Mardin Artuklu Üniversitesi

Doğumunun 100. Yılında Necati Cumalı, Sempozyumla Anıldı

Mardin Artuklu Üniversitesi ev sahipliğinde; Türk Dil Kurumu, Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü, Urla Kaymakamlığı ve Urla Belediye Başkanlığı paydaşlığında gerçekleştirilen ‘Doğumunun 100. Yılında Necati Cumalı’ online sempozyumu yoğun ilgi gördü.

Mardin Artuklu Üniversitesi Araştırma Görevlisi ve Öğretim Görevlisi alıyor

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlüğünden yapılan ilana göre Üniversitenin farklı birimlerine Genel Kadro ve Usulü Hakkında 2 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre öğretim görevlisi ve araştırma görevlisi alınacak.

Midyat'ta Yeni Fakülte Açılıyor

Mardin'in Midyat ilçesinde kurulması kararlaştırılan Sanat ve Tasarım Fakültesi geçici idari hizmet binası açılışı yapıldı. Açılış öncesi yapılan konuşmalarda Midyat'a bir üniversite kurulması yolunda büyük bir adım atıldığı vurgusu yapıldı.

Özgür Halep Üniversitesinden MAÜ’ye Akademik Ziyaret

Suriyeli Muhalif ve Devrimci Güçler Koalisyonu (SMDK) Eğitim Bakanı Huda Al-Absi başkanlığındaki Özgür Halep Üniversitesi yetkililerinden oluşan bir heyet Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar’ı ziyaret ederek iki üniversite arasındaki işbirliği imkânları üzerine görüşmelerde bulundu.

Mardin Artuklu Üniversitesinin Geliştirdiği Takı Tasarımlarını Dünya İzledi

Kuyumculuk Sektörünün gelişmesine ve büyümesine katkı sağlayan dünyanın önde gelen takı sanatının tanıtıldığı, İstanbul Jewellery Week, bu yıl ilk kez düzenlenecek dijital etkinlik günlerine başladı.

Artuklu Üniversitesinin Turizm Rotaları Projesi destek almaya hak kazandı

Mardin Artuklu Üniversitesinin TRC3 Bölgesi İnanç ve Kültür Turizmi Rotası ve Markalaşması Fizibilitesi Projesi Dicle Kalkınma Ajansı tarafından başarılı bulunarak destek almaya hak kazandı.