Levent Gültekin kimdir? Levent Gültekin kitapları ve sözleri

Türk gazeteci, yazar Levent Gültekin hayatı araştırılıyor. Peki Levent Gültekin kimdir? Levent Gültekin aslen nerelidir? Levent Gültekin ne zaman, nerede doğdu? Levent Gültekin hayatta mı? İşte Levent Gültekin hayatı...
 • 04.02.2023 19:00
Levent Gültekin kimdir? Levent Gültekin kitapları ve sözleri
Türk gazeteci, yazar Levent Gültekin edebi kişiliği, hayat hikayesi ve eserleri merak ediliyor. Kitap severler arama motorlarında Levent Gültekin hakkında bilgi edinmeye çalışıyor. Levent Gültekin hayatını, kitaplarını, sözlerini ve alıntılarını sizler için hazırladık. İşte Levent Gültekin hayatı, eserleri, sözleri ve alıntıları...

Doğum Tarihi: 1972

Doğum Yeri: Ardahan

Levent Gültekin kimdir?

Levent Gültekin, 1972 yılında Ardahan’ın Göle ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Göle’de yaptı. Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nde lisansını, Selçuk Üniversitesi Uluslararası İlişkiler’de yüksek lisansını tamamladı.

Medya sektörüne 1995’te Yeni Şafak’la girdi.

Farklı departmanlarda çalıştıktan sonra 2000 yılında Yeni Şafak’ta genel müdür oldu.

Buradan ayrılıp haftalık Gerçek Hayat dergisini çıkardı. 2007 yılında Star Medya grubunda üst düzey yöneticilik yaptı. 2009’da Cine5 Medya Grubu’nda üst düzey yönetici olarak görev aldı. 2010 yılında Cine5’ten de ayrılınca köşe yazarlığına başladı.Halen, diken.com. tr sitesinde köşe yazarlığı yapmaktadır.

Levent Gültekin Kitapları - Eserleri

 • Onurlu Çıkış
 • Şatafatlı Mağlubiyet

Levent Gültekin Alıntıları - Sözleri

 • Adalet olmazsa şiddet ve baskı hüküm sürer. Adalet olmazsa zayıflar ezilir. Adalet olmazsa düzen, huzur kalmaz. Adalet olmazsa güvenli bir yaşam alanı oluşturulamaz. Adalet olmazsa bir ülkenin ekonomisi de, eğitimi de, ticareti de, siyaseti de yozlaşır, çürür, dağılır. (Onurlu Çıkış)
 • Müslümanlar, Batılılardan çok daha fazla müslüman kanı döktü. (Şatafatlı Mağlubiyet)
 • "Düşmanları olmayan bir halk olabilir mi?“ Türkiye'de iktidarlar varlıklarını sürdürmek için düşmanı içeride yarattılar. Her iktidar, kendinden olmayanı düşman olarak lanse etti bize. Öyle ki iktidarların bu politikaları sayesinde düşmanlık içimize yerleşti. Ruhumuzu teslim aldı. En küçük bir fikir ayrılığında karşımızdakine "düşman", "vatan haini" damgası vurmaktan imtina etmiyoruz. Bundan dolayı ne acılarımız ortak, ne de sevinçlerimiz. Ne millet olabildik, ne de devlet. Hepimiz, tabanını kenetlemek ve daha çok oy almak için ötekini düşman olarak tanımlayan iktidarların oyununa geldik. (Şatafatlı Mağlubiyet)
 • Bilimde, sanatta, yaşam tarzında, ahlâkta rekabet edemedikleri ülkelere; lüksle, şatafatla, gösterişle üstünlük taslamayı ve bu alandaki ezikliklerini gidermeyi bir yol olarak görüyorlar... (Şatafatlı Mağlubiyet)
 • Farklı dillerde eğitim veriliyor diye bir ülke bölünmez. Vatandaş mutsuz olursa o ülke bölünür. ... ~... (Onurlu Çıkış)
 • Demokrasi, özgürlük, insan hakları gibi evrensel değerlerden uzaklaşan liderlerin gelişmiş dünya ile bağları kopuyordu. Bu kopuş, yönetimi otoriterliğe, yöneticiyi ise diktatörlüğe götürüyordu. (Onurlu Çıkış)
 • İnancına, mezhebine, yaşam tarzına göre insanlarla ilişki kurma anlayışı, ister istemez toplumda "bizden" "onlardan" ayrımının oluşmasına sebep oluyordu. (Onurlu Çıkış)
 • Herkes demokrasiyi başkasından bekliyor. Peki niçin kendimiz demokrat olmuyoruz, olamıyoruz. Ç0nkü hepimiz içinden geldiğimiz ideolojilerin esiri olmuşuz. Ülkemizin huzuru, refahı , değer kazanması derdinde değil ideolojik zaferler peşindeyiz. (Şatafatlı Mağlubiyet)
 • Bütün ülkeyi kendi mahallemizden ibaret sandık." (Onurlu Çıkış)
 • İdeolojiler ve inançlar bir amaç değil barış, dostluk ve huzur için araçtır. (Şatafatlı Mağlubiyet)
 • Şu basit gerçeği de hepimiz idrak etmeliyiz: Bir devletin hukuk sistemi çökerse, o artık devlet değil mafyadır. (Onurlu Çıkış)
 • İnsanları ideolejilerine, inançlarına, ibadetlerine hamasi sözcüklere göre değil de evrensel değerlere göre değerlendirirsek aynı hüsrana yaşar mıyız? Sanırım iyi , şahsiyetli, sağlam karakterli insanları tanımak için, sağlam bir şahsiyete, yüksek bir ahlâka ve kişiliğe ihtiyaç var. (Şatafatlı Mağlubiyet)
 • * kazanacağız: çünkü öteki dine, öteki ulusa ve öteki politik duruşa saygılıyız... Çünkü aklı başında dürüst insanlarız. ( em ê serbikevin : ji ber ku em ji ola din, ji Netewa din û ji sekna polîtîk a din re rêzdar in . . . Ji ber ku em mirovên baş û biaqil in ) (Şatafatlı Mağlubiyet)
 • Aynı yurdun içinde birbirimize düşmanlık ederek berbat ötesi bir hayatı sürdürüyoruz. (Onurlu Çıkış)
 • , Mahallelerde yaşayıp bütün ülkeyi kendi mahallemizden ibaret sandık. ... ~... (Onurlu Çıkış)
 • Din, bizim elimizde eksiklerimizi, yetersizliklerimizi saklayan bir örtüye dönüştü. (Şatafatlı Mağlubiyet)
 • * iktidara gelirseniz, hal ve hareketlerinize dikkat edin. Kibirli olmayın, kendini beğenmişlik etmeyin. Size ait olmayan şeyleri almayın,güçsüzlere yardım edin ve ahlak kurallarına uyun. Unutmayın ki sonsuz iktidar yoktur. Her iktidar geçicidir ve herkes er ya da geç, önce milletin ve nihayet Allah'ın önünde hesap verecektir. (Şatafatlı Mağlubiyet)
 • Savaş, kan, ölüm bir alimin önereceği şeyler midir Allah aşkına? Dinler huzur, kardeşlik, dostluk tesis etmek için var değil mi? Nasıl oluyor da merhameti, bağışlamayı, yaşatmayı, dostluğu, kardeşliği öğütleyen bir dinden ve onun peygamberinden bu kadar ölüm taraftarlığı çıkarıyorsunuz? (Şatafatlı Mağlubiyet)

Yorum Yaz