tatlidede
dedas
tatlidede
Fuar

Mohamedou Ould Slahi kimdir? Mohamedou Ould Slahi kitapları ve sözleri

Yazar Mohamedou Ould Slahi hayatı araştırılıyor. Peki Mohamedou Ould Slahi kimdir? Mohamedou Ould Slahi aslen nerelidir? Mohamedou Ould Slahi ne zaman, nerede doğdu? Mohamedou Ould Slahi hayatta mı? İşte Mohamedou Ould Slahi hayatı...
  • 04.12.2022 06:00
Mohamedou Ould Slahi kimdir? Mohamedou Ould Slahi kitapları ve sözleri
Yazar Mohamedou Ould Slahi edebi kişiliği, hayat hikayesi ve eserleri merak ediliyor. Kitap severler arama motorlarında Mohamedou Ould Slahi hakkında bilgi edinmeye çalışıyor. Mohamedou Ould Slahi hayatını, kitaplarını, sözlerini ve alıntılarını sizler için hazırladık. İşte Mohamedou Ould Slahi hayatı, eserleri, sözleri ve alıntıları...

Doğum Tarihi: 20 Aralık 1970

Doğum Yeri: Moritanya

Mohamedou Ould Slahi kimdir?

Mohamedou Ould Slahi Kitapları - Eserleri

  • Guantanamo Günlüğü

Mohamedou Ould Slahi Alıntıları - Sözleri

  • İtiraflar bir inci kolyedeki inciler gibidir. Eğer ilk inci düşerse, diğerleri de onu izler. (Guantanamo Günlüğü)
  • İki seçeneğin var: ya sanık ya tanık olacaksın. (Guantanamo Günlüğü)
  • Arap ülkelerindeki "Gizli Polis"in komik yanı, ahalinin resmî üniformalı polisten çok onları tanımasıdır. (Guantanamo Günlüğü)
  • Ne zaman hayatın yolunda gittiğini düşünseniz,  size ihanet ediyor. (Guantanamo Günlüğü)
  • Şiddet şiddeti doğurur; geri ödeme garantisi sadece şiddet borcudur. Bu biraz zaman alabilir, ama her zaman verdiğiniz borcu geri alırsınız. (Guantanamo Günlüğü)
  • “sana bir hediyem var,” diyerek, bana bir yastık uzattı. Evet bir yastık. Hediyeyi aşırı sahte bir sevinçle aldım. Bunun sebebi yastık için ölüyor olmam değil. Hayır yastığı fiziksel işkencenin sona erdiğinin bir işareti gibi düşünmüştüm. Bizim ülkemizde sokakta çıplak dolaşan bir adam fıkrası anlatılır. biri adama sormuş:”Sana nasıl yardımcı olabilirim?” Adam cevap vermiş “ayakkabı ver” İşte benim durumumda tıpkı bunu andırıyordu. Sanki ihtiyacı olan tek şey yastıkmış gibi! Ama bu başka bir şeydi: hücremde tek başıma olduğundan etiketi defalarca okudum. (Guantanamo Günlüğü)
  • ...Suç nispî bir şeydir; hükûmetin dilediği şekilde tanımlayıp yeniden tanımladığı bir şeydir. İnsanların çoğunluğu, gerçekte hukukun çiğnenmesi ile hukuk içinde kalınması arasındaki çizginin nereden geçtiğini bilmez. Eğer tutuklanırsanız durum kötüleşir, çünkü çoğu insan tutuklama için hükûmetin geçerli nedenleri olduğuna inanır. (Guantanamo Günlüğü)

Yorum Yaz