Miguel Serrano kimdir? Miguel Serrano kitapları ve sözleri

Şilili Yazar, Diplomat, Şair Miguel Serrano hayatı araştırılıyor. Peki Miguel Serrano kimdir? Miguel Serrano aslen nerelidir? Miguel Serrano ne zaman, nerede doğdu? Miguel Serrano hayatta mı? İşte Miguel Serrano hayatı... Miguel Serrano yaşıyor mu? Miguel Serrano ne zaman, nerede öldü?
 • 27.01.2023 17:00
Miguel Serrano kimdir? Miguel Serrano kitapları ve sözleri
Şilili Yazar, Diplomat, Şair Miguel Serrano edebi kişiliği, hayat hikayesi ve eserleri merak ediliyor. Kitap severler arama motorlarında Miguel Serrano hakkında bilgi edinmeye çalışıyor. Miguel Serrano hayatını, kitaplarını, sözlerini ve alıntılarını sizler için hazırladık. İşte Miguel Serrano hayatı, eserleri, sözleri ve alıntıları...

Doğum Tarihi: 10 Eylül 1917

Doğum Yeri: Şili

Ölüm Tarihi: 28 Şubat 2009

Ölüm Yeri: Şili

Miguel Serrano kimdir?

Şilili emekli diplomat, kâşif ve şair.

Miguel Serrano Kitapları - Eserleri

 • C.G. Jung & Hermann Hesse

Miguel Serrano Alıntıları - Sözleri

 • "Bazı insanlar hem Siddhartha'yı hem de Bozkırkurdu'nu yazmış olabildiğimi anlayamazlar. Fakat onlar birbirini tamamlıyor; onlar, aralarında gidip geldiğimiz iki kutup..." -Hermann Hesse (C.G. Jung & Hermann Hesse)
 • "Doğaya yakın olduğunuzda Tanrı'nın sesini dinleyebilirsiniz." -Hermann Hesse (C.G. Jung & Hermann Hesse)
 • Bu arada herkes, herkese öğretmenlik yapıyor ve kimse iyileşmenin yolunun tam da kendinden başlaması gerektiğinin farkında değil gibi görünüyor. -Carl Gustav Jung (C.G. Jung & Hermann Hesse)
 • "İnsan kendi doğasına göre yaşamalı; kendini tanımaya yoğunlaşmalı ve sonra kendi hakkındaki hakikate göre yaşamalı. Bir vejetaryen olan kaplan hakkında ne derdiniz? Elbette onun kötü bir kaplan olduğunu söylerdiniz. Dolayısıyla herkes hem bireysel hem de kolektif açıdan kendi doğasına uygun şekilde yaşamalı." -Carl Gustav Jung (C.G. Jung & Hermann Hesse)
 • "Şair geçmişi çağrıştırmalı ve onu tekrar yaşamalı, fâni olanı zapt etmeli. Bu onun işinin önemli bir yanıdır." -Hermann Hesse (C.G. Jung & Hermann Hesse)
 • Kişi ancak kendini karşılaştırma şansına sahip olduğu ve kendiyle arasında ayrım yapabildiği bazı kişilerle -genel olarak pek çok kişiyle- derinlemesine ve koşulsuz ilişkide olduğu zaman kendini keşfedebilir. Son derece egoist olan biri Everest Dağı'nın ıssızlığına çekilecek olsaydı kibirli meskeninin rahatlığı hakkında birçok şey keşfederdi, fakat kendi hakkında neredeyse hiçbir şey -örneğin önceden bilemediği hiçbir şey- keşfedemezdi. -Carl Gustav Jung (C.G. Jung & Hermann Hesse)
 • "Unutma, sözcükler maskelerdir..." -Hermann Hesse (C.G. Jung & Hermann Hesse)
 • "Kendi evinde oturup doğru düşünceyi düşünen doğru adam yüz mil uzaktan duyulacaktır." -Eski bir Çin atasözü (C.G. Jung & Hermann Hesse)
 • 'Var olmak yapmaktır ve etmektir.' Fakat varlığımız yalnızca Ego'muzun isteğine bağlı olmadığından bizim yapıp etmemiz de büyük ölçüde bilinçdışının hâkimiyetine bağlıdır. Ben sadece Ego'mdan dolayı istekli değilim, aynı zamanda yaratıcı ve etkin olmak için de yaratılmışım. -Carl Gustav Jung (C.G. Jung & Hermann Hesse)
 • Doğu her zaman ruhun ülkesi ve ışığın kaynağıdır. (C.G. Jung & Hermann Hesse)

Yorum Yaz