Başarmanın Gücü - Samuel Smiles Kitap özeti, konusu ve incelemesi

Başarmanın Gücü kimin eseri? Başarmanın Gücü kitabının yazarı kimdir? Başarmanın Gücü konusu ve anafikri nedir? Başarmanın Gücü kitabı ne anlatıyor? Başarmanın Gücü PDF indirme linki var mı? Başarmanın Gücü kitabının yazarı Samuel Smiles kimdir? İşte Başarmanın Gücü kitabı özeti, sözleri, yorumları ve incelemesi...

Kitap

Kitap Künyesi

Yazar: Samuel Smiles

Çevirmen: Arzu Özdemir

Yayın Evi: Etap Yayınları

İSBN: 9786059384506

Sayfa Sayısı: 150

Başarmanın Gücü Ne Anlatıyor? Konusu, Ana Fikri, Özeti

Şimdi elimden gelenin en iyisini yapmalıyım. Bunu belli bir ahlak kuralına sadık kalmak için söylemiyorum; bunu daha ileriye götürecek adımların birer vasıtası ve olmaz olmazı olduğu için söylüyorum. O halde bir sorun önce kendimizden başlamalıyız.

Her şeye sahip olabileceğinizi sakın unutmayın. Ama bilmeniz gereken, buna hemen ve öyle kolay sahip olamayacağınız. Öyleyse imkansızı istemenin bir zararı yok.

Hayat, nimetlerini cesaretiniz ve çalışkanlığınız kadar verir. Ne kadar iyiyseniz, o kadar fazlasını elde edersiniz... Ve bunları isteyecek kadar cesur, elde edecek kadar çalışkan olun, çünkü gerisi zaten gelecektir.

Başarmanın Gücü Alıntıları - Sözleri

 • Zaman sonsuzluğun insana ait bir parçasıdır ve tıpkı hayat gibi geri gelmez.
 • Büyük insanlar ayrıntılardan nefret edenler değil , o ayrıntılar üzerinde dikkatle çalışanlardır.
 • "Altında ferdiyet bulunan despotizm bile yıkıcı değildir.Ve hangi isim altında kullanılırsa kullanılsın, ferdiyeti mahveden de despotizmin kendisidir." Bu doktrin kısaca;"her şey halk için olacak, fakat halk hiçbir şey yapmayacak!"ilkesini içerir. Şayet bu doktrine uyulacak olursa, topluluğun hür vicdanını yıkacak, şu veya bu şekilde bir despotizme zemin hazırlayacaktır.
 • ' Bir Rus yazarının şu tesbiti ne kadar güzeldir: "İnsanın huyları inci bir gerdanlıktır; düğümü çözün, hepsi dağılır:" '
 • “Başarımın sebebi; şaşmaz bir sabır, durmadan çalışma ve kendime yapılmasını istediğim şeyleri, başkalarına yapmak prensibine dört elle sarılmamdandır.” (Mr. Lindsay)
 • Dünyada kuvvetli bir kalbe sahip olmak kadar büyük bir nimet yoktur.

Başarmanın Gücü İncelemesi - Şahsi Yorumlar

.Yaptığımız her işte, hayatımızın her aşamasında sabırlı olmanın ve sürekli çalışmak gerektiğinin ne kadar önemli olduğunu gösteren, zamanlarının başarılı insanlarının bu başarılarını sağlamaları için nasıl bitmek bilmez bir çalışma örneği göstererek ve sabrederek elde ettiklerini bol bol örneklerle kaleme alındığı bir eser. Açıkcası bu kadar çok örneklemeye gidilmesi biraz beni sıktığını söylemeliyim. (Halil İbrahim Yıldız)

Her şeye sahip olabileceğinizi sakın unutmayın. Ama bilmeniz gereken, buna hemen ve öyle kolay sahip olamayacağınız. Öyleyse imkansızı istemenin bir zararı yok. Hayat, nimetlerini cesaretiniz ve çalışkanlığınız kadar verir. Ne kadar iyiyseniz, o kadar fazlasını elde edersiniz. Ve bunları isteyecek kadar cesur, elde edecek kadar çalışkan olun, çünkü gerisi zaten gelecektir. Hayata zorluklarla başlayıp amaçlayıp ulaşmak istedikleri noktalara çalışarak uğraşarak gelen insanların örneklerini vererek çalışmanın ve başarmanın bir arada ilerlediğini anlatan bir kitap Başarmanın Gücü. (Kübra KUŞ)

Başarmanın Gücü PDF indirme linki var mı?

Samuel Smiles - Başarmanın Gücü kitabı için internette en çok yapılan aramalardan birisi de Başarmanın Gücü PDF linkidir. İnternette ücretli olarak satılan çoğu kitabın PDFleri bulunmaktadır. Ancak bu PDF'leri yasal olmayan yollarla indirmek ve kullanmak hem yasalara hem de ahlaka aykırıdır. Yayın evlerinin sitesinden PDF satılıyorsa indirebilirsiniz.

Kitabın Yazarı Samuel Smiles Kimdir?

Samuel Smiles Kitapları - Eserleri

 • Söz Söyleme ve Diksiyon Sanatı
 • Başarmanın Gücü
 • Başarma Yolunda Adım Adım
 • Kendine Yardım
 • Görevimiz Başarmak
 • Mutlak Güç
 • Vazife
 • Karakter

Samuel Smiles Alıntıları - Sözleri

 • "Çalışmanın nispeten küçük faydalarından biri de insanı fenalıktan uzak tutmasıdır; zira tembel bir dimağ, şeytanın çalışma odasıdır ve tembel bir adam da şeytanın yastığıdır." (Kendine Yardım)
 • Bir insan kendisini iyilik yapmaya sevk eden canlı ve kuvvetli bir iradeye sahip değilse, ya hissi arzularının bir oyuncağı haline gelir, ya da işsiz güçsüz bir hayat sürer. Akıl ve idrakimiz fazla olduğu halde sadakatimiz yoktur, bilgimiz çok ama aklımız yok, kültürümüz fazla ama şefkat ve merhametimiz yok. (Vazife)
 • Zaman sonsuzluğun insana ait bir parçasıdır ve tıpkı hayat gibi geri gelmez. (Başarmanın Gücü)
 • Konuşma bir adama kolayca söz söylemeyi, yazı da kesinliği öğretir. (Söz Söyleme ve Diksiyon Sanatı)
 • İşte böyledir zaman, emanet ettiğimiz Gençliğimizi, neşemizi, her şeyimizi, Karşılığında aldığımız ise yıllar ve toz, Karanlık sessiz mezara girince, Yolumuzun sonuna gelince. Biter günlerimizin hikayesi; Ve o mezardan, topraktan, tozdan, Alıp çıkaracaktır beni Tanrım, inanıyorum. (Mutlak Güç)
 • "Kendine yardım edene Allah'ta yardım eder." (Kendine Yardım)
 • Hayat, vurgunla nefis arasındaki bir yarış halini almıştır. Prensipler bir tarafa bırakılmıştır. Namus unutulmuş; namussuzluk, fazilet sayılır olmuştur. Sadakat yavaş yavaş kaybolmakta ve toplum, para ve makam için birbirine girmektedir. (Görevimiz Başarmak)
 • "Rabbim bize acı! Burada beş kişiyiz, En gencimizin yaşı altmış, Beşimiz de korku ve üzüntü içindeyiz. Ölen eşlerimiz için. Biraz bekleyemezler mi? Çok bekleyemeyiz onları Neşe ve cesaret içinde geçecek ömrümüz o kadar az, Ama eski hatıralarla dolu eski evi terk etmek o kadar zor ki, düşkünler evi mi? Ooo hayır mezarın sessizliği çok daha iyi! (Mutlak Güç)
 • Yalan söylemek yalnız namussuzluk değil korkaklıktır da. George Herbert der ki: Dürüst olmak cesaretini gösteren kimse hiçbir zaman yalan söylemek ihtiyacını duymaz. En zararlı yalancılar dürüstlüğün kenarında duran kişilerdir. Gerçeği söylemek cesaretini gösteremezler de etrafında dönerler ve gerçekten doğru olmayan şeyi söylerler. Doğru ile yalan arası bir yalan, yalanların en kötüsüdür. (Vazife)
 • Bu çılgın gezegen üzerinde yaşamış insanlardan fiil ve hareketleri gerçekten iyi ve faydalı olanların sayısı ne kadar azdır. (Joseph de Maistre) (Vazife)
 • Servetin çevresinde ne kadar zenginlik varsa, uzağında da o kadar sefalet vardır. Zenginler kazandıklarını ne yapacaklardır? Çevrelerinde bu kadar yoksul ve muhtaç insan dururken, dünyadan kazandıklarını başka bir gezegene mi götüreceklerdir? O kazandıkları servetin asıl sahiplerinin, emekleriyle toplumsal üretime katkıda bulunan işçiler ve yoksul halk olduğunu bilmiyorlar mı? Servet yığmaktan başka ne yapmaktadırlar? (Görevimiz Başarmak)
 • Görülüyor ki diyor Nicholson: "Birçok hayvanlar birçok insanlardan ve bazıları bütün insan neslinden daha akıllı ve daha iyidirler." (Vazife)
 • Görevimiz Başarmak Hangi iş olusa olsun, o işi en güzel şekilde ve bütün gücünle yap! sözü, görev bilincimizin ilkesi olmalıdır. Üzerine düşen görevi hakkıyla yerine getiren kimse hangi konumda olursa olsun ilerliyor demektir. Görev alanı sonsudur. Hayatımızın her döneminde vardır. O bizi, her zaman ve heryerde kuşatan varlığımızın bir parçasıdır. Görev en özlü haliyle o kadar bağlayıcıdır ki, insan görevi başındayken kendini bile düşünmez. Yapılacak görevini bilir ve bunu fedakarlık gibi bir düşünceye kapılmaksızın yerine getirir. Görev, kendini adamaktır. (Görevimiz Başarmak)
 • Dünyada kuvvetli bir kalbe sahip olmak kadar büyük bir nimet yoktur. (Başarmanın Gücü)
 • Öte yandan, erkekler, çoğu zaman, bencil olarak yetiştirilmektedirler. Bir oğlan çocuğunun hayat mücadelesinde yalnız kendi çabasına güvenmesi istendiği halde bir kız çocuğu, hemen tamamen başkalarına güvenmesi için teşvik görmektedir. Erkeğe kendine güvenmesi, başkalarına muhtaç olmaması, halbuki kadına kendine güvenmemesi, başkalarına dayanması, her şeyde fedakârlık göstermesi öğretilmektedir. Birinin sevmek duygusundan yapılan fedakârlığa karşılık iradesi güçlendirilmekte, diğerine de iradesine değil, hislerine tabi olması, başkalarını sevmesi telkin edilmektedir. (Karakter)
 • Cesur ve namuslu insanlar para için değil sevgi ve şeref için çalışırlar. Sokrat doğru olduğuna inandığı görüşünü degistirmektense ölmeyi tercih ettiği ve Las Casas , zavalli kızılderililerin istirabini hafifletmeye çalıştığı zaman para ya da şöhret düşünceleri yoktu. Onlar bu düşünceleri yok etmek ve acı çekenleri kurtarmak icin çalışıyorlardı. (Görevimiz Başarmak)
 • Dünyada bizim anlayabileceğimiz gereksiz bir şey yoktur. Hayattaki tecrübelerimizden hiçbiri anlamsız değildir, biz bunu görebiliyoruz. Hatta talihsizlik bile çoğu zaman insanın en önemli yüceliğidir. Almanya'nın en meşhur şairi der ki, "Ekmeğini gözyaşları içinde yemeyen, ıstıraplı gecelerini yatağında ağlayarak geçirmemiş olan kimse henüz ilahi bir kuvvetin varlığından haberdar değildir." (Mutlak Güç)
 • İyi telaffuzu öğrenmeden önce hiç kimse hızlı konuşmamalıdır. Konuşmada hızlılık; açık konuşmak ve iyi telaffuz etmek kadar gerekli değildir. (Söz Söyleme ve Diksiyon Sanatı)
 • "Asil bir millet asillere yaraşan bir şekilde idare edilir, cahil ve bozuk ahlaklı bir millet ise alçakçasına idare edilir." (Kendine Yardım)
 • “Başarımın sebebi; şaşmaz bir sabır, durmadan çalışma ve kendime yapılmasını istediğim şeyleri, başkalarına yapmak prensibine dört elle sarılmamdandır.” (Mr. Lindsay) (Başarmanın Gücü)

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle