Camdaki Kız Levent kim? Tuğrul Tülek kimdir, nerelidir? Kaç yaşında? Tuğrul Tülek eşi kim? Tuğrul Tülek dizileri

Oyuncu Tuğrul Tülek hayatı merak ediliyor. Peki Tuğrul Tülek kimdir? Tuğrul Tülek kaç yaşında? Tuğrul Tülek aslen nereli? İşte Tuğrul Tülek hakkında merak edilen detaylar ve hayatı...

BİYOGRAFİ

Tuğrul Tülek Kimdir?

26 Eylül 1976 Bursa doğumlu olan Tuğrul Tülek, Uludağ Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü’nden mezun olmuştur.

Mezun olduğu yıl Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı Tiyatrosu’nda sahne almaya başlamış ve bu alanda kendisini geliştirmek için 2002 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Tiyatro Bölümü’ne başladı.

Eğitim sürecinde değişim öğrencisi olarak yurt dışına giden Tuğrul Tülek, Varşova Polonya’da Akademia Teatralna im Aleksandra Zalwerowicza oyunculuk okulunda eğitim almıştır.

2007 ve 2008 yıllarında Tiyatro DOT’ta sahnelenen ‘Kürklü Merkür’ adlı oyunca Naz rolü ile seyirci karşısına çıkan başarılı oyuncu, buradaki performansı ile 12. Afife Tiyatro Ödülleri’nde ‘Efes Pilsen Gençlik Özel Ödülü’ne layık görüldü. 2015 yılında ‘İki Kişilik Yaz’ isimli oyunla da kendinden söz ettiren Tuğrul Tülek, bu oyunla da 19. Afife Tiyatro Ödülleri’nde ‘En İyi Erkek Oyuncu’ ödülünü almıştır. Aynı yıl içerisinde ayrıca Tiyatro Eleştirmenliği tarafından da ‘Yılın Erkek Oyuncusu’ seçildi.

Tiyatro oyunculuğunun yanı sıra Öksüzler, Yüksek, Özel Kadınlar Listesi, Nereye Gitti Bütün Çiçekler gibi oyunlarda da yönetmenlik görevi üstlenen yakışıklı oyuncu, kameralar karşısına ise ilk kez 2008 yılında yayınlanan ‘Karamel’ adlı dizideki Buğra karakteri ile geçti.

Usta oyuncu sonrasında Sınıf, Mükemmel Çift, Keşanlı Ali Destanı, Behzat Ç.: Ankara Yanıyor, Vatanım Sensin, Bu Son Olsun, Avlu gibi pek çok yapımda da yer almıştır.

Şimdilerde ise Kanal D ekranlarında yayınlanmakta olan ‘Camdaki Kız’ adlı dizide Levent karakterine hayat veriyor.

Terazi burcu olan Tuğrul Tülek, 1.75 boyundadır.

Rol aldığı film ve diziler:

2021 - Camdaki Kız (Levent) (TV Dizisi)

2018 - Avlu (Sinan) (TV Dizisi)

2016 - Şeytan Tüyü (Kenan) (Sinema Filmi)

2016 - Vatanım Sensin (Albay Stavro) (TV Dizisi)

2015 - Çekmeceler (Sati) (Sinema Filmi)

2014 - Pek Yakında (İnce) (Sinema Filmi)

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle