tatlidede
dedas
tatlidede
Fuar

Maden Tetkik ve Arama (MTA) Genel Müdürü Yasin Erdoğan kimdir, nereli, kaç yaşında? Yasin Erdoğan daha önce hangi görevlerde bulundu? Yasin Erdoğan ne iş yaptı?

3 Temmuz 2021 tarihli Resmi Gazete' de yer alan Cumhurbaşkanlığı kararına göre Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü görevine Yasin Erdoğan getirildi. Peki, Maden Tetkik ve Arama (MTA) Genel Müdürü Yasin Erdoğan kimdir, nereli, kaç yaşında? Yasin Erdoğan daha önce hangi görevlerde bulundu? Yasin Erdoğan ne iş yaptı? Detaylar haberimizde...
  • 03.07.2021 11:57
Maden Tetkik ve Arama (MTA) Genel Müdürü Yasin Erdoğan kimdir, nereli, kaç yaşında? Yasin Erdoğan daha önce hangi görevlerde bulundu? Yasin Erdoğan ne iş yaptı?

3 Temmuz 2021 tarihli Resmi Gazete'de yer alan Cumhurbaşkanlığı atama kararları ile bazı bakanlık ve kurumlarda yaşanan görev değişiklikleri, köklü revizyona gidildiğinin işareti oldu. Bu kurumlardan bir tanesi de Maden Tetkik ve Arama olurken göreve yeni atanan Maden Tetkik ve Arama (MTA) Genel Müdürü Yasin Erdoğan kimdir, nereli, kaç yaşında? Yasin Erdoğan daha önce hangi görevlerde bulundu? Yasin Erdoğan ne iş yaptı? soruları da merak ediliyor, işte detaylar...

MTA Genel Müdürü Yasin Erdoğan kimdir, hayat hikayesi ne?

Yasin Erdoğan, 1976 yılında Artvin, Borçka’da doğdu. 45 yaşındaki Erdoğan, lisans eğitimini Çukurova Üniversitesi, Maden Mühendisliği Bölümü’nde, yüksek lisans eğitimini Ecole des Mines de Paris’te, doktora eğitimini 2007 yılında Çukurova Üniversitesi’nde tamamlamış ve 2017 yılında doçent unvanını kazanmıştır.

Erdoğan’ın 1997 yılında başlayan kariyer hayatı sırasıyla Çukurova Üniversitesi’nde araştırma görevlisi, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, MTA’da mühendis, Mustafa Kemal Üniversitesi Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği Bölümünde Bölüm Başkanı, İskenderun Teknik Üniversitesi’nde öğretim üyeliği, basın ve halkla ilişkiler danışmanı, yabancı diller yüksekokul müdürü, mühendislik ve fen bilimleri enstitüsü yönetim kurulu üyeliği, enerji enstitüsü yönetim kurulu üyeliği, senatör ve genel sekreter olarak görev yürütmüştür.

30 Eylül 2019 tarihinde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’na bağlı MTA Madencilik AŞ’ye (MTAIC) Genel Müdür ve yönetim kurulu üyesi olarak atandı.

Evli ve 3 çocuk babası olan Erdoğan; Fransızca, İngilizce ve Gürcüce bilmektedir.

Son olarak Erdoğan, 3 Temmuz 2021 tarihinde yayımlanan Resmi Gazete kararında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğüne atandı.

Yorum Yaz