Artuklu'da Öğretmenlerden, Örnek "Öğretmence" Projesi!

Mardin'de görev yapan bine yakın öğretmen boş zamanlarında aldıkları eğitimlerle hem sosyal gelişimlerini artırıyor, hem de eğlenip hoşça vakit geçiriyorlar.

GÜNCEL ÖNE ÇIKANLAR

Artuklu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, ilçe merkezi ve kırsaldaki bütün öğretmenleri kapsayacak "Öğretmence" Adıyla geniş kapsamlı bir büyük projeye imza attı. Program kapsamında 842 öğretmen, 15 farklı branşta kurs ve atölyelerde eğitim görerek hem öğreniyor, hem eğleniyorlar.

Okullarındaki ders saatlerinin dışında kalan zamanlarını proje kapsamında gönüllü olarak görev yapan gönüllü öğretmenler, sosyal ve kültürel aktivitelerde boş zamanlarını değerlendirmenin memnuniyetini ifade ediyorlar.

Yöresel halk oyunları, resim, tiyatro ve müzik kursları atölyelerinden, çevre illeri kapsayan toplu kültür gezilerine, yüzme, doğa yürüyüşleri ve farklı branşlardaki spor aktivitelerden, E twinning ve İletişim seminerine varana kadar çok geniş bir sosyal aktivite yelpazesi içerisinde kendilerine yer bulan Öğretmence projesinde kendilerine yer bulan öğretmenlerden Kübra Atık, "Öğrenmenin yaşı yok diye başladığımız eğitimlerde bir çok etkinliklere çalışmalara imza attık."dedi.

 

"PROJEMİZİN KAPSAMINI GENİŞLETECEĞİZ"

Öğretmence Projesi'nin Artuklu'da görev yapan öğretmenlerden çok büyük ilgi görüyor olmasından duyduğu memnuniyeti anlatan Artuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Duyan, "Öğretmence Projemiz, öğretmenlerimiz mesleki ve kişisel deneyimlerini paylaşarak çoğalttıkları, bir atölye ya da söyleşi ortamında meslektaşlarıyla deneyim, tecrübelerini rahatça bir araya gelerek sosyal etkinliklerde tecrübe paylaştıkları bir platformdır. Türkiye'de bir benzeri var mı bilmiyorum ama 800'e aşkın öğretmenimizi buluşturan örnek bir proje. Bir dergi çalışmasıyla başlayıp, 800 öğretmeni kapsayan bu çalışmayı önümüzdeki eğitim - öğretim yılında daha da büyütmeyi planlıyoruz. Bizler memnun, öğretmenlerimiz memnun. Müzik atölyesinde buluşan öğretmenlerimizin konserleri, resim atölyelerindeki öğretmenlerimizin sergileri ile Mardin Artuklu'da şehrin sosyal ve kültürel etkinliklerine katkıda bulunmaya başladık bile. Öğretmence ile mutlu öğretmen, mutlu Artuklu ve tabi eğitimde çok daha başarılı bir Artuklu hedefimize adım adım ilerliyoruz" dedi.

İlçe Müdürü Duyan, Öğretmence Projesi'nin Genel Koordinatörü Emel Alagöz, Öğretmen Akademisi Koordinatörü Irmak Akdeniz, Kültür-Sanat Koordinatörü Özgür Anar, Gezi-Doğa-Sporları Koordinatörü Öztekin Genç ve Bilim –Teknoloji Koordinatörü Gizem Oktay'a 24 Kasım Öğretmenler günü dolayısı ile bugüne kadar gösterdikleri gayret ve çabalarından dolayı teşekkür etti.

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle