Mazlumder'den 28 Şubat kararlaı iptal edilsin açıklaması

Mazlum-Der Mardin Şubesi düzenlediği basın açıklaması ile 28 Şubat siyasi yargı kararlarının iptal edilmesi ve bu kararlarla tutuklanan insanların hiçbir bahane olmaksızın serbest bırakılmasını talep etti.

GÜNCEL
PAYLAŞ:
Yenişehir'deki şube binasında düzenlenen basın açıklamasına yönetim kurulu üyeleri ve GİK üyeleri de destek verdi.
Açıklamayı şube başkanı Mehmet Siraç Acar yaptı. Açıklamada, geçen hafta Mardin'den Ağrı'ya, Adana'dan İstanbul'a bütün Mazlum-Der şubeleriyle eş zamanlı başlatılan basın açıklaması dizisinin ikinci haftasında da aynı talepleri dillendirmek için toplanıldığı bilgisi verildi.
Acar açıklamasında "28 Şubat siyasi yargı kararları iptal edilsin" talebinin hemen her kesimden en yükse sesle dillendirildiği belirtilen açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:
"28 Şubatçıların oluşturduğu siyasi ortamda brifing aldıktan sonra binlerce insana ağır cezalar yağdıran DGM'lerin kararlarıyla hapsedilen 28 Şubat mağdurları için yıllar, hükümetler, siyasi iktidarlar, güç odakları, yargı mensupları değişse de bir şey değişmediğini gördük. 28 Şubatçıların müebbet hapis talebiyle yargılandığı, insanların kendilerine ceza veren hakimlerle aynı cezaevlerinde tutulduğu, örgütçülerin başka kişileri 'örgütçü' diyerek soruşturduğunun ve cezalandırdığının ortaya çıktığı bu günlerde, 'bu zulme son verilsin' demekten, 'yeter artık' diye haykırmaktan başka bir yolumuz kalmamıştır. MAZLUMDER olarak, 28 Şubat siyasi yargı kararlarının iptal edilmesini ve 28 Şubat tutsaklarının hiçbir bahane ya da erteleme olmaksızın serbest bırakılmasını talep ediyoruz."

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle