tatlidede
dedas
tatlidede
Fuar

SON DAKİKA! ÖSYM Başkanı Açıkladı! 2021-DGS sınav sonuçları açıklandı? Sınav sonuçları açıklandı! DGS sonuçları ne zaman açıklanacak?

2021 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sonuçları açıklandı. Ölçme, Seçme, Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından açıklanan sonuçlardan sonra adaylar tercihi yapmak için hazırlıklara başladı. Binlerce adaylar heyecan içerisinde sınav sonuçları yani DGS sınav sonuçlarını merak edip araştırıyor. Sınav sonuçları takvimi belli oldu. İşte ÖSYM DGS sonuç sorgulama sayfası...
  • 27.08.2021 11:23
SON DAKİKA! ÖSYM Başkanı Açıkladı! 2021-DGS sınav sonuçları açıklandı? Sınav sonuçları açıklandı! DGS sonuçları ne zaman açıklanacak?

DGS tercihleri ne zaman başlayacak sorusu, öğrencilerin gündeminde ilk sırada bulunuyor.

2021 Dikey Geçiş Sınavı sonuçlarının ardından gözler DGS tercihleri için ÖSYM'den gelecek olan açıklamaya odaklandı.

DGS tercih sürecinin detayları için gözler ÖSYM'de.

ÖSYM’DEN AÇIKLADI!

ÖSYM’den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“2021-DGS Sonuçları Açıklandı! 11 Temmuz 2021 tarihinde uygulanan 2021 Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavına (2021-DGS) ait değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır.

Adaylar, sınav sonuçlarına 11 Ağustos 2021 tarihinde saat 14.15’ten itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebileceklerdir."

ÖSYM Aygün de Twitter’dan yaptığı açıklamada;

“Değerli DGS adaylarımız, 2021-DGS tercih işlemleri başlamıştır.

Tercihlerinizi 27 Ağustos-7 Eylül 2021 tarihleri arasında http://ais.osym.gov.tr sayfamızdan ve ÖSYM AİS mobil uygulamamızdan yapabilirsiniz.

Yapacağınız tercihlerin şimdiden hayırlı olmasını dilerim. #2021DGS” ifadelerini kullandı.

2021 DGS TERCİHLERİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

11 Temmuz’da düzenlenen sınavın sonuçları 11 Ağustos’ta erişime açıldı. Geçtiğimiz yıl 7 Eylül’de sonuçların açıklanmasının ardından tercihler 25 Eylül’de başlamıştı. Henüz bu yılki tercih tarihleri açıklanmadı.

Yerleştirme işlemi, adayların 2021-DGS puanları, tercihleri ve yükseköğretim programlarının kontenjan ve koşulları göz önünde tutularak bilgisayarla yapılacak.

Adaylar; sınav puanlarını öğrendikten sonra, tercih işlemlerini ne zaman ve nasıl yapacaklarını ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden öğreneceklerdir.

Adayların yükseköğretim lisans programları tercihlerini yaparken, tercih süresince ÖSYM'nin internet adresinden yayımlanan Tercih Kılavuzundan yararlanmaları gerekmektedir.

DGS TERCİH KILAVUZU 2021 AÇIKLANDI MI?

Dikey Geçiş Sınavı (2021-DGS) tercih kılavuzu ÖSYM tarafından henüz paylaşılmadı.

DGS 2021 tercih kılavuzu, tercihler başlamadan kısa bir süre önce açıklanacak.

Yorum Yaz