Mardin Artuklu Üniversitesi

Üniversitelerin 2021 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları - 2021-YKS ÖSYM GÜNCEL sıralama açıklandı

2021 Üniversite Taban Puanları, Üniversite Başarı Sıralamaları 2021 ÖSYM, 2021 2 Yıllık Üniversite Başarı Sıralamaları, 2021 4 Yıllık Üniversite Taban Puanları, 2021 2 Yıllık Bölümlerin Taban Puanları, 2021 4 Yıllık Bölümlerin Başarı Sıralamaları, kaç puanla hangi üniversiteye girebilirim, Kaç puanla hangi üniversiteye gidilir soruları gün geçtikçe daha çok aranmaya başladı. 2021 YKS sınav sonuçlarının açıklanmasına sayılı günler kala öğrenciler gidecekleri bölümler ile ilgili daha çok araştırmaya başladı. İşte merak edilen tüm 2021 YKS ÖSYM taban ve başarı sıralamaları haberimizde.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Mardin Artuklu Üniversitesi 2021 Taban Puanları (Son 4 Yıl) Başarı Sıralamaları

Mardin Artuklu Üniversitesi taban puanları ile başarı sıralamaları açıklandı. En güncel haline aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz. Mardin Artuklu Üniversitesi sıralama. 2021 TYT AYT (YKS) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları aşağıdaki gibidir. Bu puanlar son 4 yılına ait Üniversite yerleştirme puanlarıdır. Sayfamızdaki verilerin tamamı ÖSYM ve YÖK-YÖKATLAS tarafından yayınlanmış olan en son güncel puanlardır.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Mardin’de il koordinasyon kurulu toplantısı gercekleştirildi

Mardin’de 2021 yılı 3. dönem il koordinasyon kurulu toplantısı gerçekleştirildi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Oda ve Borsa Başkanlarından DİKA'yı ziyaret etti

Mardin'de faaliyet gösteren İl - İlçe Odaları ile Borsaları, Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) ile bölgesel kalkınma amaçlı işbirlikleri arayışında. Bu kapsamda Odalar ve Borsalar, Dicle Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri’ni ziyaret etti.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Midyat Sanat ve Tasarım Fakültesinin temel atma töreni gerçekleştirildi

Mardin Artuklu Üniversitesi, medeniyetin ve sanatın kadim şehri olan Midyat ilçesinde GAİB Midyat Sanat ve Tasarım Fakültesi binasının yapımı için düğmeye bastı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

"Midyat Sanat ve Tasarım Fakültesi" İçin Düğmeye Basıldı

Mardin Artuklu Üniversitesi, medeniyetin ve sanatın kadim şehri olan Mardin’in Midyat İlçesinde ‘GAİB Midyat Sanat ve Tasarım Fakültesi Binasının yapımı için düğmeye bastı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Mardin’de tıp fakültesi binalarının yapımı için imzalar atıldı

Mardin Artuklu Üniversitesi Tıp Fakültesi Nezir Sürücü Hastanesi ve Temel Tıp Bilimleri binalarının yapımı için protokol imza törenin yapıldı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Nezir Sürücü Kimdir? Aslen Nerelidir? Nerede yaşıyor?

Mardin'e Tıp Fakültesi Hastane binası tapma kararı alan Nezir Sürücü Kimdir? Aslen Nerelidir? Nerede yaşıyor?

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Cuma Günü Temeli Atılıyor!

Midyatlı Sanayici Masum Altunkaya'nın memleketine karşı vefa ve sosyal sorumluluğun gereği olarak yapımını üstlendiği Midyat Sanat ve Tasarım Fakültesi'nin temeli Cuma Günü düzenlenecek törenle atılıyor.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Atanamayan Kürtçe öğretmeni arıcılık yapıyor

BBC Türkçe'ye bilgi veren Kürt dili bölümü hocaları ve öğrencileri, bugüne dek yaklaşık 1500 mezun veren Kürt Dili ve Edebiyatı mezunları arasından 112'sinin ataması gerçekleştiğini belirtiliyor. Mardin’de babası ile birlikte arıcılık yapan Vahdet Uçar da atanamayan öğretmenlerden biri.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Mardin, turizmde salgın öncesi yakaladığı ivmeyi sürdürmek istiyor

Birçok medeniyete beşiklik eden "Mezopotamya'nın incisi" Mardin, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ardından kültür ve inanç turizminin merkezi olmayı hedefliyor.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Vali Demirtaş'tan Nusaybin Spor Akademisine ziyaret

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, Nusaybin'de yeni kurulan Spor Akademisini ziyaret etti.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Özel Ailesi; verdiği sözü yerine getirdi!

Mardin Artuklu Üniversitesi, Nusaybin Meslek Yüksekokulu derslik binasının temelini attı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Nusaybin Meslek Yüksekokulu temeli atıldı

Nusaybin'de hayırsever iş adamı, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ömer Özel tarafından anne ve babası adına yaptırılacak Meslek Yüksekokulunun temel atma töreni yapıldı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Kudüs’e Destek İçin Evin Dış Duvarına Grafiti Çizdiler

Mardin'de üniversiteli öğrenciler, Filistin direnişi ve işgal altındaki Kudüs'e destek için bir evin duvarına grafiti çizdi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın, toplu sözleşme sürecini değerlendirdi

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, toplu sözleşme sürecine ilişkin, "Teklifimizi kamu işverenine temmuz ayı içerisinde teslim edeceğiz. Ağustosta süreç başlayacak. İstiyoruz ki açlık ve yoksulluk sınırı arasında memur kalmasın." dedi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Derik Zeytinin geleceği çalıştayda ele alınacak

Mardin Artuklu Üniversitesi, İngiltere’de ve Japonya’da düzenlenen Uluslararası Zeytin Kalite yaraşmasında altın ve gümüş madalya ödülü alan Derik zeytininin üretimi, işlenmesi ve pazarlanmasına ilişkin “Mardin Zeytin Çalıştayı” düzenleyecek.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Köy Okuluna 5 bin kitap desteği

Mardin'de bir araya gelen bir grup kadın ile üniversite öğrencileri Mardin'de bir köy okulunda beş bin kitaplık bir kütüphane kurdu.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Ebru ve hat sanatçısı müezzinden Filistinlilere destek

​Siyonist işgal rejiminin Filistin’de yaptığı vahşi saldırılara dikkat çekmek ve özellikle savaş uçaklarının hedefi olan Gazze’nin yeniden imarına katkıda bulunmak amacıyla Mardin’de “Hat ve Ebru” sergisi açıldı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

MAÜ’den Cemil Meriç’i Evrensele Taşıyacak Sempozyum

Mardin Artuklu Üniversitesi tarafından düzenlenen, Türkiye’nin önemli yazar, çevirmen ve düşünürlerinden olan başta dil, tarih, edebiyat, felsefe ve sosyoloji olmak üzere sosyal bilimlerin birçok alanında araştırma yapmış ve yazılar kaleme almış bir düşünce adamı olan Hüseyin Cemil Meriç, ‘Yerel Tefekkürden Evrensel Düşünceye’ adlı sempozyumda ele alındı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ