Berk Hakman kimdir, nerelidir? Kaç yaşında? Berk Hakman eşi kim? Berk Hakman yeni dizisi

Oyuncu Berk Hakman hayatı merak ediliyor. Peki Berk Hakman kimdir? Berk Hakman kaç yaşında? Berk Hakman aslen nereli? İşte Berk Hakman hakkında merak edilen detaylar ve hayatı...

BİYOGRAFİ

Berk Hakman Kimdir?

Berk Hakman, 14 Ağustos 1981 tarihinde başkent Ankara’da dünyaya geldi. Kökeni Saraybosna’ya dayanıyor. Babası Erkin Koray'ın Yeraltı Dörtlüsü grubu elemanlarından olan Ataman Hakman’dır.  

Küçük yaşlardan itibaren müzikle de ilgilenmiş ve 11 yaşında gitar çalmaya başlayan Berk Hakman, lise öğrenciliği döneminde klavyeli çalgıların yanı sıra trompet ve bas gitar da öğrendi.  İyi derecede İngilizce ve Fransızca biliyor.  

İlköğretim ve orta öğretim eğitimini Adapazarı’nda tamamladıktan sonra yaşanan 1999 depreminin ardından, yüksek öğretim eğitimi için Akdeniz Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Bölümü ile eğitimine Antalya’da devam etmiştir.

Öğrencilik sürecinde tiyatro kulübüne de giren Hakman, aynı dönemde Antalya’daki Tiyatro Atölyesi’ne de katılmış ve oyunculuk alanında kendisini geliştirmek istemiştir.  

Eğitimine Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Oyunculuk Bölümü ile devam ettikten sonra da kameralar karşısına 2003 yılında ‘Okul’ isimli sinema filmi ile geçti.  

Suskunlar, Kaçak, Mazi Kalbime Yaradı, Kırık Kanatlar, Hatırla Sevgili gibi pek çok yapımda da yer alan yakışıklı oyuncu, şimdilerde ise Exxen isimli dijital platformda yayınlanmakta olan ‘Olağan Şüpheliler’ dizisinde yer alıyor.  

Aslan burcu özelliklerini taşıyan Berk Hakman, 1.78 boyunda ve 72 kilogram ağırlığındadır.  

Berk Hakman’ın rol aldığı bazı diziler ve filmler:

2021 – Olağan Şüpheliler (İnternet Dizisi)

2017 – Siyah İnci (Vural) (TV Dizisi)

2017 – Taksim Hold’em (Fuat) (Sinema Filmi)

2016 – Hayatımın Aşkı (Kaan Engindeniz) (TV Dizisi)

2013 – Kaçak (Ertan Demir) (TV Dizisi)

2012 – Tepenin Ardı (Zafer) (Sinema Filmi)

YORUMLAR

  • Bu oyuncuyu iyi değerlendirin.yetenek..tip..çok yönlülük..herşey var..hiç ara vermeden sürekli rol verilebilir..genç Ken kıymetleri bilinmeli..

Yorum Ekle