tatlidede

Polisler Sokak Hayvanlarını Unutmadı

Mardin İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kent genelinde denetimlerini sürdürürken, sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında sokak hayvanlarının beslenmesini sağladı.
  • 02.01.2021 14:17
Polisler Sokak Hayvanlarını Unutmadı

Asayiş Şube Müdürlüğü bünyesinde kurulan Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Büro Amirliği ekiplerince kentin çeşitli noktalarına sokak hayvanları için mama bırakıldı.

Ekipler, yeni yılın ilk günlerinde uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında sokak hayvanlarının beslenemeyeceğini düşündüklerini belirterek, sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında mama dağıtımında bulunduklarını kaydetti.

Sokak hayvanlarının beslenmesi, Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Polislerinin görevleri dahilinde değil. Ama Ekipler, sosyal sorumluluk kapsamında sahipsiz kedi ve köpekleri besledi.

Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Büro Amirliği ekipleri, çevreye, doğaya ve hayvanlara karşı işlenen suçların önüne geçmek için görev yapıyor.

Birim tarafından, sorumlular hakkında Türk Ceza Kanunu, Hayvanları Koruma Kanunu ve Kabahatler Kanunu´nun ilgili maddeleri doğrultusunda adli ve idari işlemler için takip ve koordinasyonu sağlanıyor.

Ekipler, 112, CİMER, şahsen müracaat ile "Hayvan Durum İzleme (HAYDİ)" mobil uygulaması üzerinden, ihbarı alarak, kısa sürede olay yerine ulaşarak bildirilen şikayetlere anından müdahale ediyor.

 

Editör: Aydın

Yorum Yaz