matesis

Ekrem Sümer Kimdir? Ekrem Sümer Aslen Nerelidir?

Mardinli işadamı ve siyasetçi Ekrem Sümer, Mardin'de yaptığı başarılı çalışmalarla gündeme gelmektedir.
  • 16.08.2022 15:30
Ekrem Sümer Kimdir? Ekrem Sümer Aslen Nerelidir?

Ömeryan Aşiretine mensup olan Ekrem Sümer, 1979 yılında Mardin'in Ömerli ilçesinde doğdu.

Ekrem Sümer, eğitim hayatına Kızıltepe ilçesinde ilk ve orta eğitimini alarak başladı.

Lise eğitimini Mardin Lisesinde alan Ekrem Sümer, üniversite eğitimini ise Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünü bitirerek tamamladı.

Mardin'deki bir çok sivil toplum kuruluşunda gönüllü olarak birbirinden farklı alanlarda projelerde aktif olarak yer alan Ekrem Sümer, MÜSİAD ve MAREV gibi kuruluşlarda görev yaptı. 

Siyasette gençlik yıllarında başlayan Ekrem Sümer, AK Parti'de Artuklu İlçe Başkan vekilliği, Siyasi Hukuk İşler Başkanlığı, 2014 Cumhurbaşkanlığı, 2018 Haziran ve Kasım seçimlerinde Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanlığı görevini yürüttü.

AK Parti Mardin İl Başkanlığı bünyesinde ise Kızıltepe Koordinatörlüğü, İnsan Hakları Birim Başkanlığı ve şu an AK Parti İl Başkan Yardımcısı ve Genel Sekreterlik brim başkanlığı görevi ile aktif siyasetine devam eden Ekrem Sümer, partinin sosyal sorumluluk projelerinde de görev alıyor.

Çalışma hayatında sigortacılık ve inşaat alanında hizmetler veren Ekrem Sümer, bugüne kadar yüzlerce kişinin istihadam edilmesine aracı oldu.

Spora olan ilgisi ile tanınan Ekrem Sümer, amatör olarak birçok branşta çalışma yaptı.

Spor ve sporcuya destek veren Ekrem Sümer 2020/2021 sezonunda Mardinspor Yönetim Kurulunda başkan yardımcılığı görevini yaptı.

Ekrem Sümer, 1 Ekim 2022 tarihinde yapılan kongrede Mardinspor Başkanlığına tek aday olarak oy birliği ile seçildi. 

Arapça ve Kürtçe dillerini bilen Ekrem Sümer evli olup iki çocuk babasıdır.

 

Yorum Yaz