Belediye Başkanı

Dargeçit’in Kırsal Mahalleleri Asfaltlanıyor

Mardin’in Dargeçit İlçesine bağlı kırsal mahallelerde başlatılan asfalt çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Tanju Özcan Twiter'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çağrı: "Avrupa sınırlarımızı 3-5 günlüğüne değil süresiz olarak açın"

Son dönemde göçmenlerle ilgili çıkışlarıyla gündeme gelen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'dan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik dikkat çeken bir çağrı geldi. Kendisine hakaret eden Afgan göçmen Sunatullah Saadat'a yanıt verdiği tweet'ler arasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a da seslenen Özcan, "Avrupa sınırlarımızı 3-5 günlüğüne değil süresiz olarak açın. Böylece ABD'nin hain planına ağır darbe vurmuş olursunuz. Ben de size milletin önünde teşekkürlerimi sunarım" dedi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Bolu Belediye Başkanı'na soruşturma açıldı! Bolu Belediye Başkanı'na "nefret ve ayrımcılık" soruşturması

Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Belediye Başkanı Tanju Özcan hakkında, yabancı uyrukluların faydalandığı bazı belediye hizmetlerine zam yapılacağına yönelik açıklamaları sırasındaki ifadeleri nedeniyle soruşturma başlattı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Midyat Belediyesi’nde kadınlara yönelik çalışma

Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin talimatıyla açılan Kadın ve Aile Merkezi’nde kadınlar hem aile ekonomisine para kazandırıyor hem de sanat öğreniyor. El işini öğrenen kadınlar daha sonra yaptıkları ürünleri satarak para kazanıyor.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Nusaybin Kaymakamı değişti

Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Emrullah Temizkan, Mardin Valiliği Hukuk Müşavirliği görevine atandı. Kaymakam Temizkan’ın yerine Muş’un Malazgirt İlçesi Kaymakamı Emre Yalçın’ın atandığı öğrenildi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Kaliteli hizmet vermeyen Belediye Başkanı ağaca bağlandı

Meksika'nın Chiapas eyaletine bağlı Frontera Comalapa kentinde 11 farklı mahallede yaşayanlar, kalitesiz su deposu inşa etmekle suçladıkları Chiapas Belediye Başkanı Oscar Ramirez Aguilar'ı ormanlık alanda ağaca bağladı. Öfkeli mahalle sakinleri, Aguilar'ı elleri arkadan bağlanmış şekilde terk etti.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Mor Evgin ve Marin Harabeleri Turizme kazandırılacak

Nusaybin için tarihi ve kültürel öneme sahip Mor Evgin ve Marin Harabelerinin tanıtımı ve turizme kazandırılması çalışmaları başladı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Başkan Şen'den Başkan Şahin'e 'Ekmek' Çağrısı

Şehri Midyat Derneği Başkanı Ersin Şen, ekmek fiyatlarına yapılan zammın ardından Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin'e çağrıda bulundu.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Mardin'de teftiş raporu: Manevi kızının düğün masrafları belediyeden karşılanmış

Gazete Duvar'da yer alan habere göre, Mardin'de Vali Mustafa Yaman'ın kayyum olduğu döneme ilişkin müfettiş incelemelerinde yeni yolsuzluk iddiaları ortaya çıktı. Raporda, Vali Yaman'ın “manevi kızı” Merve Erciyas Çatal'ın doğum gününden düğün masraflarına kadar yaptığı harcamalarda belediye imkanlarını kullandığı anlatıldı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ