Cahil İnsanların Sığınağı 'Irkçılık'

KÖŞE YAZISI
PAYLAŞ:

Cahil ve soysuz insanların en büyük sığınağı ırkçılıktır.

 

Irkçılık cahil insanların sığınağı ve yaşam sebebidir. Onlar ki bölmek ve yok etmek isterler. Özgürlüklerin düşmanıdır. Irkçılık, şeytana yoldaş olanların yaşam tarzı olmakla beraber onunla yol almalarının net resmidir.

 

Irkçılık, psikolojik hastalığın net belirtisidir. Toplumun her kesimini kemiren kanser hücresidir.

 

Öyle ya ülkemizde ırkçılığı bile bile sıradan normal bir şeymiş gibi gören kendini bilmez cahil insanlarla dolu.

 

Irkçılık, derin bir insan hastalığıdır. Toplumdaki ırkçılığı ve yobazlığı silmeden topluma asla gelişim getiremezsiniz. Ancak ve ancak kendiniz gibi ırkçı ve yobaz bir nesil yetiştirmeye çalışır durursunuz. Öncelikli olarak insan olup, insan yetiştireceksiniz.

 

Irkçılık, virüsün kendi adıdır. İçeriden insanlığı ve toplumu tüketmekte, nefes almayı zorlaştırmakla beraber boğup öldürmektedir.

 

Irkçılık, insanlığı yozlaştıran en köklü zehirdir.

 

Irkçı insanlardan olmamanız dileği ve duasıyla;

 

Makalemi Peygamber Efendimiz Resûlullah Hz. Muhammed Mustafa'nın (s.a.v) veda haccındaki şu kıymetli sözleriyle bitirmek istiyorum: “Ey İnsanlar! Rabbiniz birdir! Babanız da birdir! Arap’ın Arap olmayana, Arap olmayanın da Arap üzerine üstünlüğü olmadığı gibi, kırmızı tenlinin siyah üzerine, siyahın da kırmızı tenli üzerine bir üstünlüğü yoktur. Üstünlük ancak takvada, Allah’tan korkmaktadır.”

Mehmet Kızılkaya

Mehmet KIZILKAYA (Mühendis, Araştırmacı, Yazar, Gazeteci)Mardin'in Kızıltepe ilçesinde liseyi bitirdikten sonra İstanbul da Elektrik Elektronik Mühendisliği okudu. Sonrasında aynı üniversite de Yüksek

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle