covid

Sağlık Bakanlığı iki doz BioNTech yaptıranların 3. dozu olması için harekete geçti

Sağlık Bakanlığı, 2 doz BioNTech aşısı olanlar için hatırlatma dozu seçeneğini gündemine aldı. Milyonlarca vatandaşın antikor seviyesini ölçen Bakanlık, önümüzdeki günlerde yaş, cinsiyet ve bağışıklığı baskılanmış kişilerde 3. doz BioNTech aşısının ne zaman yapılacağını Bilim Kurulu'nda görüşüp kamuoyuna duyuracak. Aşılama zamanının yaş, cinsiyet ve bağışıklığı baskılanmış kişilerde değişiklik gösterebileceği öğrenildi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Tüm varyantlara karşı savunma sağlayan koronavirüs aşısı geliyor! Yan etki riski de oldukça düşük

ABD Ulusal Sağlık Enstitüsü'nün desteğini alan bir şirket, vücut içinde kendi kendine gelişerek olası virüslere karşı adapte olan mRNA bazlı bir koronavirüs aşısı geliştirdiklerini duyurdu. Bu aşının çok daha az miktarda dozunun insanlara enjekte edilebileceğini belirten bilim insanları, "Daha az doz verileceği için potansiyel olarak yan etki riski de düşecek" ifadesini kullanıyor.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Dargeçit’te iki mahalle karantinaya alındı

Mardin’in Dargeçit ilçesinde iki mahalle korona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle karantinaya alındı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İki mahalle daha karantinaya alındı

Nusaybin'de iki mahalle korona virüs (Covid19) salgını nedeniyle karantinaya alındı. Kanantina uygulaması kapsamına alınan her iki kırsal mahalle olan Tepealtı ve Akçatarla mahallelerinde bu sabah itibarıyla girşi çıkışlara kapatıldı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Mardin'de 10 Mahalle Karantinaya Alındı!

Mardin'in Midyat İlçesinde artan koronavirüs vaka sayıları nedeniyle 10 Kırsal Mahallede karantina kararı alındı. Karantina, 14 Gün boyunca devam edecek.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

HES uygulamasına "AB Uyumlu Sağlık Pasaportu" butonu eklendi

Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasına Avrupa Birliği (AB) uyumlu sağlık pasaportu butonu eklendi. Bakanlığın geliştirdiği HealthPass uygulamasındaki talimatlar uygulanarak Dijital Sağlık Sertifikası oluşturulabiliyor.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Aşılamada batı illeri 'mavi'ye büründü

Türkiye’nin batı illerinde aşılama oranları, yüzde 75’lerin üzerine çıkarak "mavi" kategoriye ulaştı. Vaka sayılarının önümüzdeki günlerde bu illerde giderek azalması bekleniyor.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Gürcistan'da vakalar arttı, yasaklar yeniden geldi

Gürcistan’da COVID-19 vakalarının artması üzerine ülke genelinde bazı yasaklar yeniden getirildi. Festivaller, spor etkinlikleri, konserler ve kültürel faaliyetler dahil olmak üzere tüm kalabalık etkinlikler yasaklandı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

ABD’de "11 Eylül" uyarısı

ABD’de İç Güvenlik Bakanlığı, 11 Eylül saldırılarının 20’nci yıl dönümü öncesi aşırılıkçı saldırıların yaşanabileceği uyarısında bulundu.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Venezuela hükümeti ile muhalefet arasındaki diyalog süreci başladı

Müzakere süreci kapsamında Meksika'da bir araya gelen Venezuela hükümeti ile muhalefet temsilcileri, uyulması gereken genel şartları belirleyen mutabakat zaptını imzaladı

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Hemşireden skandal hareket! 9 bin kişiye aşı yerine tuzlu su enjekte etti!

Almanya'da geçtiğimiz günlerde yaşanan olayda bir hastane hemşiresinin içinde tuzlu su bulunan aşıyı koronavirüs aşısı gibi göstererek 8 bin 600 kişiye uyguladığı ortaya çıktı. Olayla ilgili yetkililer ise binlerce kişiye yeniden aşı yaptırmaları için çağrıda bulundu.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Yoğun bakımlarda hasta sayısı artıyor

Son 10 gündür hasta sayısı 20 binin üzerinde seyrediyor. Vaka sayısına paralel olarak yoğun bakımda yatan hasta sayısı da artıyor. Yoğun bakımdakilerin yüzde 95'i ise aşısız ya da aşısı tamamlanmamış hastalardan oluşuyor.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Dünya genelinde 4 milyar 210 milyon dozdan fazla aşı uygulandı

Dünya genelinde koronavirüse karşı uygulanan aşı, 4 milyar 210 milyon dozu geçti. Türkiye'de bugüne kadar 74 milyon 13 bin 635 doz aşı yapıldı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Koronavirüsü geçirmeyen giysi sattığını iddia eden şirkete 3,7 milyon dolar para cezası verildi

Ürünlerinin koronavirüsün yayılmasını engellediğini ileri süren ve bunu "devrim bir niteliğinde bir teknoloji"ye bağlayan Avustralya spor giyimi firmasına 5 milyon Avustralya doları (3,7 milyon Amerikan doları) para cezası verildi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Suç örgütü lideri Peker iddiaları doğruladı: "Tüm aile koronavirüse yakalandık, hastalığım ağır geçiyor"

Günlerdir sessizliğe bürünen organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in koronavirüse yakalandığı iddia edilmişti, Peker bugün Twitter hesabı üzerinden paylaştığı 15 twit ile tüm iddialara cevap verdi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Aşı Sonrası Kol Ağrısı, Halsizlik ve Ateş Hissetmediyseniz! Uzmanlardan Önemli Açıklama!

ABD’de Askeri Tıp Merkezi’nde yapılan bir aşı çalışmasının sonucu açıklandı. Sağlık çalışanlarına yapılan BionTech aşılarına dair analiz yapan uzmanlar bazı önemli verileri kamuoyu ile paylaştı. İşte detaylar.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Kovid-19'la mücadele kapsamında son 24 saatte 808 bin 351 doz aşı uygulandı

Kovid-19'la mücadele kapsamında son 24 saatte birinci, ikinci ve üçüncü doz toplam 808 bin 351 aşı uygulandı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Delta Plus Türkiye’de, 3 ilde daha görüldü

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ilk Delta Plus vakalarına Türkiye'de de rastlandığını söyledi 3 ilde daha corona virüsü vakasında Delta Plus varyantının görüldüğü il sayısının da 30’a çıktığını duyurdu. Bakan açıklamasının ardından sosyal medyada “Delta Plus” twitleriyle gündem oldu.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Aşı ile ilgili flaş açıklama! Normalleşmeye darbe...

Aşılama oranına bakıldığında Doğu ve Güneydoğu illeri, batı illerine göre yüzde 30-40 daha düşük. Bölgede görev yapan uzmanlar bu durumu yalan yanlış dedikodulara bağlıyor. İşte koronavirüs salgınıyla ilgili dikkat çeken gelişmenin tüm detayları...

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ