -Scott Sigler

“Robinson, okuyucusunu bir uçurumdan aşağı paraşütsüz itip, yere çarpmasına sadece bir iki santim kala yakalamayı başarıyor ve bunu yaparken hiçbir şeyden çekinmiyor!”-Jeff Long

“Nabız kesinlikle ilgi uyandıran bir girişle başlıyor ve heyecan dolu bir macerayla devam ediyor; sonuysa oldukça şaşırtıcı.” Stel Pavlou

"İşte size sayfalarını peş peşe çevireceğiniz bir kitap daha!” -Steve Alten

Nabız Alıntıları - Sözleri

 • Her şey son bulsa da ,insanın ölümsüzlük beklentisi muhteşem bir yanılgı olarak sürecektir. -yazar/john-kenneth-galbraith
 • "Biz ölümsüz ruha sahip ölümlüler, acı ve keyif için doğup yaşarız ve en büyük keyfi de acıdan alırız." Bunu Beethoven söylemiş dedi.
 • Gökkuşağında mor çizgi nerede biter, turuncu nerede başlar? Gerçi farklı renkleri görürüz, ama tam olarak birbirlerine geçtikleri sınırı değil. Işte akıl ve delilik de böyledir. - yazar/Herman-Melville
 • Kalabalık her geçen acımasız günle birlikte azalıyordu.
 • İnsanlık tarihindeki büyük bilim insanlarının ortak bir yönleri vardır. Einstein, Galileo, da Vinci, HaWŞah... hayal gücü! Bunların hepsi olağanüstü bilim insanlarıdır, ama hepsinin fantezi, bilim kurgu ya da her ne olarak adlandırılırsa adlandırılırsın başka alanlara dokunma cesaretleri, hayal güçleri vardır.
 • Ölümsüzlük, ebedi yaşam bir yüktür. Bir lanet. Bu gezegen ölümsüz bir tek nesle bile yeterli olmaz.
 • Gökkuşağında mor çizgi nerede biter, turuncu nerede başlar? Gerçi farklı renkleri görürüz, ama tam olarak birbirlerine geçtikleri sınırı değil. Işte akıl ve delilik de böyledir. - Herman Melville
 • " Öfkelenmeniz için bir neden yok. Hemen kızmayın öyle. Her ne kadar kendini beğenmişlikten kaynaklanıyor olsa da azminizi ve inatçılığınızı takdir ediyorum."
 • "Sonsuza dek yaşamak istiyorum ve bu hazinenin anahtarı DNA'larımızda gizli. Genlerimizde. Ve de geçmişimizde." "Sonsuza dek yaşamak mı istiyorsunuz?" "Kim istemez ki?"
 • İnsanlık tarihindeki büyük bilim insanlarının ortak bir yönleri vardır. Einstein, Galileo, da Vinci, HaWŞah... hayal gücü! Bunların hepsi olağanüstü bilim insanlarıdır, ama hepsinin fantezi, bilim kurgu ya da her ne olarak adlandırılırsa adlandırılırsın başka alanlara dokunma cesaretleri, hayal güçleri vardır.

Nabız İncelemesi - Şahsi Yorumlar

Herkül efsanesine inanan ve Hydra'nın rejenerasyon yeteneğinden yararlanıp ölümsüzlük iksirini bulmak için her yolu deneyen bir bilim adamı ve etik dışı deneyler yüzünden insanların vahşi yaratıklara dönüşmesi anlatılıyor. Her biri satranç adıyla anılan özel tim bu insanlara yardım etmeye çalışıyor. Aksiyon dolu kitap bazen iğrençleşip iştahınızın kapanmasına neden olabiliyor :) (Derya)

Aksiyon ihtiyacınızı giderebilecek türden bir kitap. Mitolojiden beslenmesi, kitabın merak unsurunu daha bir yukarılara çekti benim açımdan. Herkül ve on iki görevini, mitolojiye meraklı birçok okur bilir (ben de bu hikayeden faydalanmıştım vakti zamanında). Herkül bu görevlerinden birinde, Lerna canavarı yedi başlı Hydra ile karşılaşır ve onu mağlup eder. Daha sonra da onu toprağa gömer. Yalnız hikaye, mitolojide geçtiği gibi midir aslında? Kurgu da olsa güzel bir senaryo ile karşılaşacaksınız bu yönden. Peru, Cebelitarık, Amerika, hikayemizin arka planı olacaklar. SPOILER ALERT!!! Ama ekibimizin bu kanlı maceradan ve binlerce ölünün içinden kayıpsız çıkması tabii ki de "yok artık daha neler" dedirtti. Her elemanın kendi çapında süper kahraman kabul edilerek hikayenin sonunda galip çıkması yazarların duygusallığından mıdır, okuyucunun duygusal davranıp karakterlerle bağ kuracaklarını düşündüklerinden midir bilemem ama bazen abes karşılanabiliyor. Son olarak da, vakti zamanı geldiğinde ölün arkadaş. Dünya, sonsuza değin yaşanılacak bir yer değil. Sonra "vay arkadaş ben neden geberemiyorum?" diye hayıflanır oturursunuz benden demesi. Uzun yaşamak in, ölümsüzlük out! Ölmeden evvel okuyabildiğiniz kadar okumaya bakın, keyifli okumalar :) (Post Mortem)

Macera gerilim ve fantastik karışımı bir şey olmuş . Film yapılacak kitaplardan. okunmaya değer . Santraç ekibinin ikinci kitabını da en kısa zamanda okumak istiyorum. Anlatım ve kurgu başarıli . (Seda GÖKMEN)

Nabız PDF indirme linki var mı?

Jeremy Robinson - Nabız kitabı için internette en çok yapılan aramalardan birisi de Nabız PDF linkidir. İnternette ücretli olarak satılan çoğu kitabın PDFleri bulunmaktadır. Ancak bu PDF'leri yasal olmayan yollarla indirmek ve kullanmak hem yasalara hem de ahlaka aykırıdır. Yayın evlerinin sitesinden PDF satılıyorsa indirebilirsiniz.

Kitabın Yazarı Jeremy Robinson Kimdir?

Jeremy Bishop, Jeremiah Knight ve diğer takma adlar (1974 doğumlu) olarak da bilinen Jeremy Robinson , altmış roman ve romanın New York Times'ın en çok satan (ve Audible.com'da 1 numaralı en çok satan) yazarıdır. Kendisine Bilim Kurgu ve Aksiyon-Macera dalında 1 numaralı noktayı kazandıran ve onu en iyi yaratık özelliği yazarı olarak güvence altına alan bilim, tarih ve mitoloji öğelerini karıştırmasıyla tanınır. Romanlarının çoğu çizgi romanlara uyarlandı, film ve TV için seçildi ve on üç dile çevrildi. Nemesis Saga ve Satranç Takımı dizilerinin yazarı olarak tanınır . Aynı zamanda kurgusal olmayan başlığın, Senaryo Çalışma Kitabı'nın (2003, Lone Eagle Press) yazarıdır .

Jeremy Robinson Kitapları - Eserleri

 • Nabız
 • İçgüdü

Jeremy Robinson Alıntıları - Sözleri

 • "Sonsuza dek yaşamak istiyorum ve bu hazinenin anahtarı DNA'larımızda gizli. Genlerimizde. Ve de geçmişimizde." "Sonsuza dek yaşamak mı istiyorsunuz?" "Kim istemez ki?" (Nabız)
 • Gökkuşağında mor çizgi nerede biter, turuncu nerede başlar? Gerçi farklı renkleri görürüz, ama tam olarak birbirlerine geçtikleri sınırı değil. Işte akıl ve delilik de böyledir. - Herman Melville (Nabız)
 • Her şey son bulsa da ,insanın ölümsüzlük beklentisi muhteşem bir yanılgı olarak sürecektir. -yazar/john-kenneth-galbraith (Nabız)
 • Hayat cinsel yolla bulaşan bir hastalıktır. -R.D.Ling (İçgüdü)
 • Ölümsüzlük, ebedi yaşam bir yüktür. Bir lanet. Bu gezegen ölümsüz bir tek nesle bile yeterli olmaz. (Nabız)
 • İnsanlık tarihindeki büyük bilim insanlarının ortak bir yönleri vardır. Einstein, Galileo, da Vinci, HaWŞah... hayal gücü! Bunların hepsi olağanüstü bilim insanlarıdır, ama hepsinin fantezi, bilim kurgu ya da her ne olarak adlandırılırsa adlandırılırsın başka alanlara dokunma cesaretleri, hayal güçleri vardır. (Nabız)
 • İnsanlık tarihindeki büyük bilim insanlarının ortak bir yönleri vardır. Einstein, Galileo, da Vinci, HaWŞah... hayal gücü! Bunların hepsi olağanüstü bilim insanlarıdır, ama hepsinin fantezi, bilim kurgu ya da her ne olarak adlandırılırsa adlandırılırsın başka alanlara dokunma cesaretleri, hayal güçleri vardır. (Nabız)
 • "Biz ölümsüz ruha sahip ölümlüler, acı ve keyif için doğup yaşarız ve en büyük keyfi de acıdan alırız." Bunu Beethoven söylemiş dedi. (Nabız)
 • Kalabalık her geçen acımasız günle birlikte azalıyordu. (Nabız)
 • " Öfkelenmeniz için bir neden yok. Hemen kızmayın öyle. Her ne kadar kendini beğenmişlikten kaynaklanıyor olsa da azminizi ve inatçılığınızı takdir ediyorum." (Nabız)
 • Gökkuşağında mor çizgi nerede biter, turuncu nerede başlar? Gerçi farklı renkleri görürüz, ama tam olarak birbirlerine geçtikleri sınırı değil. Işte akıl ve delilik de böyledir. - yazar/Herman-Melville (Nabız)

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle