Doğu Anadolu'nun 4 ilinde 306 yerleşim birimi ulaşıma kapandı

Bitlis, Muş, Van ve Hakkari illerinde gece saatlerinden itibaren başlayan kar yağışı nedeniyle 306 yerleşim biriminin yolu kapandı. Kapanan yoların açılması için çalışmalar başlatıldı.

GÜNCEL

Gece saatlerinde Bitlis il genelinde kar yağışı başladı. Özellikle Rahva bölgesinde etkili olan kar yağışı, sürücülere zor anlar yaşattı.

İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Ümit Kurtkan, kentte etkili olan kar yağışı nedeniyle 4 köy yolunun ulaşıma kapandığını, ilde karla mücadele ekiplerinin çalışmalarına başladığını belirtti.

Muş

Muş'ta gece saatlerinde etkisini gösteren kar yağışı, ulaşımda aksamalara neden oldu. İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şehmus Yentür, yüksek kesimlerde 17 köy ve 24 mezra yolunun ulaşıma kapandığını, karla mücadele çalışmasına başlandığını belirtti.

Van

Van'da aralıklarla devam eden kar ve tipi ulaşımda aksamalara neden oluyor. Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, etkili olan kar yağışı nedeniyle 82 yerleşim birimine ulaşım sağlanamıyor.

Hakkari

Gece saatlerinde başlayan kar yağışı nedeniyle 179 yerleşim birimi ulaşıma kapandı. Kent merkezinde kar kalınlığı 15 santimetreye ulaşırken, İl Özel İdare ve belediye ekiplerince karla mücadele çalışması başlatıldı.

İLKHA

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle