tatlidede

Şevket Çoruh coronaya yakalandı! Şevket Çoruh kimdir? Şevket Çoruh nerelidir, kaç yaşındadır?

Şevket Çoruh coronaya yakalandı! 'Arka Sokaklar' dizisinde 'Mesut komiser' karakterine hayat veren Şevket Çoruh, koronavirüse yakalandı. Çoruh, "Ah be pozitif bir sen eksiktin. Üzgünüm çok. Sağlık olsun" dedi. Bu üzücü haberinden ardından Şevket Çoruh'un hayatı merak edildi. 15 sezondur Arka Sokaklar dizisinde rol alan oyuncu Şevket Çoruh, hangi film ve dizilerde oynadı. Peki aslen Artvinli olan 47 yaşındaki Şevket Çoruh evli mi, kızı Gülenay Çoruh kaç yaşında?
  • 18.04.2021 17:00
Şevket Çoruh coronaya yakalandı! Şevket Çoruh kimdir? Şevket Çoruh nerelidir, kaç yaşındadır?

Şevket Çoruh coronaya yakalandı!

Arka Sokaklar' dizisinde 'Mesut komiser' karakterine hayat veren Şevket Çoruh, corona virüsüne yakalandı. Çoruh, "Ah be pozitif bir sen eksiktin. Üzgünüm çok. Sağlık olsun" dedi.

Oyuncu Şevket Çoruh coronaya yakalandı

‘Arka Sokaklar’ dizisinden bir corona virüsü haberi daha geldi. Son olarak coronaya yakalanan Merve Oflaz’ın ardından Şevket Çoruh’un da corona testi sonucu pozitif çıktı.

Çoruh, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Ah be pozitif bir sen eksiktin. Üzgünüm çok. Sağlık olsun” dedi.

Öte yandan Arka Sokaklar dizisinin bu akşam oynamasında bir sıkıntı yaşanması beklenmiyor.

Şevket Çoruh Kimdir?

8 Mart'ta hayatını kaybeden Rasim Öztekin, geleneksel Türk tiyatrosunun en önemli simgelerinden biri olan 'Dümbüllü Kavuğu'nu, sağlık sorunları nedeniyle Şevket Çoruh'a devretmişti. Çoruh, Kavuğun 6'ıncı sahibi olmuştu.

Şevket Çoruh kaç yaşında? Şevket Çoruh nerelidir?

Şevket Çoruh, 30 Haziran 1973 tarihinde İstanbul’da, terzi bir anne ile şoför bir babanın tek çocuğu olarak doğmuştur.

Babası Selami bey Üsküdar-Kadıköy hattında dolmuş şoförlüğü yapmaktaydı. 14 yaşından 24 yaşına kadar İstanbul Maltepe’de büyümüştür.

Şevket Çoruh, Aslen Artvinlidir. Ailesi 1877-1878 Osmanlı-Rus Savaşı sonunda Ardanuç’un Anaçlı köyünden İstanbul’a göç etmiş ve 1973 yılında istimlak edilerek bugün Ömerli Barajı suları altında kalmış olan Muratlı köyüne yerleşmiştir.

İlk ve orta öğrenimini Üsküdar’da Taşmektep İlkokulu’nda, lise öğrenimini ise Kartal Anadolu Lisesi’nde tamamlamıştır. Liseden sonra girdiği Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde tiyatro eğitimi aldı.

Günay Karacaoğlu ile yaptığı evlilikten bir kızı bulunmaktadır. Daha sonra Günay Karacaoğlu'ndan boşanmış ve bunu da "Birbirimize artık aşık değiliz." şeklinde açıklamıştır.

Şevket Çoruh 3 Nisan 2017 tarihinde 21 yıllık maddi birikimleri olan 7 klasik arabasını ve 3 evini satıp ayrıca da bankadan 7 milyon lira kredi alarak İstanbul Kadıköy'de Baba Sahne adını verdiği tiyatroyu açtı. Tiyatronun açılışında Müjdat Gezen kendisinde bulunan İsmail Dümbüllü'nün fesini Şevket Çoruh'a devretti.

1989 yılından beri çeşitli tiyatro oyunlarında rol aldı. Bu sanat merkezinden mezun olan sanatçı, adını bir İnternet firmasının reklamında oynadığı "Kokoreççi" tiplemesiyle duyurmuştur.

2006 yılında bu yana Arka Sokaklar adlı dizide oynamaktadır. Kendisi en çok Arka Sokaklar dizisindeki Mesut rolüyle tanınır. sinemada Eğreti Gelin, Usta filmleri ve İnşaat ile Çakallarla Dans gibi film serilerindeki oyunculuğu ile tanındı.

Broadway geçmişinde sahnelenen en uzun tek kişilik oyun olan Caveman (Mağara Adamı) adlı tiyatro oyununun Türkiye'de sahnelendiği ikinci sezonunda 23 Ekim 2010 tarihinden itibaren rol aldı.

 

Oynadığı Bazı Sinema Filmleri
2008 Usta
2004 Eğreti Gelin (Hasan)
2004 Anlat İstanbul (Recep)
2003 İnşaat (Sudi)Oynadığı Bazı Dizi Filmler


Arka Sokaklar Mesut 2006
Gönül Kudret 2006
Savcının Karısı Ünal 2005
Canın Sağolsun Tayfun 2005
Sultan Makamı Sultan 2003
Azad Zübeyir 2002
Yılan Hikayesi Yaşar 1999
Affet Bizi Hocam Bekir 1998
Köşe Kapmaca 1996
Sevda Kondu Rıza 1996
Çiçek Taksi Çamur Şevket 1995Oynadığı Bazı Televizyon Filmleri


Kayıp Aşklar Kemal 2004
Bir Aşk Hikayesi Musa 2004
Gülizar Pirasan 2004
 


Ödülleri

11. ÇASOD "En İyi Oyuncu" Ödülleri, 2004 › En İyi Erkek Oyuncu İnşaat
23. İstanbul Film Festivali, 2004 › En İyi Erkek Oyuncu İnşaat
25. Siyad Türk Sineması Ödülleri, 2003 › En İyi Erkek Oyuncu İnşaat

Editör: Mustafa Kardaş

Yorum Yaz