Ceylan - Zeynep Saraç Kitap özeti, konusu ve incelemesi

Ceylan kimin eseri? Ceylan kitabının yazarı kimdir? Ceylan konusu ve anafikri nedir? Ceylan kitabı ne anlatıyor? Ceylan PDF indirme linki var mı? Ceylan kitabının yazarı Zeynep Saraç kimdir? İşte Ceylan kitabı özeti, sözleri, yorumları ve incelemesi...

Kitap

Kitap Künyesi

Yazar: Zeynep Saraç

Yayın Evi: Arunas Yayıncılık

İSBN: 9786052287118

Sayfa Sayısı: 448

Ceylan Ne Anlatıyor? Konusu, Ana Fikri, Özeti

“Demek pembe laleleri seviyorsun? Bunu öğrendiğim iyi oldu.”

Bu cümleleri, birçok kızın hayalini süsleyen, zengin, yakışıklı ve reddedilemez Çağrı Mert Karahanlı’nın ağzından yalandan da olsa duyabilmek neredeyse imkânsızdı. Ama Çağrı, daha önce birlikte olduğu kızların hiçbirine benzemeyen Ceylan’a çoktan söyledi bile. Ceylan ise ukala, sinir bozucu ve laf anlamaz diye nitelendirdiği Çağrı’yı gözü kapalı reddetti. Hem de onun inkâr edemediği çekiciliği ve karşı koymakta zorlandığı harika gülümsemesine rağmen…

Sizce, babaannesinin dizinin dibinden bir adım bile ayrılamayan Ceylan’ın aklında neler var? Oysa ne istediğini çok iyi bilen(!) Ceylan’ın hayatı, bambaşka sebepler yüzünden, bu aralar gerçek anlamda bir kâbusa dönmek üzere. Peki, hazır beyaz atlı prens de kulenin önüne, onu almaya gelmişken Ceylan neden saçlarını ona uzatmadı? Yoksa bambaşka düşünceleri ve masum planları mı vardı?

Bir dakika!

Onun masum planlarına karşın kader de ağlarını örüyor olmasın! Hem de onları, hiç kimsenin ummadığı ve beklemediği olaylarla sarmalayarak…

Ceylan Alıntıları - Sözleri

 • Fırat kapıyı kapatarak bizi ardında bıraktığında Ilknur'un yanakları,karpuz renginde bir allık sürmüş gibi görünüyordu.Aşk kırmızısıydı bu!
 • Bir şeyler değişmeden öfkem dinmeyecek
 • "Çok istediğin özgürlüğün belki de aşık olduğun insanın yanından geçiyordur."
 • Sana bakarken aklım sana şiirler yazıyor, Ama ben onları dile getiremiyorum; Çünkü sözlerim güzelliğine çarparak dağılır diye korkuyorum.
 • İnan bana, kimse kendi hayatından benim kadar uzak kalmış olamaz ve kimse onu benim kadar geri isteyemez.
 • "Hayata karşı duyduğun bu tutkuna, hayallerine bayılıyorum, beni çok sinirlendirse de hiç vazgeçmeme huyunu bile çok seviyorum. Bu söylediklerinin hepsini ben de seninle yapabilirim, hem de seve seve..." "Seninle dağlara çıkar, yamaç paraşütü yaparız. Şimdiye kadar hiç fırsatım olmadı. Ama neden olmasın? Hatta beraber Karayiplere dalmaya bile gideriz Ceylan." Sonra sırtımı saran kolunu oraya iyice bastırarak, bana daha sıkı ve içten sarıldı. Kulağıma yakıcı nefesi ile fısıldadı, tek kelime ile sarıldım." Ama önce Bayan Karahanlı olman gerek."
 • Bunlar hayallerim değildi. Bu mutluluk, Hak ettiğim bir şeydi ve ben onu aldım. Herkes mutlu olmayı hak eder. Ve her ne olursa olsun asla vazgeçmeden, Onu en güzel şekilde almayı bilmeli.
 • "Bu, sen meselesi! Sadece sen..."
 • "Sen tam da sana söylediğim gibi ürkek ve masum bir ceylansın. Sadece çenen ve kafan, olması gerekenden fazla çalışıyor o kadar" Fermuarımı açmaya çalışırken epey zorlanıyordu ve o zorlandıkça parmakları tenime değiyor, ben ben tam anlamı ile alev alıyordum. Sanırım içtiğim şarabın etkisiydi. Hadi ordan Ceylan! Düpedüz Karahanlı etkisi!
 • Bir bozuk saattir yüreğim, hep sende durur.11.02

Ceylan İncelemesi - Şahsi Yorumlar

Herkese sevgi dolusu merhaba, bugün çok mutluyum uzun zamandan sonra çok sevdiğim yazarın bir kitabıyla geldim. Daha önce diğer kitaplarını aşkla okumuştum ki bu kitap da asla onlardan aşağı kalmadı!!! Tekrardan kalemine hayran oldum! Ceylan... Doğduğu aile memleketinin kurallarına, geleneklerine sıkı sıkı bağlıdır. Bu nedenle maddi anlamda her türlü imkana sahip olsa da bunlardan mahrum yaşar, aslında her şey de kısıtlıdır. Açıkçası bu çok da ütopik bir şey değil maalesef bunu belirtmek istiyorum ne kadar öyle olmasını istesem de. Ceylan ailesindeki bazı bireyler tarafından kısıtlansa da siz sanmayın ki bizim kız öyle yerinde oturup kendine sunulan hayatı kabul edecek asla! O ailesinin kendisine sunduğu kaderin çizgisindeki evliliği en azından kabul edeceği düzeye getirmek için okurken 'Va be!' dedirten planlar yapar. Bilmediği tek şey kader onu Çağrı Mert'le yolunu çoktan bir araya getirmiştir. Çağrı, Ceylan'ı ilk gördüğü andan kalbinde bahar rüzgarları esmeye başlar bu rüzgar, onu ofiste gördükten sonra  ve ardı kesilmez yaşanan anlarla fırtınaya dönüşecektir! Ceylan uzun zamandır geleceği ve özgürlüğü için bıkmak bilmez bir mücadele vermiştir. Ondaki azime gerçekten hayranım bir başkası olsaydı olacakları kabul edebilirdi fakat Ceylan'ı mücadeleci ruhu anlatılmaz okunup anlamalısınız. Çağrı Mert aşık, tutkun bir Çağrı Mert ise ne desem az kalır dillere destan biri... Onun da azmini bir kenara atamam Ceylan'ın inat, kararında ısrarcı tavrına karşılık hiç bıkmadan söke söke kalbinde yer açma sevdası... Okuyun ve aşık olunuz!️‍ Tek isyanım Fırat'ın sonunu görmek isterdim... O sahip olmak isteğim harika bir abi! Onun varlığı bile insana okurken güven aşılıyor. Murat biraz örnek al Fırat'ı lütfen! Okurken beni çıldırttın çünkü!!! Yazarın daha önceki kitaplarını açıkçası ayıla bayıla okumuştum Ceylan tarz olarak bunlardan biraz farklı eğlencesi bol diyelim fakat bu demek değil ki bunu daha az beğendim asla! Bendeki yeri çok özel olacak. Özellikle yazar kitabın sonuna doğru vermiş heyecanı! Nefesimi tutarak okudum resmen. Aşk, karşısında durmadan planlar yaptığımız kişiyle değil, tutkun olup, büyülendiğimizdir... Tıpkı bu kitap olduğu gibi... Aşk bize isteğimiz özgürlüğü getirecektir eğer aşkın içinde özgürlük yoksa o ceza olur. Şiddetle tavsiye ediyorum, kesinlikle Ceylan'ı okumalısınız ve Zeynep Saraç kalemiyle tanışmak için geç kalmayın! (Aslı Açıkgöz (dreamwhite_s))

Ceylan ve Çağrı Mert 'in aşk hikayesi. Asıl baş karakter Ceylan Ceylan, örf adetlerine çok bağlı bir ailenin kızı, iki ağabeyi var. Ceylan izinsiz evden bakkala bile çıkamaz. Okul ve ev arasında mekik dokuyan dışarıya da sadece baba annesi ile çıkan bir kız 22 yaşında, çok güzel mavi gözlere sahip, asi,ama ailesinden çekinen ama içinde fırtınalar kopan ve özgür olmayı çok isteyen bir kız. O kavuşmak istediği özgürlüğe sadece evlendiğinde kavuşacağına inanan bir kız. O kadar tutucu bir ailesi olmasına rağmen Kenan adında bir sevgili edinmiş. Kenan Onun tam istediği gibi, sessiz , sakin, yakışıklı, pısırık bir erkek. Ceylan Onunla evlenme hayalleri kurmaktadır. Kenan'ın ailesinin durumu iyi değildir. Hatta Kenan üniversitesiyi bitirdiğinde işe girmesi için abisinin adını kullanarak (tabi ki abisinin haberi olmadan) onu büyük bir şirkette işe girmesini sağlar. Ve kendisi de ne yapıp edip o şirkette okulu bitince staj yapmaya karar verir. Sonun da staja başlar. Ama ne başlamak Çağrı Mert, yakışıklı, çekici, gününü gün eden, çalışkan 26 yaşında ceomuz. Çağrı, 6 ay önce Ceylan'ın ağabeyinin düğünün de Ceylan'ı görür ve Ona hayran olur. Çağrı kuzeninin kendisini araması ile Ceylan'ın kendi şirketinde staj yapacağını öğrenir ve güvenliğe haber verir ne zaman Ceylan şirkete gelirse kendisine haber verilmesini ister. Ve Ceylan gelir karşılaşırlar. Daha ilk dakika da Çağrı Ceylan'a asılır ve çekişmeler başlar. Ceylan kaçtıkça Çağrı kovalar. Ama Ceylan farkına varmadan çağrı'ya aşık olur. Bakalım Çağrı Ceylan'ın gönlünü kazanabilecek midir? (Persephone)

''Demek pembe laleleri seviyorsun?'' Bunu öğrendiğim iyi oldu.Bu cümleleri birçok kızın hayalini süsleyen zengin,yakışıklı ve reddedilmez Çağrı Mert Karahanlının ağzından yalandan da olsa duyabilmek neredeyse imkansızdı.Ama Çağrı daha önce birlikte olduğu kızların hiçbirine benzemeyen Ceylan'a çoktan söyledi bile.Ceylan ise ukala,sinir bozucu ve laf anlamaz diye nitelendirdiği Çağrıyı gözü kapalı reddetti.Hem de onun inkar edemediği çekiciliği ve karşı koymakta zorlandığı harika gülümsemesine rağmen... (özgül aksolmaz)

Ceylan PDF indirme linki var mı?

Zeynep Saraç - Ceylan kitabı için internette en çok yapılan aramalardan birisi de Ceylan PDF linkidir. İnternette ücretli olarak satılan çoğu kitabın PDFleri bulunmaktadır. Ancak bu PDF'leri yasal olmayan yollarla indirmek ve kullanmak hem yasalara hem de ahlaka aykırıdır. Yayın evlerinin sitesinden PDF satılıyorsa indirebilirsiniz.

Kitabın Yazarı Zeynep Saraç Kimdir?

Aydın’ın Kuşadası ilçesinde eşi ve iki çocuğuyla birlikte yaşayan Zeynep Saraç, ilk ve orta öğrenimini yurdun farklı şehirlerinde tamamladıktan sonra yükseköğrenimini Eskişehir’de gördü ve bir süre özel sektörde çalıştı. İlkokulda okuduğu bir kitabın sayfalarında betimlenen ormanın kuru yapraklarının, neredeyse sesinin bile kitaplar sayesinde okura aktarılabildiğini düşündüğü o günden beri, okumanın büyüsüne, yazmanın gücüne inanıyor. Bir yıl önce internetteki en büyük kitap okuma ve hikâye paylaşım sitesi olan Wattpad’de Eyyana takma ismiyle yazdıklarını paylaşmaya başladıktan sonra hatırı sayılır bir takipçi ve okunma oranına ulaşan yazar, Bir Parça Masal adlı eseriyle yazma tutkusunu raflara taşıyor.

Zeynep Saraç Kitapları - Eserleri

 • Nar Çiçeği
 • Ceylan
 • Bir Parça Masal
 • Bir Deli Ayaz
 • Deniz
 • Gri Mavi

Zeynep Saraç Alıntıları - Sözleri

 • "Nefesinin onun tenine değdiği yerler var ya, saklıyor nefesinle yaktığın yerleri. Tenin içinde ten saklayıp oraları sonsuza kadar sen sayıyor. Dokundurtmuyor asla.." (Bir Deli Ayaz)
 • Senin mutluluğun acın başkasının olamaz buna tahammül edemem ve edemiyorum Rüya... (Bir Parça Masal)
 • ''Ölmeni asla istemem Eyşan'' dedi. ''Bunu gerçekten istemem, o yüzden arabamdan uzak dur.'' (Gri Mavi)
 • Uzaklık değil bu sevgili, içinde kopan fırtınalar başka yerde yaşayıp seni kendimden sakınmak... Sana geleceği güne rüzgarın zerresini taşımamak. (Deniz)
 • "Sabretmeyi öğren." (Bir Parça Masal)
 • "Kimsesizlik, sadece ailesizlik olamazdı, değildi. Kimsesizlik, içine sinmiş korkuların seni hesapsız tepkilere zorlamasıydı aynı zamanda." (Bir Parça Masal)
 • Hiç hata yapmadan yaşamaya çalışıyordu. "Bu beni çok yoruyor. Bir şeylerin tam çizgisinde gitmesi için o kadar çok çaba sarf ediyorum ki bazen..." Yutkundu "O çabanın beni tükettiğini düşünüyorum." (Bir Deli Ayaz)
 • "Aras, bu neyi değiştirir ki? Sen sevmeyi bilmiyor değilsin, sen sevmeyi sevmiyorsun.” (Bir Parça Masal)
 • Bir insanın kalbini sevebilirsin, değer verebilirsin, ama ona hayran kalmak çok farklıdır. O gün senin kalbinin güzelliğine önce hayran kaldım, sonrada aşık oldum. Aynı, yüzünün güzelliğine olduğu gibi…” (Gri Mavi)
 • Sadece varlığın değil senin yokluğunda bana ait ! (Bir Parça Masal)
 • “Evet, her şey, her renk, olması gerektiği yerde olunca ortaya başka güzellikler çıkıyor. Tıpkı resim gibi.” (Bir Parça Masal)
 • "Sen tam da sana söylediğim gibi ürkek ve masum bir ceylansın. Sadece çenen ve kafan, olması gerekenden fazla çalışıyor o kadar" Fermuarımı açmaya çalışırken epey zorlanıyordu ve o zorlandıkça parmakları tenime değiyor, ben ben tam anlamı ile alev alıyordum. Sanırım içtiğim şarabın etkisiydi. Hadi ordan Ceylan! Düpedüz Karahanlı etkisi! (Ceylan)
 • Aynı gündü. Birbirine benzeyen yıldızların arasından, dünyanın iki uzak ucunda var olan iki insanın aynı yıldızı seçmesi gibi bir şeydi bu. Biz, onlarca gün, hafta ve yıl sayısız defa bir araya gelmiştik ve birbirimize aynı gün mü aşık olmuştuk? (Deniz)
 • Sana bakarken aklım sana şiirler yazıyor, Ama ben onları dile getiremiyorum; Çünkü sözlerim güzelliğine çarparak dağılır diye korkuyorum. (Ceylan)
 • "Hayata karşı duyduğun bu tutkuna, hayallerine bayılıyorum, beni çok sinirlendirse de hiç vazgeçmeme huyunu bile çok seviyorum. Bu söylediklerinin hepsini ben de seninle yapabilirim, hem de seve seve..." "Seninle dağlara çıkar, yamaç paraşütü yaparız. Şimdiye kadar hiç fırsatım olmadı. Ama neden olmasın? Hatta beraber Karayiplere dalmaya bile gideriz Ceylan." Sonra sırtımı saran kolunu oraya iyice bastırarak, bana daha sıkı ve içten sarıldı. Kulağıma yakıcı nefesi ile fısıldadı, tek kelime ile sarıldım." Ama önce Bayan Karahanlı olman gerek." (Ceylan)
 • " Yaşamak için önce öl" (Nar Çiçeği)
 • Bir şeyler değişmeden öfkem dinmeyecek (Ceylan)
 • "Bir şeyi çok istiyorsan, üşümeyi de yanmayı da göze almalısın." (Bir Parça Masal)
 • "Bu, sen meselesi! Sadece sen..." (Ceylan)
 • Bazı anlar vardır,tekrarı yaşanacak olursa,o anı tekrar yaşamak konusunda aynı cesareti gösterip gösteremeyeceğinizi bilemeyebilirdiniz. (Deniz)

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle