Firari 4 kişi Kızıltepe ve Mazıdağı’nda yakalandı

Mardin’in Kızıltepe ve Mazıdağı ilçelerinde cezaevi firarisi 4 hükümlü yakalandı.
  • 18.11.2023 19:12
Firari 4 kişi Kızıltepe ve Mazıdağı’nda yakalandı

Mazıdağı’nda biri “6 yıl 8 ay, diğeri 1 yıl 8 ay”  hapis cezası bulunan cezaevi firarisi iki hükümlü yakalanarak yeniden cezaevine gönderildi.

                Mazıdağı İlçe Emniyet Amirliği ekipleri, cezaevi firarisi 2 hükümlüyü yakalamak için çalışma başlattı. Yapılan çalışmada iki hükümlü saklandıkları bir konutta yakalandı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 2 şahıs çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

                Ayrıca Kızıltepe İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince aranan şahıslara yönelik yapılan çalışmalarda; “Bina içinde muhafaza altına alınmış eşya hakkında hırsızlık, Konut dokunulmazlığının ihlali ve Mala zarar verme” olmak üzere 3 suçtan aranma kaydı ve bu suçlardan “8 yıl 3 ay 20 gün ” hapis cezası bulunan “Kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde satın almak, kabul etmek, bulundurmak ve kullanmak” suçundan 2 adet aranma kaydı ve bu suçlardan “7 yıl 6 ay 20 gün” hapis cezası olan 2 şahıs yakalandı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şahıslar çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine konuldu.

               

Editör: Nezir Güneş

Yorum Yaz