tatlidede

Nuran Alptekin Kepenek kimdir? Nuran Alptekin Kepenek kitapları ve sözleri

Öğretmen, Yazar Nuran Alptekin Kepenek hayatı araştırılıyor. Peki Nuran Alptekin Kepenek kimdir? Nuran Alptekin Kepenek aslen nerelidir? Nuran Alptekin Kepenek ne zaman, nerede doğdu? Nuran Alptekin Kepenek hayatta mı? İşte Nuran Alptekin Kepenek hayatı...
 • 02.02.2023 16:00
Nuran Alptekin Kepenek kimdir? Nuran Alptekin Kepenek kitapları ve sözleri
Öğretmen, Yazar Nuran Alptekin Kepenek edebi kişiliği, hayat hikayesi ve eserleri merak ediliyor. Kitap severler arama motorlarında Nuran Alptekin Kepenek hakkında bilgi edinmeye çalışıyor. Nuran Alptekin Kepenek hayatını, kitaplarını, sözlerini ve alıntılarını sizler için hazırladık. İşte Nuran Alptekin Kepenek hayatı, eserleri, sözleri ve alıntıları...

Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Nuran Alptekin Kepenek kimdir?

Nuran Beşikdüzü Öğretmen Okulu’nu bitirdi. Evlilik nedeniyle ABD’ye yerleşti. ABD’den döndükten sonra eğitimini devam ettirdi. Öğretmenlik yaparken ve çocuklarını büyütürken, önce Gazi Eğitim Enstitüsü İngilizce Bölümü’nü bitirdi ardından Hacettepe Dil Bilimi Bölümü’ne girdi. ODTÜ İngilizce Dili Eğitimi Bölümü’nde master yaptı.

Evli ve iki çocukludur.

Nuran Alptekin Kepenek Kitapları - Eserleri

 • Oy Cihan Bizum Cihan

Nuran Alptekin Kepenek Alıntıları - Sözleri

 • Yaşamanın en güzeli bizde biçimlenmiştir. Eğilmeden yaşamak, sıkılı bir yumruk gibi. Zalimlere ve uşaklara karşı yalvarmadan. Emperyalizme ve onun uşaklarına korku salarak yaşamak. Soyguncusuna rahat bir uyku çektirmeden yaşamak. Bizim için hayatın yaşamanın en güzeli bu. Sevgili anneciğim, bizden sonrakilere örnek bir hayat, kutsal bir mücedele. Zaten, ana, bana hep öğütlerin arasında "oğlum namuslu ve dürüst ol" dememiş miydin! Ben o öğüdünü yerine getirdim. Gelecek bizimdir. O gelecek çile istiyor, işkence, ölüm istiyor. Buna katlanmak gerek. (Oy Cihan Bizum Cihan)
 • "68 Gençliği yok edilmeye çalışılmıştır veya yok edilmiştir. Çünkü onlar, gerçekleri görüp, sorumlulara ileterek, gerçekten, Anayasa'ya ve Atatürk devrimlerine sahip çıkmaya çalışmışlardır. Yöntemleri tartışılabilir fakat hiçbir zaman kötü niyetli veya ikiyüzlü olmamışlardır. " (Oy Cihan Bizum Cihan)
 • .. Biliyorum razıyım cezama Çalmadım öldürmedim ama Daha kötüsünü yaptım Ne yaptım biliyor musunuz Reis Bey Tuttum insanları sevdim (Oy Cihan Bizum Cihan)
 • Güzel günler göreceğiz çocuklar Güneşli günler göreceğiz, Motorları maviliklere süreceğiz çocuklar Işıklı maviliklere süreceğiz ... Nazım Hikmet (Oy Cihan Bizum Cihan)
 • Milliyetçilik diye diye, ülke insanını koyun yerine koyarak, susturarak, en yetkin insanlarını bir yol edilgin kılarak, ülkenin geleceğiyle hiç umursamadan oynayanlar kimlerdir? (Oy Cihan Bizum Cihan)
 • 1968, Türkiye'de irticanın örgütlendiği, faşist komando kamplarının hızla çoğaldığı ve sağcı, faşist saldırıların en yoğunlaştığı yıldır. (Oy Cihan Bizum Cihan)
 • "Milliyetçiliğin arkasına sığınarak, paralarını kendi ülkelerinin bankalarına güvenmeyip başka ülkelerin bankalarında saklayanlar kimlerdir ?" (Oy Cihan Bizum Cihan)
 • Can Yücel bir şiirinde şöyle diyor: Kuzu gibi olun diyorlar Büyüyüp ortaya çıkınca Koyun gibi gütmek için sizi... (Oy Cihan Bizum Cihan)
 • "Hainlere karşı baş kaldırmaktan başka çare kalmadı. Korkmayalım. Vatanın kurtuluşu uğruna mücadele bir namus borcudur. Ve zaten kaybedilecek bir canımız kalmıştı." (Oy Cihan Bizum Cihan)

Yorum Yaz