Camdaki kız Meliha kim? Yüsra Geyik kimdir, nerelidir? Kaç yaşında? Yüsra Geyik sevgilisi kim? Yüsra Geyik oynadığı diziler

Oyuncu Yüsra Geyik hayatı merak ediliyor. Peki Yüsra Geyik kimdir? Yüsra Geyik kaç yaşında? Yüsra Geyik aslen nereli? İşte Yüsra Geyik hakkında merak edilen detaylar ve hayatı...

BİYOGRAFİ

21 Haziran 1990 Samsun doğumlu olan Yüsra Geyik, İlköğretim 1’inci sınıfı Samsun’da okumuş ve sonrasında ailesiyle İstanbul’a yerleşmişlerdir.  

Yüksek öğretim eğitimini Sanat Tasarımı Fakültesi’nde tamamlamıştır.  Tiyatro ile ilgilenmeye 4’üncü sınıfta başlayan Geyik, oyunculuk kursu alarak tiyatroya başlamıştır.  

Küçük yaşına rağmen kendi kaleme alıp yönetmiş olduğu ‘Horozum’ adlı oyun ile sahneye ilk kez çıkan güzel oyuncu, kariyerine de bundan sonraki süreçte oyunculuk yaparak devam etmeye karar vermiştir. Almış olduğu karar üzerine kendisini geliştirmek istemiş ve Bakırköy Sanatçılar Derneği tiyatro çalışmalarında yer almıştır.  

BASAD’taki tiyatro çalışmalarına okul hayatı sebebiyle ara vermek zorunda kalmış ve liseye geçtiği yıl yaz tatilinde ailesi ve kuzeninin de önerileri ile Tümay Özokur Ajans’a kayıt olmuştur. Burada da dikkatleri çeken başarılı oyuncu, kısa film teklifi alarak ‘Kin ve Gül’ adlı projede Ali Sürmeli ile oynamıştır.  

Kısa sürede tanınmaya başlayan genç oyuncu, Anlatsam Roman Olur, Hayat Bilgisi, Yabancı Damat, Nehir gibi yapımlarda da yer almıştır.  

2005 yılında Yumurcak Tv’de 'Afacanlar Kampı' adlı programın sunuculuk görevini üstlenen güzel oyuncu, 2006 yılından bu yana Kanal D ekranlarında yayınlanmakta olan ‘Arka Sokaklar’ adlı televizyon dizisinde Zeliha karakterine hayat yer verdi.  

Günümüzde İse TRT1 ekranlarında yayınlanan 'Camdaki Kız' dizisinde Meliha karakterine hayat vermektedir.

İkizler burcu olan Yüsra Geyik, 1.65 metre uzunlukta ve 47 kilogram ağırlıktadır.  

Rol aldığı film ve diziler:

  • 2006 – 2015 – Arka Sokaklar (Zeliha Çoban) (TV Dizisi)
  • 2005 – Yumurcak TV (Sunucu) (TV Dizisi)
  • 2005 – Afacanlar Kampı (Sunucu) (TV Dizisi)
  • 2004 – Yabancı Damat (Melis) (TV Dizisi)
  • 2003 – Hayat Bilgisi (Ceyda) (TV Dizisi)

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle