Boğa burcu hangi ay? Boğa burcu tarihi nedir? Boğa burcu özellikleri nelerdir? Boğa erkeği ve kadını

Boğa burcu nedir? Boğa burcu tarihi nedir? Boğa burcu özellikleri nelerdir? Boğa burcu hangi ay? Boğa burcunun olumlu olmsuz özellikleri nelerdir? Boğa burcu erkeği ve kadının özellikleri...

ASTROLOJİ

Boğa burcu hangi ay ve özellikleri :

Boğa burcuna sahip olan kişiler 21 Nisan - 20 Mayıs tarihlerinin arasında doğmuş olan kişilerdir.

Olumlu yönleri: Güvenilir, sadık, zevkli, gurme, sahiplenici, tutkulu, yaratıcı, estetik ve sanat yönü güçlü, uyumlu, lüks ve konfora düşkün, sağlıklı

Olumsuz yönleri: Ağır, inatçı, sabitfikirli, tutucu, bağımlı, keyifçi, yavaş ama sert öfkelenen

Boğa burcu erkeği özellikleri

Çok güçlü bir fiziksel yapıya sahip olan Boğa kadınları, aşkta aşırılığa kaçabilir Gerçek sevgiyi ararken yanlış evliliklere sürüklenebilirler. Sessiz, sakin yapısına rağmen derin ve yoğun duygulara sahiptirler. Ses tonları mükemmeldir. Sanata karşı eğilimlerini engelleyemezler. Boğa kadınlarının güzelliğe ve uyuma olan tutkularını herkes anlayamaz. Her şeyden şikayet eden insanlardan olmadıkları için de, çoğu kez gereğinden fazla sorumluluk alırlar. Annelik ve eş olmak Boğa kadınlarına çok yakışır. Adeta eviyle bütünleşir. Sakin ve dişi yapılarıyla çocuklarını ve sevdiklerini taşır ve hiç şikayet etmez. Çocuklarına küçük yaşta disiplinli ve derli toplu olmayı öğretir. Boğa kadınlarının mutfak malzemelerine karşı zaafları vardır. Günün uzun bir zamanını mutfakta geçirebilirler. Yemek yaparken genelde sağlıklı olmasına özen gösterirler. Sadık bir dost, cana yakın bir sevgili olan Boğa kadını, hayatının sonuna kadar sevdiğine bağlı kalır. Kırmızı çizgileri aşılırsa da boynuzlarını karşı tarafa yöneltir. Boğa kadını esprili, şakacı ve müstehcendir. Boğa kadınıyla yaşanan ilişki yürekten, samimi bir ilişki olur. Duygusaldır. Seksi bir sanat olarak görür. Ön sevişmeyi, sarılmayı, karşılıklı masaj yapmayı ve uzun uzun dokunmayı sever. Utangaç bir sevgiliyi ikna etmekten, onu kabuğundan çıkarmaktan hoşlanmaz; Boğa kadınının ya ihtiyaçlarına karşılık verirsiniz ya da arkasına dönüp gidişini izlersiniz. Eğer onu hak ettiği şekilde severseniz, hayatınızın sonuna kadar sizinle olur.

Boğa burcu kadınları ilişkilerinde sabit ve güvenilirdir. Güveni kazandığınız taktirde ilişkisini mutlu bir ilişkiye dönüştürebilmek için elinden geleni yapar. Sağlık da Boğa kadını için önemlidir. Dansı, yoga yapmayı ya da sporu severler. Doğayla barışık olan Boğa kadınını bahçede çiçek yetiştirirken, hayvanları severken ya da vahşi doğada kamp yaparken bulabilirsiniz. Zarif ve aklı başında, duygusal ve duyarlı, lüks düşkünü ama yeri geldiğinde ellerini kirletmekten de çekinmeyen Boğa kadınlarının harika bir stili vardır. Boğa kadını dişilik özelliklerini güçlü yansıtır. Yönetici gezegeni Venüs onlara yuvarlak hatlar, sessiz ama çekici bir albeni ve tensel hazlar verir. Haritalarında Venüs'ü güçlü olan Boğa kadınları güzelliğe, giyime, rahatlığa, konfora önem verir. Bu bakımdan Boğa kadını erkekler için, ideal, uyumlu dişi figürü gibi görünürler. Boğa kadını sadıktır ve aynı kararlılığı ve huzuru karşısından da bekler. Güvenliğe önem verdiği için ilişkilerinde para ve güç önemlidir. Boğa kadını karşısındakinin güçlü ve gizemli ister. Güçlü bir ilişkide karşısındakinin onu kıskanması ona gizlice keyif verebilir. Muhafazakâr olduğu için fazla flörtçü olduğu söylenemez ama Venüs’ü İkizler olan Boğa kadınları daha hareketli ve ilişkilerinde renklidir. Venüs’ü Boğa ya da Yengeç olan Boğa kadını ise daha anaç ve ailevi değerleri ön plana alabilir. Boğa’nın bu görünümü daha gelenekçi ve her şey uğruna keyfinin, kurulu düzenin bozulmasını istemez. Boğa kadının doğaya yakın olmak gibi, doğal, verimli bir yapısı vardır. Genel olarak düzen ve alışkanlıklarına bağlıdır. Büyük sürprizlerden ya da ani gelişme ve şakalardan hoşlanmazlar. Hareketli ve zihinsel yönden fazla heyecan bekleyen biriyseniz Boğa kadını size göre olmayabilir, zira o alışılmışın dışına çıkmayı sevmez. Genel olarak karmaşık şeylerden hoşlanmaz ve düşündüğünü basit ama etkin ortaya koyar. Söz verdiğinde tutmak ister ve aynı şeyi karşısındakinden de bekler. Onları mutlu etmek için güven geliştiren, keyif veren hediyeler alabilirsiniz. Çocuksu olduklarını da söyleyebiliriz. Boğa kadınları eş olarak, maddi konularda yetenekli ve destekleyici olabilir. Ayakları yere basmayan eşini daha becerikli olmaya yöneltebilir ve değerleri korumaya çalışır. Bu bakımdan eşinin yanında ekonomi yapmak ve iş hayatında yer almak onlar için çok zor olmaz. Somut düşünceleri vardır.

Boğa burcu erkeği özellikleri

Ciddi ve sakin yapılarıyla, iyi bir aile reisi olmaya aday olan Boğa burcu erkeği sabırlı, pratik ve çözümleyicidir. Doğuştan babadır. Her çocuğa şefkat gösterir. Yüksek standartta yaşayan Boğa burcu erkeği, konforlu bir hayata hayır demez. En büyük amacı; sevdiğiyle duygu dolu anlar yaşamaktır. Köklerine bağlı olan Boğa burcu erkeği, ömür boyu yaşlı akrabalarının her sorununa koşar. Yaşamın temel taşı olduğu için de başı sıkışan herkese yardım etmeye çalışır. Boğa erkeği doğru kişi için güvenilir ve adanmış bir sevgili olabilir. Sessiz görünse de kelimelerle arası iyidir; seçtiği kelimeler üzerinde düşünmeyi sever. Düşünceli olan Boğa erkeği ne hissettiğinden ya da ne istediğinden emin değilse sessiz kalır. Dolayısıyla karşılık vermesi için zorlamamakta fayda var. Duygusal değişikliği üzerinde kafa yormayı sevdiği için zamana ihtiyacı olabilir. Cömert Boğa erkeği cinsel açıdan ilgili ve titizdir; sevdiği kişiye zevk vermek ister. Partneri tatmin olmadan bırakmaz. İçindeki feminen yöne dokunmayı becerebilirse, kendi duygularına güvenmeyi öğrenir. Duygusal kararlar almaya zorlandığında kendini dışa kapatır ve duygusuzlaşmaya başlar. Nihayet açıldığında, duygularını ifade etmesine teşvik etmeli ve abartılı tepki vermemelisiniz. Kalbini kazanmayı başarırsanız uzun süreli ilişki yaşarsınız. Boğa erkeğinin sevgisini gösterme biçimi içtendir. Evcimen Boğa erkeği sevdiği kişiyle koltuğa uzanıp mayışmayı sever. Geleneksel yemeklere düşkündür ve bazen yemeği abartır; yemek onun için rahatlatıcı bir sığınaktır. Bazen dağınık olabilen Boğa erkeği çoğu zaman sakardır; yaşadığı ortamın mümkün mertebe minimalist olması işini kolaylaştırır. Boğa erkeği fiziksel ve aşka açıktır. Ancak ilk planda onu harekete geçirmek için daha fazla çaba sarf etmek gerekebilir. Genel olarak sessiz ama güçlüdür, hatta maço eğilim de gösterebilir. Ancak bu sert görünümü yerine yumuşaklık ve huzur yansıtır. Biriktirmeyi sever, maddi konularda beceriklidir. Ağır ama hedefine yönelik hareket eder. Görünümüne önem verir. Dayanıklı, pratik ve düzgün bir stili vardır. Renk uyumuna özen gösterir. Yapıcı olan Boğa erkeği, huzurlu ve kararlı bir evlilik arayanlar için ideal bir eştir. Ancak değişikliğe ve yeniliklere uyum sağlamakta zorlandığı için, eşi psikolojik açıdan zorlayıcı bir dönemden geçiyorsa, onu anlamakta zorlanabilir ve yüzeysel düşünebilir. Romantizm söz konusu olduğunda kendini güvende hissetmek isteyeceğinden, başkalarıyla karşılaştırmak gibi bir durumda ters tepki verebilir. Venüs'ü Koç ya da İkizler'deyse daha esnek olabilir.

Umlu olduğu burçlar: Başak, Akrep, Terazi

Uyumsuz olduğu burçlar ise: Aslan, Kova, Yay

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle