Yasemin Allen kimdir, nerelidir? Kaç yaşında? Yasemin Allen annesi babası kim?

Oyuncu Yasemin Allen hayatı merak ediliyor. Peki Yasemin Allen kimdir? Yasemin Allen kaç yaşında? Yasemin Allen aslen nereli? İşte Yasemin Allen hakkında merak edilen detaylar ve hayatı...
  • 10.08.2022 18:28
Yasemin Allen kimdir, nerelidir? Kaç yaşında? Yasemin Allen annesi babası kim?

Yasemin Allen Kimdir?

Yasemin Allen, 10 Temmuz 1989 tarihinde Londra’da dünyaya gelmiştir. Tam adı Yasemin Kay Allen olarak bilinmektedir. Sinema oyuncusu Suna Yıldızoğlu’nun kızıdır.  

Babası İngiliz olan Allen henüz 3 aylıkken anne ve babası ayrılmıştır. Babası Dudley Allen ise yaşamına Güney Afrika’da devam etme kararı almıştır.  

İlköğretim eğitimine Türkiye’de başlamış fakat 11 yaşında annesiyle beraber Avustralya’ya gitmiştir. Eğitimine burada devam etmiş ve orta öğretimini de Avustralya’da tamamlamıştır.  

Yüksek öğretim eğitimine Queensland Universitesi  Sinema ve Televizyon Bölümü ile devam etmiş ve 2008 yılında da L’Oreal adlı kozmetik markasının ‘Yeni Yüz’ yarışmasında da finalist olmayı başarmıştır.  

Aynı yıl Türkiye’ye gelmeye karar veren oyuncu, bu alanda kendisini geliştirmek için Müjdat Gezen Sanat Merkezi Konservatuvar Tiyatro Bölümü’nde eğitim almış ve okulunu başarıyla tamamlamıştır.  

Kameralar karşısına ilk kez ‘Elif’ adlı televizyon dizisi ile geçen güzel oyuncu, dizideki performansı ile de izleyicinin beğenisini kazanmayı başarmıştır.  

Hayat Devam Ediyor, Su ve Ateş, Merhamet, Muhteşem Yüzyıl, Şeref Meselesi gibi yapımlarda da yer alan başarılı oyuncu, şimdilerde Star Tv ekranlarında yayınlanmakta olan ‘İyi Günde Kötü Günde’ adlı dizide Melisa karakterine hayat vermektedir.  

Yengeç burcu özelliklerine sahip olan Yasemin Allen, 1.75 metre uzunlukta ve 54 kilogram ağırlıktadır.  

Filmleri ve dizileri :

2014 - Şeref Meselesi (dizi)

2014 - Ulan İstanbul (dizi)

2014 - Muhteşem Yüzyıl

2013-2014 - Merhamet

2013 - Su ve Ateş

2011 - Hayat Devam Ediyor

2010 - Yerden Yüksek

2009 - Kavak Yelleri (3. Sezon)

2008 - Elif

Editör: Meliha Güneş

Yorum Yaz