Camdaki Kız Rıfat kim? Tamer Levent kimdir, nerelidir? Kaç yaşında? Tamer Levent'in eşi kim? Tamer Levent dizileri

Oyuncu Tamer Levent hayatı merak ediliyor. Peki Tamer Levent kimdir? Tamer Levent kaç yaşında? Tamer Levent aslen nereli? İşte Tamer Levent hakkında merak edilen detaylar ve hayatı...

BİYOGRAFİ

Tamer Levent Kimdir?

13 Ekim 1950 İzmir doğumlu olan Tamer Levent, Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunudur. Okulundan başarıyla mezun olduktan sonra ilk olarak Devlet Tiyatroları’nda sahne almaya başlamış, sonrasında deneyim edinerek yönetmen koltuğuna oturdu.

Devlet Tiyatroları’nda genel müdürlüğün yanı sıra genel müdür yardımcılığı görevini de üstlenen Levent, çok sayıda oyunun da yönetiminde görev almıştır.  

Usta oyuncu, Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi, Eskişehir Anadolu Üniversitesi, New York Üniversitesi Tiyatro Bölümü, Berlin Yüksek Sanat Okulu Tiyatro Bölümü, İngiltere Yorkshire Bretton Hall College ve Warwick Üniversitesi’nde de ‘Yaratıcı Oyunculuk’ üzerine eğitmenlik yapmıştır.  

Günümüzde hala Devlet Tiyatroları’nda rejisör kadrosunda yer alan Tamer Levent, Devlet Tiyatroları Opera ve Balesi Çalışanları Vakfı ve Tiyatro Oyuncuları Meslek Birliği’nin de kuruculuğunu üstlenmiş ve ilk Genel Başkanlığı görevinde yer alıyor.

1984 yılında Sanat Kurumu Deneme Sahnesi’nde drama çalışmalarını başlatan başarılı oyuncu, dünyanın pek çok yerinde drama atölyeleri yönetmesi ile de bilinmektedir.  

Vazgeç Gönlüm, Gülpare, Aşk Yeniden, İstanbullu Gelin, Fatih, Maria ile Mustafa gibi pek çok yapımda da yer alan başarılı oyuncu, günümüzde ise Kanal D ekranlarında yayınlanmakta olan 'Camdaki Kız' adlı dizide Rıfat karakterine hayat veriyor.

Terazi burcu olan Tamer Levent, 1.78 boyunda ve 78 kilogram ağırlığındadır.

Rol aldığı film ve diziler:

2021 - Camdaki Kız (Rıfat Koroğlu) (TV Dizisi)

2020 - Maria ile Mustafa (Kudret) (TV Dizisi)

2020 - Kendi Yolumda (Şükrü) (Sinema Filmi)

2019 - Çiçero (Sir Hughe Knatchbull-Hugessen) (Sinema Filmi)

2018 - İstanbullu Gelin (Garip) (TV Dizisi)

2018 - Yol Arkadaşım 2 (Şükran) (Sinema Filmi)

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle