Doğalgaz Verme Töreni

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Mardin programı kapsamında Ömerli ve Dargeçit'e Doğalgaz Verme Törenine de katılacak.
  • 19.12.2022 09:45
Doğalgaz Verme Töreni

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mardin'in "Ömerli ve Dargeçitilçelerine Doğal Gaz Verme Töreni"ne toplu açılış töreninde canlı bağlantıyla katılacak. 

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı doğalgaz iletim ve dağıtım şebekesine 20 yılda 90 milyar lira yatırım yaparak, iletim ve dağıtım şebeke uzunluğu 190 bin kilometreye çıkardı.

Bir başka ifadeyle dünyanın etrafında yaklaşık 5 tur atabilecek bir doğalgaz şebeke alt yapısıyla uzak yakın demeden Türkiye'nin her yerine ulaştırıldı.

Şehirleri doğalgaz ağlarıyla örerken Türkiye'yi doğalgazda merkez ülke haline getirecek adımları da atan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ülke olarak hali hazırda 7 uluslararası doğal gaz boru hattına, 2 kara, 2 deniz LNG tesisine ve 2 yeraltı doğal gaz depolama tesisine sahip olunduğu bilgisini verdi.

REFAH VE HUZURU ARTACAK

Açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılacak Doğalgaz Verme Töreni ile ilgili olarak bir açıklama yapan Vali Mahmut Demirtaş, her ilçede vatandaşların hakkettiği şekilde hizmet ürettiklerini vurgulayarak, "Biz hakikaten Ömerli'ye Dargeçit'e ve diğer bütün ilçelerimize hizmet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Büyükşehir Belediyemizin Ömerli ilçesinde çok büyük altyapı yatırımları var. Şimdiden bütün yatırımlarımızın hayırlı olmasını diliyorum. Bunları Sayın Cumhurbaşknımızın katılımı ile açılışını yapacağız. Ömerli’nin Dargeçit'in refahı ve huzuru artacak. Bu yatırımların yapılmasında en büyük emek Sayın Cumhurbaşkanımıza ait. Tüm Ömerli ve Dargeçit halkı adına Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyoruz. Doğalgazın Ömerli ve Dargeçit halkına çok büyük faydası dokunacak. Hem daha ucuz, daha konforlu ve çevreci bir yakıt kullanmış olacağız. Şimdiden hayırlı olmasını diliyorum’’dedi.

Editör: Nezir Güneş

Yorum Yaz