Batman

Mardin'de kuraklık nedeniyle mercimek hasadına erken başlandı

Mardin'in Derik ilçesinde bu sene yağışların çok az olması nedeniyle kuraklığın yaşanması sonucu mercimek hasadına bir ay önce başlandı. Hasadı yapılan tarlalarda ekinlerin büyük bir kısmı yandığı için hayvanlar salındı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

​Türkiye'de yalnızlık artarken aile oranları düşüyor

Tek kişilik hane halklarının oranı 2020'de yüzde 17,9'a yükselirken; tek çekirdek aile oranı yüzde 65,2'ye, geniş aile oranı yüzde 14'e düştü.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Mardin'de sevincin adı: Tıp Fakültesi

5662 sayılı Kanun ile 17 Mayıs 2007 tarihinde kurulan 17 Üniversiteden biri de Mardinimizin üniversitesi olan Mardin Artuklu Üniversitesiydi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Mardin'e tıp fakültesi açılıyor

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Mardin Artuklu Üniversitesi bünyesinde Tıp Fakültesi kuruldu.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Fahrettin Çiçek, Gözyaşlarıyla uğurlandı

Ankara'da tedavi gördüğü hastanede vefat eden AK Parti 26. dönem Mardin Milletvekili- 27. Dönem İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı'nın danışmanı Fahrettin Çiçek, Nusaybin'de Bahçebaşı (Bawerne) Mahallesi'ndeki aile kabristanında defnedildi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Fahrettin Çiçek'ten kötü haber

AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı'nın TBMM'deki danışmanı Fahrettin Çiçek, Ankara'da tedavi gördüğü hastanede bu sabaha karşı vefat etti.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Mardin Diplomasi Akademisi’ne 1073 Başvuru

Mardin Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi tarafından kurulan Mardin Diplomasi Akademisi’ne 1073 öğrenci başvurdu.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

(6-7 Ekim) Kobani Olayları Nedir? Kobani Olayları Nasıl ve Ne Zaman Başladı?

Kobani olayları nedir? Kobani olayları tam tarihi nedir, ne zaman ve nasıl başladı? 6-7 Ekim Kobani olaylarının sonuçları nelerdir? 6-7 Ekim Kobani olayları hakkında çıkan son kararlar neler? Kobani olayları ile ilgili merak ettiğiniz tüm konular...

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Abbara Ne Demek? Abbaranın Türkçe Anlamı Nedir? Arapça Abbara Ne Demek?

Başta Mardin'in ve dahi birçok Güneydoğu Anadolu ilinin simgesi haline gelmiş olan Abbaralar, kadim şehirlerin her döneminden izler taşımakta. Evler ve sokaklar arasında bağlantı kuran abbaralar, aynı zamanda yazın sıcağından ve kışın soğundan korunmak için birer sığınak.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Kuraklık Sebebiyle Güneydoğunun Afet Bölgesi İlan Edilmesi İçin Çalışma Başlatıldı

Türkiye Ziraat Odaları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi ve Diyarbakır Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Mehmet Cevat Delil, yeterli miktarda yağış alamayan Güneydoğunun afet bölgesi ilan edilmesi için çalışma başlatıldığını belirtti.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

6 il için toz taşınımı uyarısı

Batman Valiliği, yarın akşam saatlerine kadar Güneydoğu genelinde Suriye kaynaklı toz taşınımı görüleceğinden dolayı olumsuzluklara karşı tedbirli olunması çağrısında bulundu.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Batman Hava Durumu

Batman'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? Meteoroloji raporlarına göre 15 günlük Batman hava durumu. Batman'da 13 Nisan 2021 Salı hava durumu nasıl olacak? Batman 14 Nisan 2021 Çarşamba yağış var mı? Batman 15 Nisan 2021 Perşembe hava durumu güneşli mi?

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Nöbetçi Eczaneler; Batman, Diyarbakır, Mardin ve Şırnak'ın Yasak Günlerinde Nöbetçi Eczaneleri

3 günlük sokağa çıkma kısıtlamasının gelmesiyle siz okuyucularımız için nöbetçi eczaneleri araştırdık. İşte Batman, Diyarbakır, Mardin ve Şırnak'ın Yasak Günlerinde Nöbetçi Eczaneleri

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Tarihte bugün ne oldu? 22 Nisan'da ne oldu? 22 Nisan günü dünyada meydana gelen önemli olaylar

Tarihte bugün yaşanmış yeni doğumlar, yaşanan vefatlar ve meydana gelen önemli olayları kronolojik bir sırayla sizlerle aktarıyoruz. Peki, 22 Nisan tarihinde ne oldu, kim doğdu, kim öldü, hangi önemli olaylar oldu? 22 Nisan ne günü? İşte, 22 Nisan'da yaşanan doğum, ölüm ve önemli olaylar!

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Malabadi Köprüsünden Mardin’e / Gezi Yazısı

Doğu Anadolu yolculuğumuz devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda Kars’a ve sonra Erzurum’a gitmiştik. Bu hafta Tatvan, Bitlis’ten geçip Batman’a doğru ilerliyoruz, sonra da Güneşin aşık olduğu şehir “Mardin’e” götüreceğim sizi...

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Kültürü, Tarihi ve Doğasıyla Kadim Şehir Mardin'de mutlaka görmeniz gereken 13 yer

Kültürü, Tarihi ve Doğasıyla Mezopotamya’nın Güzelliklerini Bir Arada Görmenizi Sağlayan Kadim Şehir, Mardin'de göreceğiniz yerleri sizler için hazırladık. UNESCO Dünya Kültürel Miras Listesi'nde yer alan Mardin tarihi, dokusu, iklimi ve yemekleri ile başlı başına mükemmel bir yer!

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Şanlıurfa’da Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağı Var Mı? Yasak Kalktı mı? Urfa’da Bu Hafta Sonu Yasak Var mı?

Şanlıurfa’da hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı? Yasak kalktı mı? Soruları merak ediliyor. 29 Mart’ta yayınlanan son korona haritası doğrultusunda Şanlıurfa’da son durum ne? Şanlıurfa’da bu hafta sonu yasak var mı? İşte net bilgi...

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Kızıltepe'de Hafta Sonu Yasak Var mı? Mardin Kızıltepe'de Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağı Var mı? Yasak Kalktı mı?

29 Mart kabine toplantısından sonra yayınlanan son korona risk haritasına göre Mardin'de (Kızıltepe, Derik, Artuklu, Midyat...) hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı? Mardin risk durumu nedir? İşte Mardin'de (Kızıltepe, Derik, Artuklu, Midyat...) hafta sonu cumartesi, pazar yasak var mı sorusunun cevabı...

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Batman'da Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağı Var mı? Hafta Sonu Yasak Var mı? Kalktı mı?

29 Mart kabine toplantısından sonra yayınlanan son korona risk haritasına göre Batman hangi renk grubunda? Batman'da hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı? Batman risk durumu nedir? İşte hafta sonu yasak var mı sorusunun net ve en kısa cevabı...

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İşte 2021 Ramazan ayında yardım verecek dernek, vakıf, belediye, kurum ve kuruluşlar

MADDİ YARDIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? Yaklaşan 2021 Ramazan ayı ile birlikte Ülkemizde yardıma ihtiyacı olan binlerce aileye Koronavırüs Salgını ile Mücadelenin yanında Sosyal Izolasyonu azamı Ölçüde azaltmak için muhtaçlık yardımına başvuru yapacak vatandaşlarımız evlerinden kolayca başvurabilirler. Bu kurumların Ramazanda para yardımı var mı? Başvuru yapmak için lütfen yazımızı okuyunuz!

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ