Türk kadınına hakaret eden Sunatullah Saadat kimdir? Sunatullah Saadat nerelidir, kaç yaşında? Afgan Gazeteci Sunatullah Saadat ne dedi? Sosyal medya hesabı nedir?

YouTube hesabında yayınladığı bir videoda Türk kadınlarına ve Türk gençlerine hakaretler yağdıran Afgan asıllı gazeteciye Sunatullah Saadat kullandığı ifadelerden dolayı tekiler sürüyor. Sosyal medyada #SunatullahSaadatTutuklansın etiketi ile binlerce paylaşım yapıldı. Tepki paylaşımların ardından hayat hikayesi merak konusu olan Afgan gazeteci Sunatullah Saadet, internette en çok aranan isim oldu. Sunatullah Saadat'tan skandal ifadeler... Peki, Sunatullah Saadat kimdir? Sunatullah Saadat aslen nerelidir, Kaç yaşında? Sunatullah Saadat’in YouTube, Twitter, Facebook, İnstagram hesabı adı nedir? İşte tüm detayları ile Sunatullah Saadat’in hayat hikayesi…
  • 09.08.2021 12:20
Türk kadınına hakaret eden Sunatullah Saadat kimdir? Sunatullah Saadat nerelidir, kaç yaşında? Afgan Gazeteci Sunatullah Saadat ne dedi? Sosyal medya hesabı nedir?

Kendisini Afgan gazeteci olarak tanımlayan Sunatullah Saadat Youtube kanalı üzerinden yayınladığı videoda Türk kadınlarına ve Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'a ağır hakaretlerde bulundu. Sunatullah Saadat hakaretlerinin ardından yayınladığı yeni bir video ile özür diledi.

İnternette yayınlanan bir videoda Türk kadınlarına ve Türk gençlerine hakaretler yağdıran Sunatullah Saadat isimli şahısa tekiler sürüyor. Sosyal medyada #SunatullahSaadatTutuklansın etiketi ile binlerce paylaşım yapıldı. Peki Sunatullah Saadat kimdir? Kendisini Afgan gazeteci olarak tanımlayan Sunatullah Saadat Youtube kanalı üzerinden yayınladığı videoda Türk kadınlarına ve Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'a ağır hakaretlerde bulundu. Sunatullah Saadat hakaretlerinin ardından yayınladığı yeni bir video ile özür diledi.

Yayınladığı bir vide ile Türk kadınına hakaret eden Sunatullah Saadat herkesin tepkisini çekti. Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın yabancılarla ilgili söylemleri nedeniyle Saadat, Tanju Özcan'ı hedef aldı ve Türklere ağır hakaret etti.

SUNATULLAH SAADAT KİMDİR?

Sunatullah Saadat hakkında çok fazla bilgi bulunmuyor.

Sunatullah Saadat kendisini Afgan gazeteci olarak tanımlıyor.

Sunatullah Saadat Youtube kanalı olan Afgan bir gazetecidir.

Muhabir Sunatullah Saadat, çektiği videoda  Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ı hedef aldı ve Türklere ağır hakaret etti. Saadat’ın Türk kadınlarının göğüslerini göstererek para kazandığını söylemesi tepki çekti.

Sunatullah Saadat Türk milletine ve Türk kadınına ağır hakaretlerde bulundu. Daha sonra yayınladığı video ile özür dileyen Sunatullah Saadat sosyal medyada binlerce kişinin de tepkisini aldı. #SunatullahSaadatTutuklansın etiketi ile Sunatullah Saadat hakkında binlere Tweet atıldı.

İşte o tweetlerden bazıları;

“Dün Hakaret, bugün özür diliyor Tanju Özcan Ve Türk Kadınından. Özür yetmez.”

“Ülkenden kaçıp benim ülkemde bana hakaret edemezsin! Türk Kadınına ve seçilmiş belediye başkanına laf söyleyemezsin! O hastalıklı pis fikirlerini de al ve defol!”

“Şimdi Afganistan gerçeklerini sıralayarak gevezelik yapmak istemem fakat biz "bayan değil, kadın" derken "karı" düzeysizliğine düşürülmek simülasyonun "başlangıç noktasına dön" talihsizliği oldu. Bunu asla kabul etmeyeceğiz.”

“Kendi ülkesinde bu kadar rahat konuşamaz, burda istedigini soyleyecek oyle mi?”

AFGAN GAZETECİ SUNATULLAH SAADAT NE DEDİ?

Sunatullah Saadat, “Gece gündüze kadar göğüslerini göstererek para kazanan sizin gençleriniz değil mi? Google’a yaz, ne çıkıyor? Çıplak karılar çıkıyor. Sizin ülkenizi kültürle bozmuşlar” dedi.

SUNATULLAH SAADAT INSTAGRAM HESABI NEDİR?

Sunatullah Saadat'ın Instagram hesabı: @sunatullah.saadat'dır. 8 binin üzerinde takipçisi bulunan Saadat YouTube'daki skandal açıklamalarıyla tepki çekmiştir.

Sunatullah Saadat kimdir? | Afgan Gazeteci Sunatullah Saadat ne dedi? | instagram hesabı nedir?

 SUNATULLAH SAADAT YOUTUBE KANALI NEDİR?

Sunatullah Saadat'ın YouTube kanalının adı: AFRASIYAB VLOGGER'dır. Saadat'ın 2,92 B abonesi vardır.

Sunatullah Saadat kimdir? | Afgan Gazeteci Sunatullah Saadat ne dedi? | instagram hesabı nedir?

Yorum Yaz