Aziz Üstel kimdir? Aziz Üstel kitapları ve sözleri

Türk Televizyoncu, Yazar Aziz Üstel hayatı araştırılıyor. Peki Aziz Üstel kimdir? Aziz Üstel aslen nerelidir? Aziz Üstel ne zaman, nerede doğdu? Aziz Üstel hayatta mı? İşte Aziz Üstel hayatı...

BİYOGRAFİ
Türk Televizyoncu, Yazar Aziz Üstel edebi kişiliği, hayat hikayesi ve eserleri merak ediliyor. Kitap severler arama motorlarında Aziz Üstel hakkında bilgi edinmeye çalışıyor. Aziz Üstel hayatını, kitaplarını, sözlerini ve alıntılarını sizler için hazırladık. İşte Aziz Üstel hayatı, eserleri, sözleri ve alıntıları...

Doğum Tarihi: 1946

Doğum Yeri: Ankara

Aziz Üstel kimdir?

1946'da Ankara'da doğdu. California Üniversitesi'nde iletişim okudu. 1970 yılında TRT dizileri çevirmenliği ile televizyonculuk ile tanıştı. TRT'de'Gecenin Konukları'isimli programın yapımcılığını ve sunuculuğunu yaptı. Kendi yazdığı 'Kartal Kaya' isimli dizisi özel bir televizyon kanalında yayınlandı.

'Patron Katı','Bizim Stadyum','Spor Zamanı'gibi programlarda görev aldı. Çeşitli kurumlardan, otuza yakın ödül aldı. Hâlen Star gazetesinde, köşe yazarlığı yapmaktadır.

Aziz Üstel Kitapları - Eserleri

  • Ölü Çocuklar Şehri
  • Beni Kim Öldürdü?
  • Osmanlı'nın Son Kartalları

Aziz Üstel Alıntıları - Sözleri

  • "Bayrak yakanın bayrağını yakarlar..." (Osmanlı'nın Son Kartalları)
  • "Hayat insanın eylemleriyle özlemlerinin örtüşmesine bir türlü izin vermiyordu.. Özlemler kursağında kalıyor, eylemlerse çaresiz çırpınışlara dönüşüyordu." (Osmanlı'nın Son Kartalları)
  • "Yuları boşalmış, sırtına kurulmuş süvarinin dirayetsizliği sonucu dört nala uçuruma doğru gittiğini gördüğü devlet küheylanını durdurmaya gücü olmadığını bilmesi.." (Osmanlı'nın Son Kartalları)
  • "Dünyadaki siyasi dehanın yüzde doksanı Abdülhamid'de yüzde beşi bende, geri kalan yüzde beşi de diğer siyasilerdedir." Otto von Bismarck - Alman Şansölyesi (Osmanlı'nın Son Kartalları)
  • "Bütün masallar 'evvel zaman içinde, kalbur zaman içinde', diye başlar. Ardından 'deve tellal iken, pire berber iken, ben ninemin beşiğini tıngır mıngır sallar iken', diye devam eder. Tekerleme deveye, pireye, sallanan nine beşiğine geldi mi, gerçek yitip gider, hayal dünyasının kapıları açılıverir ardına kadar. Ve o saat insanın kulağına bir ses fısıldar:'Dur hele. Olmaz olmaz deme. Belki hayal değildir, belki gerçektir bu sefer.' İşte bu sese insanoğlu 'umur' der. Umudun olduğu yerde de kişi, dur durak bilmeden uğraşır, didinir; bir yandan da dua eder, hayal gerçeğe dönüşsün diye.." (Osmanlı'nın Son Kartalları)

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle