Camdaki Kız Cana kim? Hande Ataizi kimdir, nerelidir? Kaç yaşında? Hande Ataizi sevgilisi kim? Hande Ataizi dizileri

Oyuncu Hande Ataizi hayatı merak ediliyor. Peki Hande Ataizi kimdir? Hande Ataizi kaç yaşında? Hande Ataizi aslen nereli? İşte Hande Ataizi hakkında merak edilen detaylar ve hayatı...

BİYOGRAFİ

Hande Ataizi Kimdir?

2 Eylül 1973 Bursa doğumlu ola Hande Ataizi, Babasının adı Mehmet Ali, annesinin adı Nermin Çelen’dir. Mimar bir babaya, profesör öğretim üyesi bir anneye sahiptir.  

Henüz 3 yaşında anne ve babası ayrıldığı için üvey babası Hadi Çelen ile yaşamıştır. Üvey babasından bir de Sinan isminde kardeşi var. 

İlköğretim ve orta öğretim eğitimini Bursa’da tamamlayan Hande Ataizi, yüksek öğretim eğitimine İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünden mezun oldu.

Mezuniyetinin ardından ‘Kenter Tiyatrosu’nda sahne almaya başlayan oyuncu, bu dönemde Yeşilçam ile tanışmıştır.  

İlk kez 1993 yılında ‘Yaz Evi’ adlı dizi ile kameralar karşısına geçen Hande Ataizi, dizide Gülçiçek rolünü canlandırdı.  

İlk beyaz perde deneyimini 1996 yılında ‘Mum Kokulu Kadınlar’ isimli sinema filmi ile yaşayan güzel oyuncu, filmde Belkıs karakterini canlandırmıştır. Buradaki performansı ile ‘Altın Portakal’ ödülüne layık görüldü.  

2004 yılında Fethi Pekin ile dünya evine giren oyuncunun evliliği 2005 yılında sona ermiştir. 2012 yılında Benjamin Harvey ile ikinci kez nikah masasına oturan Ataizi’nin bu beraberliği ise 2018 yılında sonlanmıştır. Bu evliliğinden de Aslan Leon adında bir oğlu vardır.

Oyunculuk yanı sıra sunuculuk yapan Hande Ataizi, En Sevdiğim 3 Şarkı, Bunu Yayında Söyle, Dest-i İzdivaç  gibi programlar ile de seyirci karşısına çıktı.  

Kahpe Bizans, Çılgın Dersane, Sev Kardeşim, Melekler Adası gibi yapımlarda da yer alan oyuncu, en önemli çıkışını ise 1998 yılında ‘Ruhsar’ adlı dizi ile yaşadı.  

Günümüzde ise Kanal D ekranlarında yayınlanmakta olan ‘Camdaki Kız’ adlı dizide Cana karakterine hayat veriyor. 

Başak burcu olan Hande Ataizi, 1.69 boyunda ve 53 kilogram ağırlığındadır.  

Rol aldığı film ve diziler:

2021 – Camdaki Kız (Cana Yılmaz) (TV Dizisi)

2015 – Hayat Mucizelere Gebe (Süheyla) (TV Dizisi)

2013 – Altındağlı (TV Dizisi)

2007 – Çılgın Dersane (Coğrafya Öğretmeni Yıldız) (Sinema Filmi)

2000 – Melekler Evi (Arzuhan Öztürk) (Sinema Filmi)

1999 – Kahpe Bizans (Mağdure Bacı) (Sinema Filmi)

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle