Çin

Çin silindi! Türkiye ilk 5'e girdi

Dünya Turizm Örgütü (UNWTO), koronavirüs salgını nedeniyle 'en kötü yıl' olarak tarihe geçen 2020'nin verilerini açıkladı. Türkiye 15,9 milyon turist sayısıyla 5'inci, 10,2 milyar dolar gelir ile de 11'inci sırada yer aldı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Cinlerle evli olduğunu söyleyen genç kadının anlattıkları tüyler ürpertti

Söz yazarı Brocarde isimli kadın, asker bir cinle evli olduğunu söyledi. Anlattıkları kan donduran Brocarde, askerin kendisini öldürmesinden korktuğunu dile getirdi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Çin'deki sel nedeniyle 120 binden fazla kişi tahliye edildi

​Çin'in Şansi eyaletinde etkili olan aşırı yağışlardan 1,7 milyon kişinin etkilendiği, 120 binden fazla kişinin de yerinden olduğu belirtildi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

En fazla askeri harcama yapan 25 ülke listelendi! Türkiye 17.7 milyar dolar ile 16. sırada yer aldı

2020 yılında askeri olarak en çok harcamada bulunan 25 ülke açıklandı. Stockholm Uluslararası Barış Araştırmaları Enstitüsü'nün paylaştığı bilgilere göre, küresel olarak ordulara yapılan harcamalar 2020 yılında 1 trilyon 981 milyar doları bulurken, bu rakam küresel GSYİH'nın yüzde 2,4'ünü oluşturdu. Listede Türkiye 17.7 milyar dolar ile 16'ncı sırada yer aldı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Çin'de 18 yaşından küçüklere çevrim içi oyunlarda yeni kısıtlama

Çin'de 18 yaşın altındakilerin yalnızca cuma, cumartesi, pazar ve tatil günlerinde 1'er saat çevrim içi oyun oynamalarına izin verileceği bildirildi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Türkiye'nin dijital dönüşümü başlıyor

Türkiye, yapay zeka alanındaki stratejisini belirledi. Ulusal Yapay Zeka Stratejisi, 24 Ağustos'ta Bilişim Vadisi'nde düzenlenecek bir törenle kamuoyuna tanıtılacak.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

ABD’de "11 Eylül" uyarısı

ABD’de İç Güvenlik Bakanlığı, 11 Eylül saldırılarının 20’nci yıl dönümü öncesi aşırılıkçı saldırıların yaşanabileceği uyarısında bulundu.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

ABD'den koronavirüs nedeniyle 8 ülkeye "seyahat etmeyin" uyarısı! Aralarında Fransa ve İsrail'de var!

ABD Dışişleri Bakanlığı, koronavirüs vakalarının arttığı ve aralarında İsrail ile Fransa'nın da olduğu 8 ülkeyi "tüm seyahatlerden kaçının" tavsiyesinin verildiği "yüksek riskli ülkeler" listesine ekledi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Çin’deki sel felaketinde hayatını kaybedenlerin sayısı 300'ü aştı

Çin’in Hınan eyaletinde şiddetli yağışların yol açtığı sellerde hayatını kaybedenlerin sayısı 302'ye yükseldi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunlarında 'yeni olimpiyat rekorlar'ı kırıldı

Halterde erkekler 81 kiloda Çinli Lyu, 3 olimpiyat rekoru kırarak altın madalya kazandı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FLAŞ FLAŞ FLAŞ! Üçüncü dünya savaşının tarihi belirlendi! ABD'li uzmanlardan kabus senaryosunu açıkladı! "Üçüncü dünya savaşı 2034'te başlayacak"

Son Dakika! ABD'li emekli amiral James Stavridis ve gazeteci Elliot Ackerman'ın kaleme aldığı "2034: A Novel of the Next World War" isimli kitapta, 2034'te ABD savaş gemilerinin Güney Çin Denizi'ne girmesiyle 3'üncü Dünya Savaşı başladığı senaryosu yer aldı. Kitaba göre savaşta insansız askeri araçlar ve hack saldırıları ön plana çıkacak. İşte Üçüncü dünya savaşı ile ilgili belirtilen tarihin detayı...

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Çin'i kum fırtınası vurdu! Çin'deki kum fırtınası böyle görüntülendi

Çin’in Dunhuang kentini kum fırtınası vurdu. O anlar kameralara yansıdı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Filenin Sultanları Çin'i devirdi

A Milli Kadın Voleybol Takımı, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’na iyi başladı. Milliler grubunun ilk maçında Çin'i 3-0 mağlup etti.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Koronavirüsü geçirmeyen giysi sattığını iddia eden şirkete 3,7 milyon dolar para cezası verildi

Ürünlerinin koronavirüsün yayılmasını engellediğini ileri süren ve bunu "devrim bir niteliğinde bir teknoloji"ye bağlayan Avustralya spor giyimi firmasına 5 milyon Avustralya doları (3,7 milyon Amerikan doları) para cezası verildi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Çin'den ABD'ye yaptırım misillemesi

ABD'nin Hong Kong yaptırımlarına Çin'den misilleme geldi. Pekin, 7 ABD vatandaşına ve kurumu hakkında yaptırım kararı aldı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Dünya şokta! Çölün ortasında uyduya yakalandı, Gizli nükleer üsler ortaya çıktı

Küresel dominasyon peşinde olmakla suçlanan Çin'le ilgili inanılmaz uydu görüntüleri ortaya çıktı. Çölün ortasındaki tesislerle ilgili uzmanlar "Neden bu kadar acele ediyor?" sorusunu sordu. Çin çölün ortasında ne inşa ediyor? Çin çölde gizli sığınaklar mı yapıyor? Çölün ortasında yapılan gizli sığınakların amacı ne? İşte tüm detaylarıyla çölün ortasında inşa edilen gizli Çin üstleri…

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Dr. Özlem Türeci kimdir? Dr. Özlem Türeci kaç yaşında, nereli, kiminle evli? Özlem Türeci’nin yaptığı işler neler?

Özlem Türeci eşi Uğur Şahin, 2019 yılında Çin'in Vuhan şehrinde ortaya çıkan ve tüm dünyaya yayılan koronavirüs salgınının etmeni SARS-CoV-2'ye karşı geliştirilen Pfizer-BioNTech COVID-19 aşısının geliştirildiğine dair haberlerin ardından uluslararası medyanın ilgi odağı oldu. Peki Dr. Özlem Türeci kimdir, nerelidir, yaptığı işler neler?

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Yurtdışından gelirken PCR testi kaç gün içinde yapılmalı?

Yeni kurallar belirlendi. Seyahat edecek olanları ilgilendiren kararlar açılandı. Türkiye yapılacak dış hat uçuş seferlerinde yolculardan seyahat tarihlerinden 14 gün önce aşı olunduğuna dair belge veya varıştan önceki 72 saat içinde yapılmış negatif PCR negatif sonucu ibraz etme zorunluluğu getirildi. Bu arada alınan karar doğrultusunda Brezilya ve Güney Afrika'ya olan uçuş yasakları sona ererken, bu ülkelerden gelen yolcular valiliklerce belirlenen yerlerde 14 gün karantinada tutulacak.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Bu Otomobiller 'casuslukla' suçlanıyor! Girişleri Yasaklandı!

Çin’in Tesla marka araçların askeri tesislere girişini yasaklaması yeni bir tartışmaya neden oldu. ‘Otomobiller casus olur mu?’ sorusunu değerlendiren uzmanlar, sürecin 'ticaret savaşları' boyutunu ve Türkiye’nin atması gereken adımları anlattı...

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

ABD: Çin, Uygur Türklerine Karşı Soykırım Uyguluyor

Amerika Dışişleri Bakanlığı Çin Halk Cumhuriyeti'nin Uygurlara karşı soykırım uyguladığını ifade etti.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ