Bir Küçük Gün Işığı Fırat Soykök kim? Berk Oktay kimdir, nerelidir? Kaç yaşında? Berk Oktay sevgilisi kim?

Oyuncu Berk Oktay hayatı merak ediliyor. Peki Berk Oktay kimdir? Berk Oktay kaç yaşında? Berk Oktay aslen nereli? İşte Berk Oktay hakkında merak edilen detaylar ve hayatı...

BİYOGRAFİ

Berk Oktay Kimdir?

Berk Oktay, 28 Ekim 1982 tarihinde başkent Ankara’da dünyaya gelmiştir. Yüksek öğretim eğitimini Ankara Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü’nde tamamlamıştır.  

Mezuniyetinin ardından Uğurkan Erez ile çalışmaya başlayan Berk Oktay, sonrasında Best Model yarışmasına katılmış ve ‘Gelecek Vadeden Model’ olarak seçilmiştir.  

Pek çok dünyaca ünlü markanın reklam yüzü olan model, ayrıca uzun bir zaman mankenlik yapmıştır.  

Sonrasında oyunculuğa yönelen Berk Oktay, kameralar karşısına ilk kez 2008 yılında ‘Tatlı Bela Fadime’ isimli televizyon dizisi ile geçmiştir. 2016 yılında Merve Şarapçıoğlu ile dünya evine giren oyuncunun evliliği 2020 yılında sona ermiştir.  

Akasya Durağı adlı dizi ile önemli bir çıkış yakalayan yakışıklı oyuncu, Arka Sokaklar, Alev Alev, Savaşçı, İlişki Durumu: Karışık, Savaşçı gibi pek çok yapımda da yer almıştır. Şimdilerde ise Fox Tv ekranlarında yayınlanmakta olan 'Yasak Elma' adlı dizide Çağatay karakterine hayat vermektedir.

Akrep burcu özelliklerine sahip olan Berk Oktay, 1.91 metre uzunlukta ve 85 kilogram ağırlıktadır.  

Berk Oktay’ın rol aldığı bazı diziler ve filmler:

2007- Tatlı Bela Fadime (Levent) (TV Dizisi)

2009- Arka Sokaklar (Sinan) (TV Dizisi)

2013- Benim Hala Umudum Var (Hakan) (TV Dizisi)

2015- İlişki Durumu: Karışık (Can) (TV Dizisi)

2017- Savaşçı (Kağan Bozok) (TV Dizisi)

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle