Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan

Videosuyla infial yaratan Saadat, Türkiye'de olduğu dönemde Afgan derneklerinin internet sitelerini yönetmiş

Yayınladığı video ile Türk kadınlarına ve son dönemde mültecilerle ilgili çıkışlarıyla gündemde olan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'a yönelik küfür ve hakaretlerde bulunan Afgan göçmen Sunatullah Saadat'ın Türkiye'de olduğu dönemde Afganistan Dernekler Federasyonu'nun sosyal medya hesaplarını yönettiği ortaya çıktı. Saadat'ın infial yaratan sözleri sonrasında sosyal medya hesaplarında bulunan ona ait geçmişte çekilmiş videolar da yayından kaldırıldı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, kendisine hakaret eden Afgan gazeteci Saadat için "köpek" ifadesini kullandı

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, kendisine yönelik ağır hakaretlerde bulunan ancak gelen tepkiler sonrası özür dileyen Afgan göçmen Sunatullah Saadat ile ilgili sessizliğini bozdu. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hakkında soruşturma başlatılan Saadat'ın gazeteci maskesi takan basit bir ABD ajanı olduğunu ifade eden Özcan, "Bu köpek; Türk kadınına, milli iradeyle seçilmiş devlet yöneticisine salyalarını akıtarak kin kusarken; iktidarıyla muhalefetiyle bizimkilerden ses yok" dedi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Tanju Özcan Twiter'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çağrı: "Avrupa sınırlarımızı 3-5 günlüğüne değil süresiz olarak açın"

Son dönemde göçmenlerle ilgili çıkışlarıyla gündeme gelen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'dan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik dikkat çeken bir çağrı geldi. Kendisine hakaret eden Afgan göçmen Sunatullah Saadat'a yanıt verdiği tweet'ler arasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a da seslenen Özcan, "Avrupa sınırlarımızı 3-5 günlüğüne değil süresiz olarak açın. Böylece ABD'nin hain planına ağır darbe vurmuş olursunuz. Ben de size milletin önünde teşekkürlerimi sunarım" dedi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Hakkında soruşturma başlatılan Afgan göçmeni Sunatullah Saadat: "4-5 ay önce Türkiye'den ayrıldım, şimdi Özbekistan'dayım"

Sosyal medya üzerinden Türk kadınlarına ve mültecilere yönelik çıkışlarıyla son dönemde gündemde yer alan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'a hakaretler eden Afgan göçmeni Sunatullah Saadat, "İnsan bazen duygulanıp, sinirlenip saçma sapan konuşuyor. Sonra da pişman oluyor. Ben de çok pişman oldum. Kendi duygularımı ve gördüklerimi söyledim" dedi. Çektiği video sonrasında hakkında soruşturma başlatılan Saadat, şu anda Özbekistan'da bulunduğunu ve Türkiye'ye dönemeyeceğini söyledi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Bolu'da yabancıların faydalandığı belediye hizmetlerine zam yapılacak

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın, yabancıların faydalandığı bazı belediye hizmetlerine yönelik zam önergesi, belediye meclis üyelerince kabul edilerek komisyona gönderildi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Bolu Belediye Başkanı'na soruşturma açıldı! Bolu Belediye Başkanı'na "nefret ve ayrımcılık" soruşturması

Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Belediye Başkanı Tanju Özcan hakkında, yabancı uyrukluların faydalandığı bazı belediye hizmetlerine zam yapılacağına yönelik açıklamaları sırasındaki ifadeleri nedeniyle soruşturma başlattı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ