Balkan Ninnisi Arif kim? Sarp Bozkurt kimdir, nerelidir? Kaç yaşında? Sarp Bozkurt eşi kim? Oynadığı diziler

Oyuncu Sarp Bozkurt hayatı merak ediliyor. Peki Sarp Bozkurt kimdir? Sarp Bozkurt kaç yaşında? Sarp Bozkurt aslen nereli? İşte Sarp Bozkurt hakkında merak edilen detaylar ve hayatı...

BİYOGRAFİ

Sarp Bozkurt, 4 Ekim 1989 tarihinde Mersin’de doğmuştur. Komedyen Tolga Çevik’in kuzenidir.  

Yüksek öğretim eğitimini Sabancı Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde tamamlayan Bozkurt, bu süreç içerisinde ilgisi üzerine ‘Kaşmer Mektebi’ adlı tiyatro ekibi içerisinde de bulunmuştur.  

Dayısının oğlu olan Tolga Çevik’in vasıtası ile henüz 10 yaşındayken oyunculuğa adım atmaya karar vermiş ve bazı yapımlarda küçük yaş rolleri üstlenmiştir.  

Kameralar karşısına ilk kez 1999 yılında ‘Baba Evi’ adlı televizyon dizisi ile geçmiş ve dizide 2 sene boyunca yer almıştır.  

Oyunculuğunun yanı sıra seslendirme sanatçılığı da yapmış ve Dinosaur, Harry Potter, Kediler ve Köpekler gibi filmlerde karakterleri sesiyle canlandırmıştır.  

Özellikle komedi oyunları ile izleyici karşısına çıkan başarılı oyuncu, ‘Komedi Dükkanı’ adlı programda büyük bir ün edinmiştir.  

Yakışıklı oyuncu ‘Hareket Sekiz’  ve ‘Amacı Olmayan Grup’ adlı sinema filmleri ile de seyirci karşısına geçmiştir.

Müziğe de yakından ilgili olması ile bilinen Bozkurt, aynı zamanda bateri de çalmaktadır.  

Arkadaşım Hoş geldin, Tolgshow gibi güldürü programları ile de seyirciyle buluşan oyuncu, şimdilerde Fox Tv ekranlarında yayınlanmakta olan ‘Sen Çal Kapıyı’ isimli dizide Erdem Şangay karakterine hayat vermektedir.

Terazi burcu özelliklerine sahip olan Sarp Bozkurt, 1.75 metre uzunlukta ve 70 kilogram ağırlıktadır

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle