Bitcoin (BTC) bir ay önceki seviyelere geri döndü... Bitcoin ne kadar? Bitcoin bugün kaç para? Yorumlar neler, satılmalı mı?

Kripto para borsalarında yaşanan son gelişmelerin ardından yatırımcılar Bitcoin'in fiyatını merak etmeye başladı. Bitcoin ne kadar oldu? BTC bugün kaç TL? Bitcoin (BTC) ile ilgili son değerlendirmeler neler? Satılmalı mı?

GÜNCEL
PAYLAŞ:

Birkaç gün önce kripto para birimlerinde yaşanan sert düşüşün etkileri sürüyor. Bu nedenle vatandaşlar en çok bilinen ve en çok yatırım çeken Bitcoin ile ilgili fiyatları merak ediyor. Peki Bitcoin ne kadar oldu? Bitcoin kaç Türk lirası?

Geçtiğimiz haftalarda Elon Musk'ın Bitcoin ile Tesla satışı yapılabileceğini duyurmasının ardından BTC tırmanışa geçmeye başlamış ve değerine değer katmıştı. Ardından Tesla firması, yüklü miktarda Bitcoin satın alındığını açıklayınca bu yükseliş tırmanmaya devam etmişti.

Bunun yanı sıra dünyaca ünlü teknoloji firması Apple'ın da benzer bir girişimde bulunacağı ve yüklü miktarda Bitcoin satın alımı yapacağı dedikoduları haber ajanslarında dolaşmaya başlamıştı.

Bitcoin, tüm bu pozitif spekülasyonların ardından 50 bin dolar barajını aşarak 60 binlerin üzerine tırmanmıştı. Özellikle Nisan ayının ortalarında Bitcoin tarihi seviyeleri yakaladı ve 63 bin 500 değerine kadar ulaştı.

BİTCOİN BUGÜN NE KADAR?

Kripto para borsasında ABD'nin regülasyona gideceğinin açıklanmasının ardından büyük bir çöküş yaşandı. Bu gerileme yalnızca Bitcoin değil, diğer meşhur kripto para birimlerinin değerine de yansıdı. Litecoin, Etherium gibi kripto paralar yüzde 10'lara varan düşüşler kaydetti.

BİTCOİN FİYATI BUGÜN NE KADAR?

23 Nisan 2021 tarihi itibariyle Bitcoin (BTC) 51 bin 701 dolardan işlem görüyor. Bu miktarın Türk lirası karşısındaki değeri 430 bin 430 TL'ye tekabül ediyor. Özellikle bu hafta içinde meydana gelen kur dalgalanmaları sebebiyle Bitcoin, Türk lirası cinsinden daha fazla değer kazanmış durumda.

BTC YORUMLARI

Bitcoin yatırımı bulunan vatandaşlar son iki günde Türkiye gündemini sarsan Thodex dolandırıcılığı sebebiyle Bitcoin (BTC) ile ilgili yorumları araştırmaya başladı. Bitcoin'in satılmalı mı yoksa elde mi tutulmalı soruları araştırılıyor.

Uzmanlar Bitcoin'in, 56 bin dolar ve 56 bin 500 dolar seviyelerinin üzerinde ivme kazanmak için mücadele ettiğini ifade ediyor. Ayrıca Bitcoin'in 56 bin dolar seviyesinin üzerinde toparlandığını ancak boğaların güçlenemediği belirtiliyor.

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle