matesis
dedas

Erdoğan duyurdu! Fahiş fiyatlara karşı yeni tedbirler yolda!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, fahiş fiyatlarla mücadelede kararlılıkla hareket edileceğini vurguladı. Kamuda tasarrufun önemine dikkat çeken Erdoğan, gereksiz harcamaların önü kesileceğini belirtti.
  • 23.04.2024 14:53
Erdoğan duyurdu! Fahiş fiyatlara karşı yeni tedbirler yolda!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, fahiş fiyatlarla mücadelede kararlılıkla hareket edileceğini belirtti. Vatandaşların fahiş fiyatlar konusundaki endişelerine değinen Erdoğan, "Milletimizin fahiş fiyat yükünün altında ezilmesine asla müsaade etmeyeceğiz. Bunu kim yaparsa yapsın bedelini fazlasıyla ödeyecek" dedi.

Ekonomiye dair önemli değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, vatandaşların refahının temel öncelikleri arasında olduğunu vurguladı.

Yeni Tedbirler Yolda

Erdoğan, fahiş fiyatlarla mücadelede yeni ve etkili tedbirlerin alınacağını ifade etti. Aşırı kar hırsının dizginlenmesi gerektiğini vurgulayan Erdoğan, "Ne kadar maaş artışı yaparsanız yapın, sorun devam edecektir. Hele gıda gibi mecburi kalemlerde buna müsaade edemeyiz" şeklinde konuştu.

İlgili bakanlıkların gerekli tedbirler için çalışmalarını sürdürdüğünü belirten Erdoğan, enflasyonu artıran fahiş fiyatlara karşı mücadelenin kararlılıkla devam edeceğini kaydetti.

 

Kamuda Tasarruf Önemli

Erdoğan, kamuda tasarrufun önemine de değindi. Gereksiz harcamaların ortadan kaldırılması ve kamu kaynaklarının etkin bir şekilde kullanılması gerektiğini belirten Erdoğan, "İhtiyaç dışı harcamaların önü kesilecek. Milletimizin refahını artırmak için tasarruf tedbirleri almak durumundayız.

Önceliğimiz ve birinci hedefimiz, tasarrufu kamu harcamalarında uygulamak, enflasyonu düşürmek ve ekonomiyi rahatlatmaktır" dedi. Hazine ve Maliye Bakanlığının tasarruf adımlarını takip edeceğini ifade eden Erdoğan, tüm harcamaların gözden geçirileceğini dile getirdi.

HABER MERKEZİ

Editör: Gülten Akgül

Yorum Yaz