tatlidede
dedas
tatlidede
Fuar

ÖSYM’DEN SON DAKİKA AÇIKLAMASI! ÖSYM adaylar için son uyarıda bulundu! YKS tercih başvuru süreci başlıyor! 2021 YKS tercih işlemleri uyarısı!

Milyonlarca öğrencinin merakla beklediği YKS 2021 sınav sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı. 4 Ağustos’ta açıklanacağı duyurulan sonuçların erişime açılmasıyla birlikte öğrenciler için tercih maratonu başladı. YKS 2021 sınav sonuçlarıyla birlikte 2021 YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu http://osym.gov.tr sitesinde erişime açıldı. İşte YKS tercih kılavuzu ve tercih dönemiyle ilgili detaylar…
  • 29.07.2021 14:09
ÖSYM’DEN SON DAKİKA AÇIKLAMASI! ÖSYM adaylar için son uyarıda bulundu! YKS tercih başvuru süreci başlıyor! 2021 YKS tercih işlemleri uyarısı!

ÖSYM resmen duyurdu. 5 Ağustos'ta başlıyor. 2021 YKS tercih işlemlerine ilişkin açıklama yapoan ÖSYM, tercih işlemlerinin başlayacağı tarihi açıkladı. Peki, 2021 YKS tercihleri ne zaman başlıyor? 2021 tercih kılavuzu ve ÖSYM YKS tercih açıklaması!

ÖSYM tarafından YKS sonuçları 28 Temmuz Çarşamba günü sabah saatlerinde açıklandı. 2021 YKS sınav sonuçları AİS ekranı üzerinden ilan edildi. Adaylar, ÖSYM'nin 'sonuc.osym.gov.tr' internet adresinden açıklanan sonuçlarını T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile öğrenebilecekler.

YKS TERCİHLERİ NE ZAMAN BAŞLIYOR?

ÖSYM Başkanı Halis Aygün sonuçları sosyal medya hesabından duyurdu;

"26-27 Haziran 2021 tarihlerinde gerçekleştirdiğimiz Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2021-YKS) sonuçlarını http://sonuc.osym.gov.tr sayfamızdan açıkladık. Sonuçların tüm adaylarımıza ve ailelerine hayırlı olmasını dilerim."

YKS 2021 Kılavuzuna göre YKS tercihleri 5-13 Ağustos tarihleri arasında yapılacak. YKS tercihleri, bu yıl üniversitelerde bulunan 1 milyon 38 binlik kontenjan için alınacak.

YKS KONTENJANLARI İÇİN TIKLAYINIZ...

ÜNİVERSİTELERİN SON 4 YILLIK TABAN PUANLARI VE BAŞARI SIRALAMALARI İÇİN TIKLAYIN...

ÖSYM duyurdu. 2021 Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) tercih işlemleri başlıyor. ÖSYM'den yapılan açıklamada  adaylar YKS tercih işlemlerini ile ilgili bilgi verildi. Peki, 2021 YKS tercihleri ne zaman başlıyor? 2021 tercih kılavuzu ve ÖSYM YKS tercih açıklaması!

2021 YKS TERCİHLERİ NE ZAMAN BAŞLIYOR? 

ÖSYM'den yapılan açıklama şu şekilde, 

"2021 YKS tercih işlemleri 5 Ağustos 2021 tarihinden başlayacaktır. Adaylar tercihlerini 5-13 Ağustos 2021 tarihleri arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. kimlik numalaraları ve şifreleriyle veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil uygulamasından kendileri yapacaklardır."

ÖSYM'NİN YAPTIĞI AÇIKLAMANIN TAM METNİ 

ÖSYM'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS): Tercih İşlemleri

2021-YKS tercih işlemleri, 05 Ağustos 2021 tarihinde başlayacaktır. Adaylar tercihlerini, 05-13 Ağustos 2021 tarihleri arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleriyle veya  ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulamasından kendileri yapacaklardır. Tercih işlemleri, 13 Ağustos 2021 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir.

Adaylar, 2021-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzuna aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir. Tercih yapacak adayların Kılavuzu dikkatle incelemeleri, tercihlerini bu kılavuz bilgilerine göre yapmaları gerekmektedir. 'Yükseköğretim Programlarının Koşul ve Açıklamaları Bölümü' mutlaka okunmalı, bu koşul ve açıklamalar dikkatle incelendikten sonra tercihler sonlandırılmalıdır.

Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresindeki açıklamalar doğrultusunda tercih işlemlerini tamamlayacaklardır. Tercih işlemi, ekrandaki uyarılara göre sonlandırılmalıdır. Başvuru merkezlerinden tercih işlemi yapılmayacaktır. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır. Sadece elektronik ortamda yapılacak tercihler işleme alınacaktır.

Adayların kendilerine özel kişisel bilgi niteliğindeki T.C. Kimlik numaralarını ve ÖSYM aday işlemleri şifrelerini özenle korumaları ve hiçbir kimseyle paylaşmamaları gerekmektedir. T.C. Kimlik numarasının ve ÖSYM aday işlemleri şifresinin başkaları ile paylaşılmasından oluşacak mağduriyetlerden adayın kendisi sorumlu olacaktır.

2021-YKS adaylarına ve kamuoyuna önemle duyurulur."

Yorum Yaz